EGR ventil demontaz a cisteni

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od blefa »

...
Naposledy upravil(a) blefa dne 27.07.2011 14:00, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od uncompromised »

blefa: jeho nesere čištění EGR, ale jeho zaslepení, jinými slovy neodborná úprava... Kamarád si koupil Mondeo v naftě a taky uvažoval o jeho zaslepení, ale pak zjistil, že to po pár km nadělá víc problémů než užitku, tak proč by to mělo být u Passata jiný?

Uživatelský avatar
Speeeedy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 18.06.2009 18:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Speeeedy »

ahoj, mám problém se kterým už si nevím rady. Emise do dílny, auto padá do nouzového režimu. po napíchnutí chybová hláška: 18000 (P1592): signál snímač nadmořské výšky / snímač plnícího tlaku / Nesmyslný poměr / Náhodná závada. Tak jsem vyměnil senzor plnícího tlaku vzduchu - reset závad. Jezdil jsem jeden den a znouvu.... poradí někdo, čím by to mohlo být? Nemůže to být právě EGR Ventilem? Stačí ho vyčistit? Díky moc za rady!!! Už začínám bejt zoufalej... :D

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14710
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od tornado1 »

a vedení mezi RJ a snímačem je v pořádku?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

GREGOREK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.08.2011 20:24

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od GREGOREK »

Ahoj,potřebuji radu,mám pašíka 1,9 77kW,2006,dnes jsem koukal na EGR ventil a nějaký celý poblitý asi olej nebo co.Auto nehlásí žádnou chybu,ale moc nejede,mám najeto 116tis.Myslel jsem než tento ventil kupovat nový,zkusit ho nějak vyřadit,co to obnáší?Nějaká úprava softu?Nemám filtr pev.částic.Děkuju za rady.

Uživatelský avatar
blefa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 26.10.2009 08:37
Bydliště: Plzeňáák

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od blefa »

GREGOREK píše:Ahoj,potřebuji radu,mám pašíka 1,9 77kW,2006,dnes jsem koukal na EGR ventil a nějaký celý poblitý asi olej nebo co.Auto nehlásí žádnou chybu,ale moc nejede,mám najeto 116tis.Myslel jsem než tento ventil kupovat nový,zkusit ho nějak vyřadit,co to obnáší?Nějaká úprava softu?Nemám filtr pev.částic.Děkuju za rady.
Nevim,jak je to presne reseny na 1.9, ale u 2.0 (BMP) je zespodu do EGRu privod z vejfuku. Tam jsem to zaslepil a nechal si upravit soft. Bez upravy softu by se po chvilce rouzla kontrolka. Do nouzaku to auto nehodi, ale proste by ti to porad svitilo.. Jinak to ted jede lip od spodu a DPF se zatim drzi na stejnym procentu..

GREGOREK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30.08.2011 20:24

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od GREGOREK »

díky,asi objednám tu sadu z dieselpower.

MarianB6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 31.08.2011 11:33
Bydliště: Ružomberok - teras Ostrava

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od MarianB6 »

Hoj kura ja sa chcem též chytiť čistiť ten EGR-ventil, ale neviem neviem. Mám 2.0 L, 103kw, 4-motion práve s tým prekliatym BKP 16V motorom. Zabere to moc času? je tam dosť priestoru? A aké nádobíčko by som si mal pripraviť? Díky moc za radu.

Uživatelský avatar
jirkazbra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 01.02.2009 20:53
Bydliště: Zbraslavice

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od jirkazbra »

A teď už ti to jede v pohodě? Taky myslím, že si ho neměl tak zasviněnej jako ten jeden na obrázku )))

EJAX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.09.2012 21:33

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od EJAX »

Zdravím všechny.

Moc bych prosil o nějakou radu a pomoc. Mám pašíka 1.9 TDI. Včera mi začal blbnout EGR ventil. Motor šel do nouzaku, při přidání plynu šel motor nepravidelně nebo chcípnul. Na Maxidotu se zobrazilo Motor Do dílny.. Tak jsem auto napíchnul na diagnostiku, napsalo ventil zpětného vedení výf. plynů - chybná funkce. Tak jsem si řekl, ucpaný ventil. Vyndal jsem ho, vyčistil do podoby jako nový dal zpátky, smazal chybu a nastartoval a ejhle po cca 10 vteřinách chyba opět vylítla a motor šel do nouzáku. Tak jsem se pustil do hlubšího pátrání jestli je EGR funkční. Použil jsem postup dle workshopu a proměřil odpory na pinech. Odpory s workshopem souhlasily, jediné co se mi nezdá že pokud mačkám na potenciometr stavu EGR, odpor se nemění, což by snad mělo když je to potenciometr.. Nyní tedy otázka měřil někdo z vás takhle do hloubky tyto hodnoty nebo mám prostě koupit EGR ventil nový nebo nemáte radu, kde jinde by mohl být problém...

Předem díky za jakoukoli radu, bez auta jsem jak bez nohy :-D

Uživatelský avatar
Klejzlik
Člen klubu
Příspěvky: 676
Registrován: 28.09.2011 19:50
Bydliště: Hranice

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Klejzlik »

Ahoj lidi, mám prozbu.. Krapek jsem to tu prolízal a rozhodl se,že se zítra vrhnu na vyčištění EGR (2.0 TDI BKP).. Jak to dostanu dolů je mi celkem jasný.
Nemám nějak možnost v okolí sehnat lepší přípravek než je tech. benzín (pak se pokusím promazat WD nebo něčím podobným) asi není nejlepší volba,co?

Ještě mě zajíma jestli po odpojení dojde k chybě v PC a nebudu muset na vag smazat chybu ??

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od Nemo »

Mno ja som cez víkend čistil aj klapku aj EGR na mojom common raile, špinavý bol ale aby bol pripchatý ako na obrázkoch na začiatku to isto nie a to auto má 362000km. Poviem Vám jeba.ka riadna, hlavne ten dlhý šrób zozadu, to som si pošmákol teda. Čistil som ho len preto, že hadica čo je pod ním a klapkou bola celá od oleja a bol okolo neho a klapy celkom pekný bordel. 4istého času to bolo asi 4hoďky ale to nie som žiadny mechanik a nemal som ani manuál tak som si musel najprv zistiť obhlidkov čo kde dať dolu. A náradie, no budeš potrebovať torxy, ja som mal na trubke k EGR tisíchrany ale našťastie som taký mal a hlavne pevné nervy :good:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

johnny.cerny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.12.2012 17:11

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od johnny.cerny »

Ahoj,

Dnes bych rad vycistil klapku i egr. Mam motor bkp bude to na motoru umisteno na stejnem miste jako na bkm? Diky
Passat 3C 2005 2,0TDi DSG, 103kW Highline - 160 000km
Touran 1T3 2013 1,6TDi manuál, 77kW TREND - k 20.1.2016 260000km
Polo 6N1 1996 1.0 manuál, 37kW - 196000

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od vlado 14 »

johnny.cerny píše:Ahoj,

Dnes bych rad vycistil klapku i egr. Mam motor bkp bude to na motoru umisteno na stejnem miste jako na bkm? Diky
myslel si BMP,BMP ma vzadu BKP z predu

johnny.cerny
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 29.12.2012 17:11

Re: EGR ventil demontaz a cisteni

Příspěvek od johnny.cerny »

Diky
Passat 3C 2005 2,0TDi DSG, 103kW Highline - 160 000km
Touran 1T3 2013 1,6TDi manuál, 77kW TREND - k 20.1.2016 260000km
Polo 6N1 1996 1.0 manuál, 37kW - 196000

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“