Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
ladys3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Josefov

Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od ladys3 »

Čus,potřeboval bych poradit jak sundat tapecírunk.Vypadlo mi totiž lanko z kliky dveří a nemůžu dveře otevřít.A zevnitř to taky nejde-asi kindersicher.Auto mám chvíli takže namám žádné zkušenosti.Do ted jsem měl pouze GI,GII.Díky za rady.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od majrek001 »

tak sundáš kryt madla tam jsou dva šroubky a pak jsou tři zespoda, ale ty nepovolíš protože jsou ze spodu tapecu a pak už jen trhat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
ladys3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Josefov

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od ladys3 »

jo o těch šroubkách ze spodu vím,koupil jsem si malý šroubováčky s těma by to mělo snad jít.jinak mám okna v el.a ještě tam je repro.takže jinde už šrouby nejsou?jsem v německu v práci a zkouším to nějak vyřešit.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od majrek001 »

ty šroubky zespoda asi nepůjdou povolit. oni jsou jako zavřené ve dveřích mezi prahem. no až to urveš tak pak odpojíš ovládání oken a repro a vyháčíš lanko od kliky (jako povytáhneš ten konec a pak teprve vyháčíš háček s lankem)..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od Goauld »

Nemusíš to zrovna urvat, stačí když tapec trochu pozvedneš a vytrhneš nahoře od okna směrem k sobě, je to pružny, trochu to povolí, ale chce to taky trochu síly. A necháš ho jenom odehnutej od dveří a jak otevřeš, tak to pak odšroubuješ, ať to nemáš polámany, jak majerek001 :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od kanec.h »

Goauld píše:Nemusíš to zrovna urvat, stačí když tapec trochu pozvedneš a vytrhneš nahoře od okna směrem k sobě, je to pružny, trochu to povolí, ale chce to taky trochu síly. A necháš ho jenom odehnutej od dveří a jak otevřeš, tak to pak odšroubuješ, ať to nemáš polámany, jak majerek001 :lol:
no a co delat kdyz jsou zadni dvere zavreny a je to na SAFEsytem tzn. nejdou otevrit jak zevnitr tak zvenku????nejspis mikrospinace :|
dikes
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
ladys3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Josefov

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od ladys3 »

čus,tak tapecirunk mám dole,ted je tam ten plech co na něm drží stahovačka.vyndal jsem všechny šroubky,ale nejde ven.něco tam drží vlevo nahoře nějaký plast.nechci tam něco urvat.

Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od tomikanec »

tobude plast na kterym je prychycenej zamek k tomu plechu,,takze jestli ti cumi takovy plastovy spuntiky tak z nej musis vypichnout vnitrek tohom spuntiku,,a pak to pujde od toho plechu,,a nebo je proste ucvaknout cely a pak ten celej bazmekt ze zamku vondat zamek drzi i funguje i bez toho,,(a nebo kdyz je ucvaknes,,tak do toho pasujou takovy spuntiky co jsou ve facku v interieru tim prichyceny plasty,,tak ty tam pak jdou nacvaknout)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od Goauld »

kanec.h píše:no a co delat kdyz jsou zadni dvere zavreny a je to na SAFEsytem tzn. nejdou otevrit jak zevnitr tak zvenku????nejspis mikrospinace :|
dikes
Nejsem si jistej, ale myslím, že neexistuje způsob, jak po rozdělání dveří odemčít zámek a je potřeba ho rozbít a vylámat ven. Už si to jednou řešil u předních dveří, tam si neměl zamčeno na safe ? Zkus dveře u zámku trochu pobouchat a odemykat, je možny že se to chytne, nebo mužou byt přelámany kabely v průchodce, tak s nima trochu zahejbat a odemykat.
ladys3 píše:čus,tak tapecirunk mám dole,ted je tam ten plech co na něm drží stahovačka.vyndal jsem všechny šroubky,ale nejde ven.něco tam drží vlevo nahoře nějaký plast.nechci tam něco urvat.
Pozor taky na to, že to drží ještě celá stahovačka s oknem, je potřeba ho odpojit od stahovačky, drží ho takovy dva plastovy válečky zasunuty do sebe, stačí je vystrčit ven, nebo dovnitř. S oknem musíš sjet dolů k montážnímu otvoru, aby ses k tomu dostal.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od kanec.h »

