Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
MarfyE34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 03.07.2011 18:43

Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od MarfyE34 »

Naskytla se mi možnost koupit Gofa III řady s motorem 1.9 TD AAZ 55kw, r.v. 1996, první majitel (můj šéf), najeto poctivých 230 tisíc km. 3 lidma z jeho rodiny, nikdy nijak vážně nehavarováno, jen dveře nabourané na parkovišti, má to 2 airbagy, ABS, el. okna vpředu plus el. šíbr, 15" hliníky 195/50 R15, no a má to orezlé blatníky dole u prahů. A teď otázka: chce za něj 25 tisíc czk , EKO nezaplaceno a plní EURO 2 čili převod mne vyjde na 4000Kč takže celková cena Golfa 29000 Kč Co vy na to je to dobrá cena??? Chtěl jsem slevu, jelikož ten převod, pak jsou už na výměnu kotuče s deskama vpředu, prostě není to auto bez investic a proto se vás ptám na názor, díky moc. (PS.: auto startuje dobře, nekouří, nikterak zvláštně nerachtá a nehlučí, prostě klasickej dieselovej chod.)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
tady jakýsi tuzing, no sundat to půjde ovšem ten lak asi nic moc nebude pod tím
Obrázek

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od bik3r »

podle mě je cena dobrá... já před rokem kupoval GIII, akorát gti 16V, rv. 95 s 220t km na tachometru a s "plnou" výbavou taky za 25t+ eko poplatek a taky to bylo od známýho...
ještě jsem si všiml tvýho podpisu pod přispěvkem, neuměl bys nějaký ložiska za "lepší" cenu? :blush: kdyžtak do SZ :wink:

MarfyE34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 03.07.2011 18:43

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od MarfyE34 »

bik3r píše:podle mě je cena dobrá... já před rokem kupoval GIII, akorát gti 16V, rv. 95 s 220t km na tachometru a s "plnou" výbavou taky za 25t+ eko poplatek a taky to bylo od známýho...
No jo ale tohle fakt plnou výbavu nemá :| nevím, starej na mě tak nějak tlačí kdy si to od něj vezmu, ale dolu s cenou jít nechce, myslel jsem to stáhnout na 20 tis., to si myslím že je optimální cena vzhledem ke stavu auta.

voloda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 188
Registrován: 30.05.2010 13:51

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od voloda »

za dvacet dobrej, jinak blatníky cca 600 kus a brzdy taky nebudou žádná paleta, pokud není shnilá podlaha a motor jede pěkně, tak chybu neuděláš.

MarfyE34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 03.07.2011 18:43

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od MarfyE34 »

A za těch 25 tis. z kterých nechce slevit je to pořád dobrá koupě??? :wink: Zítra mě auto půjčí a já s ním zajedu do servisu na hever aby to někdo zkouknul, tak zjistím jak je na tom podvozek a motor. Snad to bude ok.

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od bik3r »

ještě kromě těch blatníků počítej, že budou chycený prahy ve předu pod těma plastovejma, já mám to samý...

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od PlusOne »

Žádný starý auto není bez investic, ale tohle vypadá relativně pěkně, plus pro tebe je to, že znáš historii, a té koroze se neboj - jak píšou kluci, díly za pusu, a spoustu jich seženeš tady přes klub - konkrétně třeba na ty brzdy můžu doporučit klubáka s nickem SEBO. A navíc je tu kvalitní základna lidí, kteří poradí s případným problémem ;-)

Já bych do něj šel, i za tu cenu.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

MarfyE34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 03.07.2011 18:43

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od MarfyE34 »

