SPOJKA - Zařazení rychlostí, problémy, výměna

Moderátoři: Chozin, alesino

Odpovědět
burcon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 25.04.2011 23:29

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od burcon »

ahoj touranisti,
koupil jsem před týdnem miláčka - 1.9 TDI,77 kw,r.2008,najeto 53.000 - Francie,naposled ve značkovém servisu před půl rokem s najetýma 42.000 km. Teď problém - někdy ( výhradně za studena) při řazení divný,hvízdavý zvuk,podotýkám ještě před přidáním,čili sepnutím turba,vyloženě při zařazení rychlosti cca prvních 5 zařazení. Jednou se to stalo i při projížďce s prodejcem a řekl mě,že je to nějaká silenblok pod spojkou.Je to možné, nebo mě kecal,nebo máte někdo zkušenost či tip o co by mohlo jít? Děkuji za info.

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od scheni »

scheni píše:Ahoj, prosím o radu.
VW CADDY r.v.2008 55kW (udělaný chip) najeto 68tisic.
Po dlouhé cestě do německa cca 900km vkuse se mi začalo stávat, že bez napumpovaní mi nezabere spojka. Popř se pedál uplně propadne k zemi a zůstane tam.
Musím ho zvědnout nahoru, potom napumpovat, a zase to funguje.

Kámoš ze servisu říkal asi špatný spojkový váleček.
Dělá to jen někdy, třeba dneska mi to nedělalo vůbec.
Kdyby byl špatný přítlačák, tak to bude dělat pořád, ne ?
Má caddy taky dvouhmotu ?

Díky
Scheni
Tak po dvoudenním rozebírání, laborování atd.... jsem přišel nato, že jak je nádobka s brzdovou kapalinou, tak normálně byla přicpaná vývodka, kde je připojená hadička na nasávání kapaliny pro spojku...
Napadlo by to někoho ?
Narval jsem tam šroubovák, a začalo to téct, poté šla spojka bezproblému odvzdušnit.

:sorry: :yahoo: :good:
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
surda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 16.02.2010 20:28
Bydliště: Písečná 152

Spojka,hluk při sešlápnutí

Příspěvek od surda »

Zdravím všechny
MÁM TAKOVÝ PROBLÉM.PŘI SEŠLÁPNUTÍ SPOJKY SE OZVE TAKOVÝ ZARACHOCENÍ,ALE DĚLÁ TO POUZE U STUDENÉHO MOTORU A JEN ZHRUBA V POLOVINĚ DRÁHY PEDÁLU.KDYŽ JÍ LEHCE ZMÁČKNU TAK NIC ANI KDYŽ JÍ DOŠLÁPNU NA PODLAHU TAK TAKÉ TICHO,PŘIPADÁ MI ŽE V ZIMĚ TO DĚLALO VÍC,TED V LÉTĚ TO PŘESTALO DĚLAT

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Karapítko »

Nikomu na nic neodpovím, bo jsou to závady o kterých jsem nikdy ani neslyšel, natož abych věděl co to je a jak na to, ale přidám spíš něco jako tip a poděkování Alesinovi.

Alesino mi dával před nedávnem kontakt na chlapíka, který dělá repase spojky - pro jednoho takytouranistuneklubáka. A je konec historky - spojka zrepasována ke spokojenosti klienta a jako bonus přidělána šestka a to celé prý do desítky 8O to jsem teda čuměl - Aldo díky za tip.
Je důležité zachovat paniku...

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od alesino »

:arrow: karapítko
není zač :good:

Uživatelský avatar
scheni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 10.03.2008 19:26
Bydliště: Frýdek Místek

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od scheni »

Když už o tom byla řeč, dala by se i do mé převodovky dodat 6tka ? Kolik a kde by mě to stálo ?

Díky
Scheni
současnost:
VW Touran Goal
2.0 TDi PD BMM 103 kW, 7 míst, klasický rodinka vůz
pokec o autě http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 4#p3110814" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Karapítko
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2151
Registrován: 22.01.2010 10:31
Bydliště: Pomezi Čech a Moravy

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Karapítko »

Od Alesina mám jen info o telefonu a že je někde od Plzně...

máš SZ
Je důležité zachovat paniku...

Váca78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.07.2011 06:54

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Váca78 »

Ahoj,
mohl by někdo poradit?

Mám 1.9 Tdi 77 kw. Při každém rozjezdu (studené/zahřáté), pokud to na jedničku roztáhnu nad 2000 otáček a řadim na dvojku dojde vždy ke škrtnutí jako při špatném vymáčknutí spojky. Pokud řadim při nižších otáčkách tak to neudělá. Je to pouze mezi jedničkou a dvojkou. Může být problém v sinchronech?

Předem díky.

