porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
p.kozumplik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.06.2011 10:05
Bydliště: Morava

porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od p.kozumplik »

Zdravím, potřeboval bych radu: svítí mě oranžová kontrolka motoru. Diagnostika vyhodila klapku sání. Při kontrole jsme zjistili, že jak jsou v motoru 2 klapky ovládané motorky, tak na jedné z nich je vyskočená taková plastová spojka (ojnička), která asi ovládá jak moc a kdy má být klapka otevřená. Nacvakli jsme ji zpátky, ale na druhý den už to udělalo zase. Kamarád mě říkal, že to bude dělat pořád a že se musí vyměnit celá klapka cca 11.000,- :( .
Nevíte jestli se to dá nějak jinak řešit? Motor mě funguje v pořádku, spotřeba je taky normální. Díky.

Uživatelský avatar
p.kozumplik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.06.2011 10:05
Bydliště: Morava

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od p.kozumplik »

Tak dnes mě volal kamarád z VW servisu, že tato závada se jim tam objevila za poslední půl rok už asi 8 krát.

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od lubomt »

Neopravitelne, casta zavada aj u audi. Kamos ma ollroad r.2008 a odisla mu jedna a hned potom druha
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od Peterka72 »

8) Ahoj taky jsem řešil škrtící klapku ale já jsem měl úplně očesané ty plastové převody a klapka nedovýrala . Cena byla kolem 9000 kč . Motor mi také fungoval normálně ale jak s tím budeš jezdit déle a bude to psát závadu na diagnostice , tak se ti neregeneruje ( nevypaluje ) filtr pevných částic a zanese se a hodí ti to motor do nouzového režimu . Potom musíš stejně tu závadu s klapkou odstranit jinak ten filtr nejde vyregenerovat . 8)

farkihome
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.02.2011 23:07

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od farkihome »

ja som menil na Turkovi prvu pri cca. 80.000 km a teraz pri 120.000 km aj druhu. skusal som ju aj opravit, nie je to mozne. okrem toho tiahla totiz odchadzaju aj samotne klapky, kedze su z plastu v plastovych vodiacich drazkach. dokonca ani neexistuje kit na opravu. da sa kupit aj samotne sanie + klapky bez motora, ale mnohym sa nepodarilo po vymene klapky adaptovat. ja som menil naozaj nedavno klapky na strane spolujazdca a existuje uz celkom nova revizia klapiek, ktora ma vylepsene tiahla + pevnejsie puzdro. stalo ma to 400,- €, ale myslim, ze sa da zohnat aj za 350,- €. len po vymene je potrebne urobit adaptaciu cez VAG. bohuzial toto je vraj bezna chyba tychto agregatov. drzim palec.

Uživatelský avatar
p.kozumplik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.06.2011 10:05
Bydliště: Morava

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od p.kozumplik »

Díky za rady. Dnes mě to kluci v servise rozhodili a problém je hlavně v kloubovém uchycení spodní části táhla. Zkusili to nějak spravit tak uvidím jestli to pomůže, ale pravděpodobně se budu chystat na výměnu. Blbne mě taky klapka na straně spolujezdce. Jinak mám tam nalítáno už 140.00 km.

Uživatelský avatar
p.kozumplik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.06.2011 10:05
Bydliště: Morava

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od p.kozumplik »

farkihome píše:ja som menil na Turkovi prvu pri cca. 80.000 km a teraz pri 120.000 km aj druhu. skusal som ju aj opravit, nie je to mozne. okrem toho tiahla totiz odchadzaju aj samotne klapky, kedze su z plastu v plastovych vodiacich drazkach. dokonca ani neexistuje kit na opravu. da sa kupit aj samotne sanie + klapky bez motora, ale mnohym sa nepodarilo po vymene klapky adaptovat. ja som menil naozaj nedavno klapky na strane spolujazdca a existuje uz celkom nova revizia klapiek, ktora ma vylepsene tiahla + pevnejsie puzdro. stalo ma to 400,- €, ale myslim, ze sa da zohnat aj za 350,- €. len po vymene je potrebne urobit adaptaciu cez VAG. bohuzial toto je vraj bezna chyba tychto agregatov. drzim palec.
Opravdu díky moc za odpověď. Můžeš mě prosím poslat nějaký odkaz na to jak a kde sehnat novou verzi klapek. Díky

farkihome
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 13.02.2011 23:07

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od farkihome »

ja som mal na strane spolujazdca verziu 059 129 712T a najnovsia revizia je 059 129 712BQ. ale ok su aj BL alebo BM. len neviem, ze na ktorej strane ich mas v cudu. najlepsie zistit vo VW aku potrebujes podla VIN a na zaklade toho zhanat. ja kupujem diely u bezneho predajcu dielov, ktory ma oproti VW o cca. 20-30% nizsie ceny. nasiel som aj jedneho spaniela, ktory ich dava nove po 150,- € ale bal som sa, ci to nie je nejaky odrbavac. http://anuncios.ebay.es/motor/colector- ... bm/8869434" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
p.kozumplik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.06.2011 10:05
Bydliště: Morava

