Nefunguje otevírání kufru

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Matty90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.07.2011 16:39

Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od Matty90 »

Zdravím pánové 8) mám takový problém s Borou nefunguje mi otevírání kufru přes tlačítko nejde mi do něj napětí a dráty přes pant jsou taky v pořádku... nemáte někdo schéma zapojení komfortní jednoty?? abych mohl zkusit proměřit dráty jestli není někde přerušený... nebo máte s tím někdo zkušenost?? Děkuji za každou radu.. :drinks:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od majrek001 »

tady máš schéma. A zkoušel jsi to měřit v konektoru tlačítka (mikrospínače) kufru asi na pinu č.4?
Přílohy
odskok.jpg
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Matty90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.07.2011 16:39

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od Matty90 »

Díky moc za schéma snad to pomůže:-) jinak na tlačítku jsem to měřil ale nemůžu se tam ničeho doměřit.. tlačítko je v pořádku ale ta komfortní jednotka jakoby nechtěla poslat impuls pro otevření nebo jestli nepřímá signál z tlačítka.. čert ví..:-(

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od Pasul »

Asi před měsícem jsem měl ten samý problém a na tom samém autě. Problém byl přerušený vodič v kabeláži mezi víkem a kufrem. Moc ti doporučuji oddělat tapec na levé straně kufru a nad podběhem najdeš dva konektory. Jeden černý a druhý žlutý. Pomocí měřáku propískni každý vodič zvlášť. A hlavně hnědý drát, který je zemnící a vede na zemnící bod, který najdeš hned vedle těchto konektorů.

Měl jsem přerušený tento hnědý drát. Jak mamlas jsem sháněl nový motorek v kufru na otevření(zbytečně).

Svítí ti osvětlení SPZ?
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od majrek001 »

to Matty90: komfortka tam neposílá impuls ale je tam přivedené stále napětí při odemčení (při zamčení tam není) a tím tlačítkem (mikrospínačem) ho přivedeš do odskoku.. tak bych to viděl na přerušený drát, hlavně bacha na kostřící body jak píše Pasul, dost jsem s nima natrápil když jsem předělával mechanické otevírání na elektrické
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Matty90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.07.2011 16:39

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od Matty90 »

jj osvětlení SPZ funguje... ja jsem myslel že to ovládá komfortka protože do tlačitka jde drat z "kabiny" z tlačítka zpátky do kabiny a pak zase z kabiny do zámku... ale ten drát zkontroluju... ikdyž když jsem se to snažil proměřovat tak kostru jsem na motorku naměřil ale plus jsem nikde nenašel...

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od Pasul »

Kabel od tlačítka jde na relé pod volantem u řidiče. To jsem taky kontroloval, když jsem hledal závadu. Najdeš to v tom schématu. A z tohoto relé to jde zpět na motorek toho odskoku.

Určitě bych hledal v těch kabelech mezi víkem a kufrem. Když se podíváš, jak se ten kabel láme při zavření kufru, tak se sám divím, že to tak dlouho vydrželo. U mě byl ten drát jakoby přecvaknutý kleštěmi a drželo to pouze na izolaci.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od duduh »

To Matty90

Čučni tu třeba ti to pomůže.80% závad otvírání kufru u Borky jsou ty tvrdé dráty v té gumové přechodce.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=164956" onclick="window.open(this.href);return false;

Matty90
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.07.2011 16:39

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od Matty90 »

Děkuji pánové určitě ty kabely zkontroluju a snad na něco narazím pak sem dopíšu výsledek...;-)

Sr-roman-sk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.03.2018 19:43

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od Sr-roman-sk »

Nazdar. Pohol si s tym? Mne sa nechce otvarat kufor na golfe 4 variant. Spinac dobry, po zelenom kabli ide 12v ale hnedy ak prepisknem na kostru tak neje prechodny. Vcds my normalne ukazuje tlacidlo stlacene/nestlacene

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od majrek001 »

a odskok funguje?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Sr-roman-sk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.03.2018 19:43

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od Sr-roman-sk »

Aký odskok? Myslíš Motorček? Ten my funguje

Sr-roman-sk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 06.03.2018 19:43

Re: Nefunguje otevírání kufru

Příspěvek od Sr-roman-sk »

Tak nakoniec chyba bola v tlačítku. Jeden kábel prebíjal na kostru. Vymenil som mikrospínač a už to funguje

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“