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Mamutik »

Jednoznačne to vypadá na synchron 1....viac menej to ale nemusí byť pravda..... :tongue:
už sa to tu riešilo...
:offtopic:
A ešte taký malý detail
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Mamutik »

Dnes som vydedukoval :D že bude asi tento problém u motoru a turba,možno zanesené nejaké klapky turba ....
Naštartuj otvor si okno daj neutrál a vytoč motor do otáčok a prudko pusť plynový pedál....a počúvaj :wink:
alebo aj vymačkni spojku ...teda odpoj prevodovku od motora.... :)
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
stepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.03.2009 18:17
Bydliště: KLADNO

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od stepik »

Ahoj mam dotaz, při řazení z 1 na 2, z 2 na 3 a otáčky pod 2000 tedy než se sepne turbo, občas slyším z motoru po sešlápnutí spojky krátký setrvačníkový zvuk, ale jen někdy podle toho jak a rychle zařadím.Když se rozjedu s otáčkama nad 2000 tak slyšet nic není. Je to normální nebo předzvěst odcházení spojky, či setrváku, či něčeho jiného? Mám jezdit dále nebo to servisovat. 1.9 77kw 2006rok Najeto 115 000km a rok po rozvodech. Díky
Naposledy upravil(a) stepik dne 16.07.2011 20:08, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
alesino
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2998
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HavířOff

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od alesino »

:arrow: stepik ...
jen pro info u těch otáček bych ubral jednu nulu a je to reálné ... 20.000 ot./min. u TDI ani náhodou ...

Uživatelský avatar
stepik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.03.2009 18:17
Bydliště: KLADNO

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od stepik »

alesino píše::arrow: stepik ...
jen pro info u těch otáček bych ubral jednu nulu a je to reálné ... 20.000 ot./min. u TDI ani náhodou ...

jj dik už jsem ji smáznul

Uživatelský avatar
onakvee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 15.07.2009 09:49
Bydliště: nekde na Záhorí
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od onakvee »

Váca78 píše:Ah
mohl by někdo poradit?

Mám 1.9 Tdi 77 kw. Při každém rozjezdu (studené/zahřáté), pokud to na jedničku roztáhnu nad 2000 otáček a řadim na dvojku dojde vždy ke škrtnutí jako při špatném vymáčknutí spojky. Pokud řadim při nižších otáčkách tak to neudělá. Je to pouze mezi jedničkou a dvojkou. Může být problém v sinchronech?

Předem díky.
Zdravím hoši,

môjmu otcovi robí touran 1,9 TDI 77kw PD 2006 - zhruba 85tis km presne to isté. Sem tam na tom jazdím a prv som si myslel, že len zle vyšlapávam spojku...ale po 2-3 razoch už som spozornel, dal si pozor...

Na dôchodcu (nízke otáčky) ide všetko v poriadku, ale pri o trochu svižnejšom (pre mňa osobne normálnom) rozjazde tam ta rýchlosť ide ako bez spojky.Ostatné kvalty hore aj dolu bez problémov. Neviem si predstaviť presný súvis s turbom (pokiaľ som to vyššie dobre pochopil). Myslím, že turbo a ostatný beh motora je v poriadku, otec má už závodnícke časy za sebou a jazdí úplnú pohodičku... Tie synchróny mi prídu reálnejšie, takže otázky znejú:
Čo by to ešte okrem synchrónu mohlo byť?
Koľko zhruba stojí oprava a čo to všetko obnáša?
A posledná vec, len tak čiste schizofrenicky - nemohlo by to robiť zlé nastavenie vodiacich laniek od šaltpáky do prevodovky, alebo to spomínanie odvzdušňovanie spojky (aj keď to by asi robilo u všetkých kvaltov)? Nie som automechanik, takže len tak dedukujem (sem tam sa mi aj podarí aj niečo rozumné vymyslieť) :D

Uživatelský avatar
Mamutik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 04.10.2009 12:46
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA - Zařazení rychlostí

Příspěvek od Mamutik »

Nauč sa najprv jazdiť na dízlu...

Pri pomalom rozbehu,cúvaní vždy pridaj plyn a rýchlosť reguluj spojkou!
Hlavne ho nedusiť pri akejkolvek zaradenej rýchlosti bez plynu,nedovol klesnúť otačky pod 1500 a menej radšej podrad alebo vyrad rýchlosť !

A pod 1000 ot. pri zaradenej rýchlosti sa zanášajú klapky a veľmi trpí motor. pri pomalej jazde na jednotke to platí dvojnasob,pozor na pustenie plynu pri 1 ,a prudké spomalenie auta ,teda prudký pokles otáčok z napríklad 2000 na 1000ot a menej!!!

A štartuj motor bez spojky...teda z neutrálu,a pri 50-60 tke v obci to chce 3-jku hluk nehluk,nad 60 už 4-ku :baseball:

A dve až tri nádrže po sebe mu dopraj tej drahšej lepšiej odsirnenej nafty.

Casom sa ten zvuk úplne zmierni až stratí .....
Touran 1.9 TDI ,77kw,2007
http://www.abload.de/img/vw-touran-rc10a1bqpa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Motor“