GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od xerxes »

a je je myslím že to jr trošku přehnána cena :roll: zkus ještě ten olej dřív než se rozhodneš něco rozebírat a nebo bych raději koupil repas převodovky :wink: kde už budou na diferaku šrouby než ty pojebkane nyty :wink:

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

to asi udělám no, nejdřív s tim hustšim olejem..za pokus nic nedám a třeba to pomůže...mně se zdá 20tisíc vlastně jenom za práci taky cena jak z jinýho světa :? ...ale pokud nepomůže ani to, jsem v loji
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od falko1983 »

To bych se na celou opravu převodovky vyprd a sehal jsi jinou na 1.8 T zas tak drahý nebyli.Ale nejdřív zkus ten olej a podívej se na ty lanovody,pročisti a promazej ty perka a pak je sešteluj pak když nic nepomůže bych řešil převodovku.
Na celej autorizovanej servis se vyprdni tam tě oprava vyjde co dvě jiný převodovky.
VW GIV 1.6 16V

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

díky za rady, jsem docela zoufalej, pač se s tim dá hodně blbě jet teďka, nemluvě o podřazování z 5 na 4, to nemam šanci vůbec...s tim olejem to bude nejspíš teď nejjednodušší a nejlevnější no....
a jak se k těm lanovodům a pérkům dostanu resp. kde přesně jsou? a čim bych to měl promazat? já jsem to nikdy nedělal a nevim kam šáhnout...
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od falko1983 »

Pérka táhel jsou hned u převodovky jak končí lanovody.
Tady máš návod na seřízení:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od GOLFÁK »

Tak sem se o tom bavil s kolegou v práci.Měl podobnej problém.U něj došlo na vyndání převodovky a výměnu synchronu.

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

díky za rady, neřekl ti na kolik ho to vyšlo resp. kde si to nechával dělat?
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od GOLFÁK »

No do 10tis by ses měl vejít.Jinak ji vyndaval sám a kuchal ji s nějakym kamarádem co dělá převodovky.

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

neznáte někoho spolehlivého, kdo by dokázal udělat repasi převodovky nebo se na to podívat, proč to vypadává? ze severních čech nebo prahy? naučil jsem se s tou převodovkou jezdit, ale kvalt vypadává pořád, když si na to nedám pozor...nejradši bych to dal na opravu nějakému klubákovi....
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od Shorty »

Ten silentblok poznáš třeba tak, že do něj sáhneš a když budeš mít na pazourách udrolenou gumu, tak už je ve věčných lovištích. Jinak ho můžeš i promazat vazelínou.
Taky jsem si zažil svoje u 1.6 16V, ale origo olej a řádné promazání tyče a táhel (ty máš lanovody) relativně pomohlo.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

elty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 26.05.2010 14:30
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: GIV řazení, vypadávání 4.kvaltu

Příspěvek od elty »

s autem teď delší dobu jezdí táta, tak sem napíšu ještě jeho poznatky...pořád nevím, jestli je lepší repase nebo výměna nebo promazání táhel...v servise mi řekli, že prý nerepasujou, jenom vyměňujou, pokud si přivezu vlastní převodovku, tak mi jí tam daj..jenže kde jí levně sehnat, na novou fakt nemám.

táta píše:

"Ten 4. kvalt vypadne hlavně při tom, když se jede na čtyřku tak na minimálně půl plynu a pak se pustí plyn a chce se jet bez plynu se zařazenou čtyřkou. Taky ještě u stojícího nenastartovaného auta - řadící páka se při vyřazení z jedničky nebo dvojky na neutrál nevrací pomocí péra do polohy neutrálu mezi trojkou a čtyřkou. U všech ostatních našich aut to tak je. Neutrál je normálně mezi trojkou a čtyřkou – když přitáhnu radící páku k sobě při neutrálu, páka se nevrátí zpátky. Nějaký pérka a táhla v tom asi budou hrát roli. Ale možná to s vypadáváním čtyřky nesouvisí".......

tak co si o tom myslíte?
VW Passat Variant B5, 1999, 1.9.TDI 96kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“