Problem so svetlami

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Problem so svetlami

Příspěvek od pogy14 »

Nazdar pani, mam dva problemy so svetlami, prvý je, že mi nefunguje natáčanie svetiel do zákruty, ked naštartujem svetla sa prekontroluju smerom dole, hore,dolava, doprava vsak to poznate, potom otáčam volantom a bixenony stoja, žiadny pohyb pred tým som videl ak som stal napriklad pri stene, že sa pohybovali no teraz sa zapina len to svetlo, čo prisvecuje do zakruty, alebo sa mylim a tie svetla sa nemaju natáčať? Druhy problem je,že keď som ho kupil tak som si v komfortnom menu klikol na položku svetlo a nastavil som si denné svietenie a dnes som zistil, že v komfortnom menu už nie je v ponuke denne svietenie a pritom ho mam nastavené, uz tomu prestávam rozumiet, nič som na ňom nerobil, len kardan opravoval, ani nenapajal diagnostiku, je to rok vyroby 3/2006, budem Vám vďačný za každu radu.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od Mára_VR6 »

Pokud budu brát svou zkušenost s těmahle světlama, když jsem je měl na Passatu, tak se čočky natáčely pouze za jízdy, na místě chodí jen přisvěcování do stran, protože když třeba parkuješ, tak ti je natáčení čoček k ničemu. Podívej se za jízdy.
Jinak, kdyby jsi měl jakýkoliv problém na těhlech světlech, tak by ti to hned vyskočilo na maxidotu.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od pogy14 »

Prave som to dnes ráno pozeral status auta je ok, a to s tým denným svietením tomu už vôbec nerozumiem prečo to nie je v ponuke, keď to tam pred tým bolo. Dole na obrázku je moje svetlo.
Přílohy
IMG00061-20110715-0541.jpg

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od Mára_VR6 »

S tím menu ti neporadím :? To netuším, ale zkusil bych jestli třeba tam nude rozdíl při zapnutýc světlech, motoru a naopak vypnutých světlech a motoru. Ale to už fakt hádám......

Světla zkus po tmě za jízdy.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

stanleyzlin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 12.04.2011 14:33

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od stanleyzlin »

Pokud máš nastavené denní svícení světla jen svítí, aby se natáčeli MUSÍŠ ZAPNOUT svícení dole vlevo pod volantem a musí ti svítit palubovka!!! a pokud je auto v pohybu tak to nastavení světel v komfortním menu hledáš marně, je to asi kvůli bezpečnosti aby si s tím nikdo nehrál když to auto jede !!!! u stojícího auta to funguje normálně... :smoke:

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od pogy14 »

To s tým natáčaním som nevedel, hneď to večer vyskúšam, a čo sa týka toho druhého problému, to mi je jasné, že do komfortného menu sa nedostanem za jazdy, ale ja stojim, alebo mám aj vypnutý motor a klučik je v prvej polohe, zvolím si komfortné menu, potom kolonku svetlo a potom sa tam nachádza funkcia oneskoreného vypnutia svetiel, a osvetlenie priestoru na nohy (pozri foto), no a keď som ho kúpil tak tam bola možnosť nastavenia denného svietenia (Tagfahrlicht) a tá tam teraz po pol roku zrazu nie je!? Nič som s autom nerobil, jedine keď som menil olej, tak som resetol servisný interval výmeny oleja, ale nie cez počítač takže teraz mám interval na 15000km aspoň tak som sa dočítal tu na fóre (pôvodný bol Longlife čo je 30000km), ďakujem za radu.
Přílohy
IMG00066-20110715-0543 (2).jpg

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od GeneHawkins »

Hele, našel jsem, ale je to bez záruky:

Při vypnutém zapalování dej současně pravý blikač a světelnou houkačku (páčku blinkru nahoru a k sobě).
Zapni zapalování.
Po více než 3 sekundách ho vypni.
Pusť páčku.
Koukni do menu, co to udělá.

Když to vyjde, tak hoď do dětský kasičky jedno Euro.

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od pogy14 »

Svetlá za jazdy sa natáčajú, ale možnosť vypnutia denného svietenia tam proste nie je, nepomohol ani pokus s tou pačkou na smerovky, ale inak ďakujem, je mi to čudné, veď keď som ho kupil, tak som sam to denné svietenie cez menu zapol, v manuáli sa píše, že táto možnosť nemusí byť vždy prístupná, ale nepíšu prečo, za akých podmienok.

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od koto99 »

ešte to skús zo srandy s druhým kľúčom.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

stanleyzlin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 12.04.2011 14:33

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od stanleyzlin »

musíš stát a mít nastartováno.....pak to jedině strčit do vw na počítač aby to menu přehráli...čistě teoreticky se to vypařit mohlo....těm touaregům občas v té elektronice opravdu jebe mě to čas od času hlásí vadnou žárovku a nikde nic...zastavím vypnu klíček nastartuju a jako by se nic nedělo je po problému....

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od pogy14 »

Zdravím, tak teraz mám naozaj problém so svetlami, konkretne s pravým, jedná sa o bixenon s natáčaním (ten čo je na foto), AFS nefunguje, keď som ho dal na počítač, tak mi napísalo Sensor for swivel module position, Right, 014-Defective-MIL ON, Fault status: 11101110, Fault Priority: 3, Fault Frequency: 1, viem, že je chybný senzor na natačanie svetla, chcem sa spýtať, kde sa ten senzor nachádza, či na náprave, alebo je priamo v svetle, alebo či je chyba v riadiacej jednotke čo je na svetle a prečo mi nefunguje ľavé svetlo, keď pravé je chybné, proste sa vôbec nehybu ani pri naštartovaní a automatické nastavovanie svetiel tiež neviem či funguje, prosím Vás ak máte niekto s tým skúsenosti, budem Vám vdačný za každu radu, lebo mám taký pocit, že budem musiet asi kúpiť nové svetlo.

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Problem so svetlami

Příspěvek od pogy14 »

Problém odstránený, svetlo som vybral, rozobral (odpojil som riadiacu jednotku), senzor som našiel je na spodnej strane svetla, 5 skrutiek a vybral som aj ten, odpojil od konektorov, všetky kontakty som vyčistil, senzor som tiež otvoril, vybral plošný spoj, vyčistil liehom hlavne kontakty, všetko zložil a svetla opäť fungujú :yahoo: aspoň, že tak.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“