Díky chlapáci :thanks:
Uvidíme po zítřku, až v tom objedu Prahu a zastavím se v tom servisu na konsultaci s mechošem. Starej totiž tvrdí že mu někdo (strašně chytrej) napovídal cosi o nefunkčním turbodmychadle na jeho autě, jelikož má ještě jako druhé auto MB třídy C 2.0i, tak je zvyklej na jinačí zátah, a poté co sedne do G III 55kw si říká, že to netáhne, tak prostě žije v tom, že má turbo po smrti! Ale mě se to nezdá, fakt to nekouří, startuje, nehlučí, starej tvrdí, že jezdí po dálnici normálně 130km.h. A prej se běžně pohybuje s průměrnou spotřebou kolem 5,5 litrů na 100km! Čili na turbo to nevidím. Snad to zítra zjistím po té zkušební jízdě, myslím že nefunkční turbo u tohoto motoru musí poznat i 90 letá babička! Prostě to rozhýbat na nějakou normální rychlost bude s vadným dmychadlem dost problém si říkám, čili zkusím zrychlení z 0 na 100km.h "bajlavočko" dle stopek na mobilu, a když se dostanu pod 14 vteřin je turbo v provozu a relativně v dobré kondici :laugh: zítra podám referát jak to vše dopadlo. Každopádně pokud bude pan dmychadlo po smrti seru na koupi a šetřím na TDI :tongue: protože shánět motor TDI a bastlit ho do téhle kastle asi nebude pr**l, nehledě na to že TDI na vraku stojí i s almarou 15 tácků!!! No uvidíme, hlavně bych chtěl ku*va starýho ukecat na těch aspoň 20 táců, takovej pracháč a chce vydělat na ubohém blbě placeném oddaném zaměstnanci jako jsem já :fool:

Uživatelský avatar
KoCZ1
Člen klubu
Příspěvky: 2082
Registrován: 07.09.2009 16:14
Bydliště: Velehrad

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od KoCZ1 »

Cena dobrá, nějaké opravy budou, ale ty jsou na každém autě, mám taky AAZ a jezdím za 5,5l na sto. A mám najeto 210000km a motor běží jak hodinky, nežere vubec olej, prostě pohoda
Škoda Octavia II FL Combi 2008 1.9TDI 77kw, 250Nm BLS DSG
Dřív:
VW Touran 2004 1.9TDi 74kw, 250Nm AVQ
VW Golf V 2.0TDI 103kw, 320Nm, BKD DSG
VW Golf III 1.9GTD 75kw, 200Nm, EGR OFF

MarfyE34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 03.07.2011 18:43

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od MarfyE34 »

Tak jsem po testovací jízdě a s chladnou hlavou mohu říci, že nic moc za těch 25 tisíc!Největší průšvih toho auta je opravdu nefunkční turbo!!! Je to línější než 1.9 D ! Dvakrát za sebou jsem zkusil zrychlení z 0 na 100km.h se stopkami v ruce a vždy vyšlo od 19.5 - 20 vteřin a že jsem to točil a řadil jak nejrychleji dovedu!!! Líná potvora to je. A další závady se objevily na heveru, sežraný prahy pod těma GT plastama, k.o. tlumiče, obě zadní ložiska po smrti, přední brzdy k.o., netěsnost u posilovače řízení, přítlačák na spojce dělá kravál (prý ještě původní spojka), a také dost podstatná závada v podobě vibrující a klepající se řemenice na klikové hřídeli co žene altík a servo! Čili za 25 tisíc do toho opravdu nejdu, chce to min. 15 tisíc do toho poslat a na to prdim, to si raději přišetřím na TDI 81 kw to aspoň tolik nežere a hlavně jede. Inu né vždy je auto po prvním majiteli co je již v důchodu v top stavu no. :sorry:
Naposledy upravil(a) MarfyE34 dne 26.07.2011 13:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od PlusOne »

No, tak takhle opravdu ne...to beru zpět, co jsem napsal. Na fotkách to nevypadalo tak zle, nicméně jestli je to v tom stavu, jak píšeš, tak ruce pryč...
Naposledy upravil(a) PlusOne dne 26.07.2011 13:56, celkem upraveno 1 x.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

MarfyE34
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 03.07.2011 18:43

Re: Rada (názor) ohledně koupi Golfa III. AAZ ?

Příspěvek od MarfyE34 »

Jo docela mne to zklamalo, navenek vypadá pěkně, obzvlášť teď, když ho majitel prohnal mycí linkou, ale jak se říká: "Není všechno zlato co se třpytí" :|

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“