chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

stawaFK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1316
Registrován: 11.05.2010 17:46

Re: 1,4 16V AHW chip?

Příspěvek od stawaFK »

no tady se dočteš že nemá cenu chipovat za ty prachy ani 1.6 natož 1.4 :)

poznat to určitě půjde,prostě to zlepšíš, ale na chip je fakt lepší nafta a nebo větší obsah béňoše....
Ženská a auto se nepůjčuje. Ámen

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=156847" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.truhlarstvisimic.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

-v případě zájmu napsat SZ

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: 1,4 16V AHW chip?

Příspěvek od djrix »

Znáte někdo? Cena je dobrá....

http://www.motorchip.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: 1,4 16V AHW rada na chip?

Příspěvek od Sicco »

vyhozené peníze, jestli ti to přidá 3-5KW, které stejně nepoznáš, ale jen budeš mít ten dobrý pocit že tam ten chip máš tak klidně :lol:

proč si kupojete takové auta když vám ten výkon je pak málo? to ste se v něm před koupí neprojeli? tohle je za poslední měsíc asi třetí topic stejného typu...
Naposledy upravil(a) Sicco dne 03.07.2011 16:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: 1,4 16V AHW rada na chip?

Příspěvek od vtuni »

tohle už jsem někde slyšel... :mrgreen:
vtuni píše:
jurod píše:Úplná zbytečnost a vyhozené peníze...
:good: jsem stejnýho názoru...kde nic není ani smrt nebere..nic ve zlým... :wink:
jestli se ti zdá, že to nejede měl sis pořídit bud nějaký lepší TDI nebo 1,8T
asi o 7 řádků níž je (bylo) to samý téma akorát v 1,6 :roll:

takže tady slučuju dohromady témata o chipu kindermotorů.. protože to je stejný (zbytečný a marný )téma..
takže si přečti tohle téma od první strany... a radši si kup do auta recara :wink:
díky za pochopení...

edit..mimochodem firma která hlásá že načipuje všechno od alfy romeo, přes jaguár, lamborgini, ladu, lotus maserati, rolls royce, až po volvo tu už byla..

abc tuning :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tak aby jsi nedopadl stejně
ODKAZ PRO TY CO BLBĚ VIDÍ
:mrgreen:
:arrow: http://www.sportmotor.cz/ABCtuning.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

:fool: :fool: :fool: :fool: :fool:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: 1,4 16V AHW rada na chip?

Příspěvek od Kutil001 »

Sicco píše:proč si kupojete takové auta když vám ten výkon je pak málo? to ste se v něm před koupí neprojeli? tohle je za poslední měsíc asi třetí topic stejného typu...
Né každý má tolik peněz aby si mohl dovolit 1.8T nebo TDI, já jsem si taky jako první auto koupil 1.4, výkon mi už nestačí, ale nemám finance na to abych si mohl koupit lepší motor, né všichni dostanou od rodičů 100 táců...
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

Příspěvek od Sicco »

jo to je jasné, ale prostě pak nenaříkej nad výkonem :) my ti tu jen říkáme pravdu, že z toho motoru se nic moc navíc dostat nedá, že to jsou vyhozené peníze :)
solidní 1.8T se dá dneska koupit už tak za 80 tisíc...

já na auto nedostal ani korunu a podívej se kolik mi je, je to všechno jen o tom chtít pro to něco udělat, taky jsem měl období kdy sem ho sotva uživil, pojistky atd... ale když při škole makáš tak není problém :wink:

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

Příspěvek od djrix »

No,myslím že 5kW (tj nějakejch 7 koní) by už poznat jít mohlo. Asi to vyzkouším,má na to teď akci za 1700,to je za babku. Filtr ještě uvidím.

IMHO jak napsal Sicco,ne každej chce jezdit za 10-14 s 1,8T a mě to vpodstatě nevadí,jen jsem se zeptal. Radit že si mám koupit nový auto se silnějším motorem a že nemá smysl to tunit mi moc nepomůže,když si vzpomenu na svá mladá léta se 120 jak jsem leštil kanálky v hlavě až jsem měl prst jak papuč...:)

Zajímal by mě názor někoho,kdo to opravdu reálně vyzkoušel,změřil,udělal.....prostě někoho kdo má pro to že je to k ničemu a ztráta peněz reálný podklady a zkušenosti,ideálně někdo kdo to udělal na svým autě a může se podělit o zkušenosti....

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

Příspěvek od motorpower »

Na 100PS verzi tj,1,6 je to cca 8PS a 11Nm lepší průběh neznatelně a pokud povolím tak 150ot. dál omezovač. Spotřeba pokud to využíváš je o cca 1,5l vyšší. Nebo jezdíš dál v nízkých ot. jako všichni pak to nežere/ možná o malinko méně/, ale vlastně to nepotřebuješ. To vzcházím z nového zdravého auta do 50tis. nájezdu. V době kdy byly čtyřky nové jsem to dělal, ještě to mělo jakýs takýs smysl.
A nyní?? Auta mají tak 200 až 300 všechny/skutečných ne podle tacho/, nemají kompresi, svíčky mají 100tis, kabely fuč, zapalovací moduly také, o váhách , filtrech a lambdách ani nemluvě. Auto které má nyní místo 100PS, 70, cuká , nestartuje..nepotřebuje chiptuning, ale údržbu. Na 100 oslů už se asi nedostaneš, ale 25PS + je hezký výsledek. Pokud máš ještě dost peněz tak jako tečka ev. chip, ale ne u mamlas firem které loni začaly,nebo marketingových jen proto, že mají slevu a zoufale shání kšeft a budou ti tvrdit něco jiného než ti tady všichni tlučou do hlavy. Já už bych to nedělal ani za 10tis...protože to postrádá výsledek. A tím by měl být především spokojený zákazník.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: 1,4 16V AHW rada na chip?

