Snímač otáček Passat 1.6i AHL rv.98

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Snímač otáček Passat 1.6i AHL rv.98

Příspěvek od ace_rimmer »

Ať hledám jak hledám, nenašel jsem tady popis kde hledat snímač otáček motoru. Potřeboval bych vědět, kudy se k němu dostat a jak ho vymontovat. Díky za příspěvky.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Snímač otáček Passat 1.6i AHL rv.98

Příspěvek od ace_rimmer »

Takže si odpovím sám, po sáhodlouhém hledání zvrchu, zespodu, ze stran jesm ho našel, je schovaný pod olejovým filtrem, takže odmontovat nádobku s chladící kapalinou - 3 šroubky v rozích, dát bokem, posvítit si pod olejový filtr a je tam černej bazmek s jedním šroubkem (já jsem měl na imbus), povolit to šlo v pohodě, tak jsem ho jen vyčistil. Šel jsem po kabeláži a snímač otáček je napojený na světle šedý konektor pod nádobkou s chladící kapalinou, tam jsem měl prodřený drátek. Tak snad někomu tenhle popis pomůže.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Snímač otáček Passat 1.6i AHL rv.98

Příspěvek od ace_rimmer »

Prodřeným drátkem to nebylo, pořád se sporadicky objevovala chyba snímače a někdy nešlo nastartovat. Snímač vyměněn a od té doby cca 3000km ani náznak problému. Snímač jsem sehnal tady za pár korun:
http://shop.i-ekonom.cz/autodily_zips/k ... ek-Octavia" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Snímač otáček Passat 1.6i AHL rv.98

Příspěvek od ace_rimmer »

Dotaz na odborníky: čidlo otáček má odpor cca 0.9kOhm při pokojové teplotě, při této teplotě taky normálně funguje, stačí ho ale trochu zahřát (stačí na topení, což je určitě ještě furt nižší teplota než má čidlo když je v zahřátém motoru) a odpor jde do nekonečna, takže přerušení. Jde mi jen o to, jestli to náhodou není jen vlastnost a je to opravdu chyba. Čidlo jakmile začne vynechávat a auto spadne do nouzáku tak na čidle je nekonečný odpor = jasná chyba a vag hlásí taky chybu čidla = vše je celkem jasné. Jen hypotetická otázka, čidlo vyměním za nové a modlím se aby to bylo tím, všechno tomu naznačuje, NICMÉNĚ už jsem ho měnil a vydrželo cca 10tkm a je po něm..je ale pravda, že to nebylo bosch (to tam bylo původní), ale nějaký noname. Nemáte někdo podobnou zkušenost, že čidlo klikovky vydrželo tak málo? Díky za vaše názory.

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Snímač otáček Passat 1.6i AHL rv.98

Příspěvek od ace_rimmer »

vyměněno, za BOSCHováno, fajront, noname nikdy víc

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“