Cukání motoru 1.4 16V

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Cukání motoru 1.4 16V

Příspěvek od kayne »

Já se k tomu čištění ještě nedostal v tomto počasí jinak mi to dělá jako tobě za studena je to hoeší za tepla se to trochu usměrní ! Kdybys na něco přišel dej vědět !!! Diky

mezisupy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.06.2011 16:57

Re: kolísání otáček 1.4 16V

Příspěvek od mezisupy »

Zdravim mam takovej problem kolísají mě otáčky motoru na volnoběh.
A za další když vemu za volant nebo šlapnu na brzdu při volnoběhu tak to zakolísá třeba až o 300 otáček vim že to má el.posilovač ale že by až takhle? poradte mě díky

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: kolísání otáček 1.4 16V

Příspěvek od tomakecTD »

mezisupy píše:Zdravim mam takovej problem kolísají mě otáčky motoru na volnoběh.
A za další když vemu za volant nebo šlapnu na brzdu při volnoběhu tak to zakolísá třeba až o 300 otáček vim že to má el.posilovač ale že by až takhle? poradte mě díky

Tak to je velice zajímavé...a jinak auto jede normálně? Má normální výkon? Nebo ještě něco? U brždění že by se to zhouplo to by mohla být naprasklá hadice vedoucí do sání ale při točení volantem? to netuším
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Cukání motoru 1.4 16V

Příspěvek od tomakecTD »

kayne píše:Já se k tomu čištění ještě nedostal v tomto počasí jinak mi to dělá jako tobě za studena je to hoeší za tepla se to trochu usměrní ! Kdybys na něco přišel dej vědět !!! Diky

Pojedu do speciálního diagnostického centra co mi poradil kamarád, tak pak dám vědět :roll: snad mě to nebude stát majland :lol:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Cukání motoru 1.4 16V

Příspěvek od bifur »

mezisupy: aky mas motor? mohlo by to byt cidlo tlaku na serve, to je prave zodpovedne za stabilizaciu volnobehu. Ale neviem ci ho niektora 1,4 16V ma (moja napriklad nema). Inak standard, vycistit a nastavit klapku... A G IV nema el. posilovac, ale hydrauliku (ak sa teda bavime o riadeni, brzdy su klasika podtlak)..

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: kolísání otáček 1.4 16V

Příspěvek od Skrat-G4 »

tomakecTD píše:
mezisupy píše:Zdravim mam takovej problem kolísají mě otáčky motoru na volnoběh.
A za další když vemu za volant nebo šlapnu na brzdu při volnoběhu tak to zakolísá třeba až o 300 otáček vim že to má el.posilovač ale že by až takhle? poradte mě díky

Tak to je velice zajímavé...a jinak auto jede normálně? Má normální výkon? Nebo ještě něco? U brždění že by se to zhouplo to by mohla být naprasklá hadice vedoucí do sání ale při točení volantem? to netuším
Taky mě kolísaly otáčky a když jsem kolikrát vytočil volant na místě tak to i chcíplo.
Škrtící klapka byl ten problém

Uživatelský avatar
Buřton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 123
Registrován: 16.09.2009 10:07
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru 1.4 16V

Příspěvek od Buřton »

Přesně tak, mě to na 1.8T 20V dělalo taky... vyčistil jsem klapku + základní nastavení a pohoda 8)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“