Jak namazat osičku pastorku u startéru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Jak namazat osičku pastorku u startéru

Příspěvek od xbendik »

Ahoj, je nějaká možnost, si doma a sám bez možnosti jámy nebo zvedáku očistit a namazat osičku u pastorku u startéru. Občas se mi při nastartování stane, že se pastorek později vrátí a trochu to zachrčí. Je to opravdu jen občas. Cca každé 20.-50. nastartování. Pokud ano, jak se to dělá. Zvedák mám taky možnost použít.
Jedná se o motor 1.4 16V

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak namazat osičku pastorku u startéru

Příspěvek od xerxes »

u 1.4 starter poradiš vyndat aniž bys auto musel zvedat akorát ho musiš vyndyt z auta abys ho moz promazat :wink:

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: Jak namazat osičku pastorku u startéru

Příspěvek od xbendik »

OKi, díky. Zkusím a případně napíšu:)

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak namazat osičku pastorku u startéru

Příspěvek od wlcakk »

Teď jdem to dělal s tatou na zahradě. Najel jsem předni casti na mensi propadlinu cca 30cm a auto na hevru zvednul.. zajistil jsem to radeji spalkama a pristup byl luxusni..
Nejhorsi bylo odtahnout ten strater od motoru. Ty šrouby byly mrte zoxidovane a fakt blbe se povolovaly.. jelikoz sme nemeli golu tak sme to valili klasickym klicem (myslim ze 18 nebo 19) a to sel malem sroub do hajan. Musel sem sehnat golu a tou to odtahovat. Celkem porod.. ale jakmile vythanes ty sva srouby co maji na delku cca 15-20cm tak si vyhral..
Ja starter ocistil hadrem a pak nastrikal nestekavou vazelinou odolnou proti teplu a jede to vse jak ma. Driv mi to kvikalo pokazde co sem nastartoval.. ted uz nic... ,,Zatim,, :blush:

Takže hodně štěstí :good:
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: Jak namazat osičku pastorku u startéru

Příspěvek od xbendik »

díky za radu 8)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“