Příspěvek od djrix »

djrix píše:Tak páni,motor mám po komplet GO,žralo to 1L oleje na 1KKM. Jak už to u mě bývá,když se sere,tak se sere. Takže komplet hlava,vodítka,gufera. Spodek-vložky ovalita 8 stovek,takže vrtání,vyvložkování,písty srovnat,nový kruhy,šálky rozvody i kladkama.

Nyní vyvstává otázka: Má smysl udělat ještě čip? Mám verzi 55KW,pokusil bych se sehnat sání z 59KW,dal bych KN nebo GREEN ať to trocha líp dejchá. EGR jsem odpojil až u té kovové baňky u svodů a hadičku zaslepil-zatím jsem nekoukal co na to diag,ale mělo by to být OK.

Pokud jste někdo dělali čip na tuhle mrchu,dejte vědět co a jak,jestli to vůbec člověk pozná na noze a má to smysl (myslím že čiptuner nebo někdo tu psal že nicmoc),o kolik jde nahoru spotřeba-teď jsem na tom s ní IMHO luxusně,normál do práce jezdím pod 7,cca 6,8L/100,teď jsem jel Praha/Brno a zpět cca 140Km/h (občas ulítl na 160) a celý jsem to absolvoval za 7,2L/100 .
Tož asi tak. Ale kde to potom na Brněnsku udělat? A za kolik?

EDIT: Ještě takhle: Generálka mě stála skoro 40 litrů,musel jsem udělat totiž ještě i spojku,která měla tak půl milimetru obložení k nýtům,proto jsem uvažoval,že když už jsem to udělal a chci si to chvíli nechat,že bych udělal i ten čip.

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

Příspěvek od motorpower »

Ta rada zněla.... nedělat to vůbec, za ty prachy radši jeď někam...kam chceš. Poslední rada je mírně zmenšit profil gum a nekupovat žádné válce. Změníš stálý převod...lepší akcelerace, maximálka prakticky neklesne a aspoň máš nové gumy.
Nejsem žádným zastáncem brzdy, ale tady platí...co nezměříš je placebo. A pokud nebudeš měřit u někoho nezávislého tak i výsledek se dá ovlivnit. Jinak ještě něco...nejhezčí certifikáty se zárukou na sw mají v ABC :)
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

Příspěvek od Skrat-G4 »

O tom ABC jsem slyšel, jeden borec to tam dělal, zaplatil 5tis a prej to musí cca 500km zajet, než se ten chip projeví :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

Příspěvek od vtuni »

4 příspěvek od shora na téhle stránce.. je odkaz... :wink: :roll:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

Příspěvek od rado.h »

Ahoj, ja mám 1.4/16V BCA, čip mám od BH Motor Turany + vzduch. filter K&N (vložka). Trocha ten čip na výkone poznať je, auto reaguje lepšie na plyn, ale už druhý krát by som do toho nešiel, som lahší o 250 € + cesta a čas, proste to nestojí za tie peniaze. Pokial nie je motor dopovaný turbom tak sa to neoplatí, ani dvojliter by som nedával už čipovať. A nárast výkonu +10k ani nespoznáš. Kolega má alfu 1.6 120 koní a oproti mojej 1.4 asi 86 koni, rozdiel minimálny, obaja máme 17" kolesá. Proste na atmosferický motor to nemá zmysel. Čo po pol roku ale môžem povedať v prospech môjho čipu je zníženie spotreby o 0,3 l /100km. Štýl jazdy mám stále rovnaký aj trasy a podla palubného predtým 6,6 a teraz 6,3, na to že mám 17" myslím že v pohode.
Ešte raz, ak nevieš čo s peniazmi tak to vyskúšaj, ale inak sa to NEOPLATÍ!!!
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: chiptuning kindermotorů 1.6 16V, 1,4 16V AHW

Příspěvek od motorpower »

A to ještě BH je dost renomovaný úpravce..tedy aspoň z doslechu.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: chiptuning Bora 1.6 16V

Příspěvek od Benne »

vtuni píše:
jurod píše:Úplná zbytečnost a vyhozené peníze...
:good: jsem stejnýho názoru...kde nic není ani smrt nebere..nic ve zlým... :wink:
jeslti se ti zdá, že to nejede měl sis pořídit bud nějaký lepší TDI nebo 1,8T
aha, a ked si niekto chipuje TDI alebo 1.8T a pyta si rady kam a co, pripadne co vymenit a tak, tak mu tiez poradis, aby si siel kupit radsej silnejsie auto ? Trosku sudnosti, ked uz si ten moderator ;) Staci mu napisat, ze to nema cenu a nie tvoje obligatne blaboly, ktore nemaju hlavu a patu ;) To ze mas 1.8T neznamena, ze je to jedina spravna volba ;) trosku OT, ale nedalo mi to. osobne mi je jedno kto ma aky motor a nerobim si srandu z nikoho aj ked sa vozim na oturbenom V6... howgh

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“