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od p.kozumplik »

Tak je to už měsíc co mě kluci spravili klapku. Když ji rozdělali, tak jsme zjistili, že hlavní problém je uvnitř v nastavení dorazů u ozubených převodů. Z výroby byla nastavena tak blbě, že motorek zavřel klapku, ale plastové ozubené převody se nedostaly na vnitřní doraz a motorek pořád tlačil do již zavřené klapky. Proto potom vyskakovala ojnička z čepu na ovládání klapky (proto odchází převody). Ozubené převody byly v pořádku, ale byly nalisovány z výroby tak blbě že při uzavření klapky chyběl asi 1 cm k vnitřnímu dorazu na odlitku. Opravili mě to tak, že vyplnili vzdálenost asi 1 cm mezi dorazem a převodem kouskem oceli nebo slitiny, kterou tam přilepili epoxidem.
Vypadá to složitě, ale jak se říká zlaté české ručičky, materiál do 100 Kč a asi 3 hodiny práce. Teď se ozubená kolečka dostanou nadoraz a netrpí ojnička ani převody a funguje to.
Pokud jsou z výroby takhle nastaveny všechny klapky tak to jsou pěkní šmejdi a ani se nedivím, že to odchází.
P.S. udělal jsem i foto, ale nemůžu jej najít.

automoto1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 25.02.2009 19:41

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od automoto1 »

mas spatnu klapku prudenia vzduchu(Drall klappe).nie skrtiacu klapku.su 2 druhy na 4 a 5 pinovy konektor.napis ktoru mas ty.inak mam aj repasne sady na skrtiace klapky.

paricek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 07.08.2008 00:56

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od paricek »

ahoj, jakej servis ti ti opravil, na a6 mam uplne stejnej problem. dik
p.kozumplik píše:Tak je to už měsíc co mě kluci spravili klapku. Když ji rozdělali, tak jsme zjistili, že hlavní problém je uvnitř v nastavení dorazů u ozubených převodů. Z výroby byla nastavena tak blbě, že motorek zavřel klapku, ale plastové ozubené převody se nedostaly na vnitřní doraz a motorek pořád tlačil do již zavřené klapky. Proto potom vyskakovala ojnička z čepu na ovládání klapky (proto odchází převody). Ozubené převody byly v pořádku, ale byly nalisovány z výroby tak blbě že při uzavření klapky chyběl asi 1 cm k vnitřnímu dorazu na odlitku. Opravili mě to tak, že vyplnili vzdálenost asi 1 cm mezi dorazem a převodem kouskem oceli nebo slitiny, kterou tam přilepili epoxidem.
Vypadá to složitě, ale jak se říká zlaté české ručičky, materiál do 100 Kč a asi 3 hodiny práce. Teď se ozubená kolečka dostanou nadoraz a netrpí ojnička ani převody a funguje to.
Pokud jsou z výroby takhle nastaveny všechny klapky tak to jsou pěkní šmejdi a ani se nedivím, že to odchází.
P.S. udělal jsem i foto, ale nemůžu jej najít.

Uživatelský avatar
Dukes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od Dukes »

Problém s nefunkčníma klapkama lze vyřešit jejich "vykucháním" a následnou nutnou softwarovou úpravou. Cena 12.500,- Kč.

andrea P
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 20.10.2011 23:34

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od andrea P »

tak s klapkama ja si užila své...nejdřív mi odešla jedna a za týden druhá ...super akce za 22 000 kč nevím jak vy ,ale ja jsem během TŘÍ MĚSICU " nasypala" do 3 roky stareho Touaregu přes 30 tisíc odešwl mi tam po 2 letech" klakson" a pro změnu jsem dnes auto OPĚT odvezla do servisu ,protože mi teče voda s chladiče ...

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od LuboR5 »

musíš doufat že to co už jednou vyměníš už se ti aspoň podruhé nepokazí :D teda mělo by to tak být.

FALKO
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.08.2010 16:57

Re: porucha ovládání klapky sání 3.0TDI

Příspěvek od FALKO »

Tak to také není uplně pravda.Já jsem měnil vzduchový kompresor 40000kč a za rok znovu odešel.Naštěstí reklamace uznaná takže znovu nový :yahoo:

Odpovědět

Zpět na „Touareg“