Výměna čepů

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kubri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.07.2011 16:10
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Výměna čepů

Příspěvek od Kubri »

Ahoj lidi, začal se mi hejbat některý z čepů na pravé přední straně nápravy.. Nevíte, jestli se bude muset dělat celá náprava nebo jestli stačí zjistit, která "tyč" tam bouchá a vyměnit jen jí? Já někde slyšel, že ty 5 mají problém, protože mají hliníkové více prvkové nápravy a proto se musí dělat celá náprava, ale nechci dávat 12 tisíc za nápravu, když by stačilo investovat 3 tisíce do čepů..

Máte s tím někdo, prosím, zkušenost? Poradili byste, prosím?
Seženu veškerá kola a pneu, která budete chtít.
----------------------------------------------
Obrázek

----------------------------------------------

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: Výměna čepů

Příspěvek od bundis »

Záleží jak moc a co je v háji,většinou všechno vydrží tak nějak postejně,akorát přední spodní rameno se mi zdá,že vydrží nejvíc. Já vždy měním celou nápravu,ale záleží kolik do toho chceš investovat a jaký máš s autem plány.Pokud si ho chceš nechat třeba další tři roky tak bych měnil vše. Hlavně nedávej nějaký srač... ramena za 3000 až 8000kč.Nevydrží zpravidla ani rok. Když už tak Swag, Meyle HD, lömfeder a nebo origo. Myele HD jsou hodně dobrý mohu doporučit nebo pak origo.Kdyby jsi měl zájem tak se ozvi.Můžu sehnat origo za slušný peníz.

Uživatelský avatar
Kubri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.07.2011 16:10
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čepů

Příspěvek od Kubri »

To já mám díly přímo z Kelly .. Máme s nima smlouvu, takže mám dobré ceny tam, ale chtěl jsem vědět, jestli teda celou nápravu nebo jen rameno. Tak udělám nápravu no. Asi to bude lepší.. Případně, origo bys sehnal do kolika? Kelly má tu druhovýrobu..
Seženu veškerá kola a pneu, která budete chtít.
----------------------------------------------
Obrázek

----------------------------------------------

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čepů

Příspěvek od _GK_ »

Do dvou ramen se to vyplatí po kusech ale víc už nemá cenu dělat po kusech. Samozřejmě v případě kvalitních ramen to znamená cca 1500 za jedno.

Doporučuji přečíst témata o ramenech, ale jasného doporučení co je to nej se ti nedostane.

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: Výměna čepů

Příspěvek od bundis »

Odpověď jsem ti poslal do SZ

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čepů

Příspěvek od Meggy »

jak psal _GK_ / od dvou ramen se vyplatí celá sada...nehledě na to, že ti odejdou za chvilku další

SWAG 9000,-

případně LMI kolem 12000,-

pokud tohle seženeš v Kelly, což by jsi mohl když mají teď už i kvalitní díly od nás tak to ber

pokud bude v originálu LMI a bude do 12tis (komplet sada) tak ho ber, pokud tam bude TRW tak se jim raději vyhni
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
dejvGTi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jizni morava

Re: Výměna čepů

Příspěvek od dejvGTi »

Meggy píše:jak psal _GK_ / od dvou ramen se vyplatí celá sada...nehledě na to, že ti odejdou za chvilku další

SWAG 9000,-

případně LMI kolem 12000,-

pokud tohle seženeš v Kelly, což by jsi mohl když mají teď už i kvalitní díly od nás tak to ber

pokud bude v originálu LMI a bude do 12tis (komplet sada) tak ho ber, pokud tam bude TRW tak se jim raději vyhni
:lol: :lol: souhlas

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Výměna čepů

Příspěvek od Munez »

kazdej mate nazor svuj.nekde vychvaluji TRW a nekde zase neco jineho.a ted co koupit?podle toho co tu kazdy pise radeji nekupovat nic :lol:
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna čepů

Příspěvek od Meggy »

Munez píše:kazdej mate nazor svuj.nekde vychvaluji TRW a nekde zase neco jineho.a ted co koupit?podle toho co tu kazdy pise radeji nekupovat nic :lol:
jasně, můžeš jezdit na staré a neměnit ;)
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“