NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od Tommate »

u kloubů bych to bral, u tyček už na to už kašlu, prve jsem měl za 800 kus pak za 500 teď mám snad za 2kila kus a teď měřím kolik vydrží, jo a myslím že ty první jsem měl právě moogy, je to sortiment auto kelly, ve všech těch tyčkách je plastové pouzdro

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od Marek77 »

Mě už mnohokrát napadlo zkusit místo tyček stabilizátoru vymyslet něco jiného, co by vydrželo. Napadlo mě místo kulových kloubů použít oka s výklopnými ložisky.

kevan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 06.01.2009 21:36
Bydliště: Lhotky u Náchoda

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od kevan »

Tak nevím od jaké firmy je mám já,ale původní majitel je tam dal před prodejem a zatím drží. auto mám dva a půl roku..............a pro upřesnění......cesty jsou tu nic moc a přímo domu je to skoro jak na tankodromu... :158:

Uživatelský avatar
daber
Profík
Profík
Příspěvky: 954
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od daber »

Ahoj lidi,tak sem využil krásného počasí a vyměnil tyčky stabilizátoru a kulový čepy.Už to bylo vážně potřeba.Ale co mě udivilo bylo to,že v katostrofálním stavu to bylo na levý straně,neboť sem si myslel,že většinou to spíš odchází na pravé straně,kde bývá daleko více nerovností a výmolů.Jinak sem zvolil značku MEYLE,což by prej měla být lepší střední cesta,tak uvidíme co to vydrží.

akras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 11.06.2008 10:06
Bydliště: Kladno

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od akras »

Čau lidičky,mám dotaz - pokud vyndám stabilizační tyčky mohu s autem chvíli jezdit?popř.jaký koupit?díky akras.

Uživatelský avatar
shared
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 14.02.2008 22:01
Bydliště: Hradec Králové

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od shared »

Dával jsem MEYLE HEAVY DUTY před asi dvěma lety - od té doby najeto min. 60 000km a jsou jak nové .

RICHARD1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.07.2011 12:14

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od RICHARD1 »

Zdravím všechny Šaranisty.
Dnes jdu kupovat nové táhla stabilizátoru.Nevím,zda je příčinou jejich krátké životnosti postupný nedostatek maziva,následná koroze koule a pak vydření plastového uložení,nebo jen vymačkání tohoto uložení vlivem poddimenzování?Sázím na první variantu.
Po rozřezání obalu koule to doufám zjistím.Nebaví mne každý rok měnit táhla,proto zkusím v dělící rovině hlavy nového kul.čepu navrtat otvor,nařezat závit a namontovat mazničku M5 nebo M6.V dělící rovině plastových vložek by měla být drážka-spoj polokoulí,kterou by se vazelína měla natlačit při mazání po obvodu koule.Kdysi jsem to dělal na tzv.samomazných kulácích spojovaček a fungovalo to.
Odhaduji na této úpravě táhel cca.1 hod.práce a 4x maznička.Pak stačí před a po zimě promazat a životnost by se měla prodloužit.Vím,je to krok zpět,ale nebaví mne kupovat a měnit tak často táhla,raději budu mazat.
Pak napíšu,jak to dopadlo.
Jsem tu nový,je to parádní forum.
Richard

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od Skyppy »

Nevím jak Ty, ale já mám Sharika již více než rok, osobně najeto 25.000km a s tyčkama stabilizátoru zatím problémy nemám. Taky jsem o tom četl, tak jsem našel následující produkt: http://www.gsa.kabel1.cz/stabilisator_MEYLE.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Mám jejich výrobky vyzkoušené a musím říct, SUPER!

RICHARD1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.07.2011 12:14

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od RICHARD1 »

TO Skyppy.
Moc díky za info.Včera jsem koupil táhla MOOGy v Kelly za 510,- mínus 30% sleva.Prý patří kvalitou k lepšímu středu.
Tvé info si založím a příště koupím s většíma koulema.

Nový majitel starého Sharana AFN. Richard.

Uživatelský avatar
21177
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.10.2008 15:05
Bydliště: SK-040 01 Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od 21177 »

...tycky stabilizatora som taktiez vymenil len som sa s tym nadrel. Obe vrchne som totiz nevedel povolit. Na kontru pri gumenej prachovke nebol ziadny zarez na vlozenie vidlicoveho kluca a tym padom sa otacal cely klb s matkou ani blicky ci sykovky (ci ako sa to u vas hovori)nepomahali. Dokonca som jedny zlomil. A na imbus som mohol rovno zabudnut lebo to pripominalo skor len dieru v skrutke ako dieru na imbus. Ani WDcko ani brzdova kvap. nepomahala. Nakoniec to vyriesila flexa (uhlova bruska). No hresil som jak pohan... :twisted: Inac tie MEYLE HD su vacsie. Myslim aj capy aj ta spojovacia tyc je hrubsia.
Martin

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od kubenec »

Tak se mi po 1,5 roce a 20tkm opět ozvaly stabil. tyčky(kosti). Měl jsem Myele HD. Nyní zkusím TRW nebo FEBI.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od M@rty74 »

Febi mi vydrzeli 7 mesicu...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od marasoba »

Zdravim,
tyčky mi dvakrát vydržely cca 3/4 roku, pak jsem měnil. Značku si nepamatuju. Podruhé jsem zkoušel nějaké dražší - lepší, ale taky 3/4 roku. Tak jsem si řekl, že nebudu investovat nějaké extra sumy a prostě je občas vyměním. Když jsem měnil naposled, tak jsem vyměnil i obě gumová uložení stabilizátoru. Byly docela tvrdý a vymačkaný. Dal jsem opět jedny z nejlevnějších tyček a světe div se, dva roky - a zatím klid. Tak si myslím, že ta výměna uložení taky v něčem pomůže :D
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od kubenec »

Co si myslíte o originálech od VW? Volal jsem do jednoho kšeftu s autodílama a ten řekl sám od sebe zkusit originály.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: NÁPRAVA PŘEDNÍ: stabilizační tyčky, díly, opravy

Příspěvek od Tommate »

podle čeho si myslíš, že jsou vyrobeny všechny ty "podrobky"? :) - koupíš si akorát "originální" šmejd :) - vyhozené prachy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“