Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od falen »

Ahoj ,

mám Passata B5 variant 1,9Tdi. Při cestě do Chorvatska se mi začalo stávat následující.
Když jedu nad 100 km/h a šlápnu na něj, tak okamžitě ztratí výkon a prostě to nejede (jako kdyby vážně jelo bez turba - dá se s tím jet ale jede to jak Felicie). Pokud se k němu chovám něžně a šlápnu s citem tak se dá jet i 120 bez toho aby se to vypnulo. Pokud se vypne tak stačí vypnout klíček a znovu nastartovat a dokud se nedostanu zhruba nad těch 100 Km/h a nešlapu na něj z ostra tak to zase jede, jakmile šlápnu tak opět to samé - jede ale jako šnek (bez výkonu prostě).
Byla vyměněna váha vzduchu, to však nepomohlo. Sání a filtr je vyčištěn. Neví někdo čím by to molo být ??
Děkuji za radu.

Falen

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od kuba4you »

falen píše:Ahoj ,

mám Passata B5 variant 1,9Tdi. Při cestě do Chorvatska se mi začalo stávat následující.
Když jedu nad 100 km/h a šlápnu na něj, tak okamžitě ztratí výkon a prostě to nejede (jako kdyby vážně jelo bez turba - dá se s tím jet ale jede to jak Felicie). Pokud se k němu chovám něžně a šlápnu s citem tak se dá jet i 120 bez toho aby se to vypnulo. Pokud se vypne tak stačí vypnout klíček a znovu nastartovat a dokud se nedostanu zhruba nad těch 100 Km/h a nešlapu na něj z ostra tak to zase jede, jakmile šlápnu tak opět to samé - jede ale jako šnek (bez výkonu prostě).
Byla vyměněna váha vzduchu, to však nepomohlo. Sání a filtr je vyčištěn. Neví někdo čím by to molo být ??
Děkuji za radu.

Falen
určitě by to chtělo diagnostiku, a pokud použiješ - HLEDAT - najdeš hodně odkazů s touto problematikou, může to být turbo, vedení vzduchu ventil n75 a určitě i jiné věci :wink:

zpospa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 04.12.2008 12:38
Bydliště: Volary

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od zpospa »

Nevypíná se ti turbo padá ti to do nouzaku. Znamímu to delalo zarostli naklapeni lopatek v turbu tak ze kdyz tomu slap vlezlo mu to 3000 ot. a spadlo do nuzaku asi jako kdyz za autem vyhodis padak ale samozrejme pricin muze byt vic chce ta napichnout

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od falen »

No v tom je ten problém, napíchnuté to bylo u několika "opravářů" jeden vyměnil váhu a pak kroutil hlavou a nikdo jinej neví, byť mají diagnostiku .... . Nechápu ... . Musím najít nějakého kutila v okolí Nového Boru.... . Díky moc

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od živočich »

a to tam nebyl ani zápis závady !
Zdraví a sílu najdeš ve VW

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od falen »

Dle odpovědí všech u koho to bylo napíchnuté je to auto v pořádku.... . Zkusím sehnat nějakého kutila.... . Díky

Uživatelský avatar
kuba4you
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2671
Registrován: 20.03.2009 15:48
Bydliště: Ostrava - Krásné Pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od kuba4you »

živočich píše:a to tam nebyl ani zápis závady !
už se mi to taky stalo, v jednotce nic zapsáno nebylo a majtel říkal že se rozjížděl na semaforu najednou škub a nejelo tak dojel cca 5km domů a hledali jsme závadu oleje bylo dost vše v pořádku diagnostika nic neukazala tak začal pomalu rozebírat a vrtule v turbu na mraky

Uživatelský avatar
frodobagin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 01.11.2010 18:33
Bydliště: Ostrov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od frodobagin »

To je divné. Kdyby turbo nedávalo potřebný tlak, ŘJ by to určitě zaznamenala do paměti závad a uvede motor do nouzového režimu.

falen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 11.07.2011 19:08
Bydliště: diablo3 :-)

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od falen »

Nvm, dle mě je to ventil N75 tak ho mám objednanej , snad zítra dorazí a uvidím.... .Mě to sere jak nikdo nic neví :-(

Uživatelský avatar
Paulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od Paulus »

mrkni na podlakový hadičky.. jestli nějaká není prodřená. taky častá závada
Tak od 25.6.2007 jsem šťastnej majitel Pašíka 3BG v kombajnu. Prostě jsem si dal hezkej dárek k narozkám

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od živočich »

falen píše:Nvm, dle mě je to ventil N75 tak ho mám objednanej , snad zítra dorazí a uvidím.... .Mě to sere jak nikdo nic neví :-(
na zkoužku mužeš použít ventil N18(ovládá EGR),abys věděl zda kupovat či ne,ale teď už asi pozdě rada.
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
daklevw
Pilot
Pilot
Příspěvky: 724
Registrován: 10.01.2010 10:45
Bydliště: Polička

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od daklevw »

to nám dělalo taky vyplse klíček a ok vyměnil se elektromagnetický ventil omezovaní plnícího tlaku vzduchu N75 oba dva a chvíli byl klid pak to dálo znova diag. nic a byla práskla ta silikonová hadice u sáni to pomohlo a ted to padá do nouzáku znova to sami co tu píšešte jako by to byla obyč atmosféra diag. řekla špatnej tlak tak se dnes výměnil podtakovej ventil pro naklapění lopat a furt pada do nouze tak to pujde příšti tejden na repas tak sem zvědavej prej to mužou bejt zakarbonovaný lopatky člověk je z toho už na palici
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Golf IV Variant 1.9 TDI 66 kW / 90 HP[/url]

dave.str
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 31.10.2008 19:51

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od dave.str »

falen píše:No v tom je ten problém, napíchnuté to bylo u několika "opravářů" jeden vyměnil váhu a pak kroutil hlavou a nikdo jinej neví, byť mají diagnostiku .... . Nechápu ... . Musím najít nějakého kutila v okolí Nového Boru.... . Díky moc
Tohle uz jsem taky resil a vyresil,tak jestli chces muzu ti osobne poradit...napisu ti SZ
Passat 1,9 Tdi 4Motion 96kw + něco k tomu

Uživatelský avatar
raxis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od raxis »

Tak já mám ten stejný problém, ale vím že mi to padá do nouzáku kvůli díře v tlakové hadici od intercooleru k hlavě.. a osobně bych se zaměřil na netěsnost v sání nebo čidla tlaku v sacím potrubí.

vwmaniak123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 30.07.2011 19:56

Re: Problém, vypíná se turbo - praděpodobně

Příspěvek od vwmaniak123 »

Zdravim mam motor 1.9 TDI PD 85 KW me to dela to same jedu nad 100 KM/H tak jako kdyby to jelo bez turba dela to jen narazove uz jsem menil vahu vzduchu a diagnostika pise neco hmotnosti vzduchu nesmyslny signal uz jsem z toho bezradny jaky mate motor vy ??? Dekuji za rady
VW Passat Variant B5, 1.9TDI PD, 85Kw a VWPassat B3 1.9 TD InterCooler

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“