Goauld píše:
kanec.h píše:no a co delat kdyz jsou zadni dvere zavreny a je to na SAFEsytem tzn. nejdou otevrit jak zevnitr tak zvenku????nejspis mikrospinace :|
dikes
Nejsem si jistej, ale myslím, že neexistuje způsob, jak po rozdělání dveří odemčít zámek a je potřeba ho rozbít a vylámat ven. Už si to jednou řešil u předních dveří, tam si neměl zamčeno na safe ? Zkus dveře u zámku trochu pobouchat a odemykat, je možny že se to chytne, nebo mužou byt přelámany kabely v průchodce, tak s nima trochu zahejbat a odemykat.

jjj predek se povedl :-D a bylo zamceno na safe......nejsem si tedka jistej jestli vzadu taky neni prepnuta pojstka detska......... :roll:
no zitra na to juknu.......ale ruzne pobouchani atd. jsem zkousel ..........uvidime.....
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

klon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 22.02.2010 22:49
Bydliště: Krkonoše

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od klon »

Goauld píše:
kanec.h píše:no a co delat kdyz jsou zadni dvere zavreny a je to na SAFEsytem tzn. nejdou otevrit jak zevnitr tak zvenku????nejspis mikrospinace :|
dikes
Nejsem si jistej, ale myslím, že neexistuje způsob, jak po rozdělání dveří odemčít zámek a je potřeba ho rozbít a vylámat ven. Už si to jednou řešil u předních dveří, tam si neměl zamčeno na safe ? Zkus dveře u zámku trochu pobouchat a odemykat, je možny že se to chytne, nebo mužou byt přelámany kabely v průchodce, tak s nima trochu zahejbat a odemykat.
ladys3 píše:čus,tak tapecirunk mám dole,ted je tam ten plech co na něm drží stahovačka.vyndal jsem všechny šroubky,ale nejde ven.něco tam drží vlevo nahoře nějaký plast.nechci tam něco urvat.
Pozor taky na to, že to drží ještě celá stahovačka s oknem, je potřeba ho odpojit od stahovačky, drží ho takovy dva plastovy válečky zasunuty do sebe, stačí je vystrčit ven, nebo dovnitř. S oknem musíš sjet dolů k montážnímu otvoru, aby ses k tomu dostal.
Ahoj, jak tam jsou ty válečky, je na to nějaký trik nebo stačí jen vysunout ten středový(menší) a potom ten větší? Bojím se do toho opřít abych něco neudělal sklu... Díky za info
Golf Variant IV 96kW, r.v.2002

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od Goauld »

Jak řikáš, vysunout menší a pak ten větší. Musíš opatrně, aby sis sklo nerozbil, ale není to nic hroznyho.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od Plankamarek »

cau chlapi,mam uz to cele rozdelane,ale nejde mi vytahnou samotny zamek ze dveri,protoze tomu tam brani ta lista po ktere jezdi sklo,uz sem odsrouboval i ty dva srouby,ktere to drzi,ael porad nic...muzete mi please poradit?:-)
Přílohy
PC030035.JPG
PC030042.JPG
PC030043.JPG
PC030046.JPG

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od tom.ik »

Musiš to trochu zapačit abys vyndal ten zámek,je to drbačka,ale jde to ;-) taky jsem s tím zápasil 8)
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: Tapecirunk zadních dveří-demontáž GIV variant

Příspěvek od Plankamarek »

jj dik za radu,nejak to nakonec kolem te listy slo,takze parada:-)ale ten valecek,ktery se pak dava pres to sklo,to je mazec,lehoulinko sem ho zbrousil a hotove:-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“