Taky mám problém s centrálem:-(

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
alesheck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2009 13:44
Bydliště: Praha

Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od alesheck »

Ahoj všichni, po nájezdu barbarů mám zničené zámky obou předních dveří :zzz: Místo investice do opravy vložek zámků jsem nechal nainstalovat alarm s dálkovým ovládáním centrálu s tím, že si zámky zaslepím. Jenže když teď zkusím auto odemknout dálkově, v zámcích to cvakne, ale auto se neodemkne a musím odemknout klíčem. V servisu, kde mi instalovali alarm, tvrdili, že to bude fungovat jen, až opravím ty vložky zámků. Moc se mi to nezdá, protože když funguje odemykání klíčem, proč ne dálkáčem? Zamknout jde dobře i na dálku :) Můžu problém zjistit, když se to píchne na diagnostiku? Může to bejt problém v mikrospínači zámku? Díky za radu.
Přílohy
Dveře u řidiče
Dveře u řidiče
Dveře u spolujezdce
Dveře u spolujezdce
Detail vložky zámku u spolujezdce
Detail vložky zámku u spolujezdce

Kejlic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 07.04.2010 18:56

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od Kejlic »

Hoj, já osobně si myslím že stou vloškou to nemá vubec nic společního. protože já mám u Borovice zámky zaslepený, tudiš tam vlošku nemám žádnou. Skus to píchnout na Vag a tam se ti ukáže kde je problém. A když to zamkneš/odemkneš bliknou ti aspoň varovky, nebo udělá to něco?? To mohly třeba skurvit. Jo a hlavně když doděláváš centrál, tak je potřeba to aktivovat v komfortce. No jo no, tymhle zámky jsou uplně na p... :baseball:

Uživatelský avatar
alesheck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2009 13:44
Bydliště: Praha

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od alesheck »

Kejlic píše:Hoj, já osobně si myslím že stou vloškou to nemá vubec nic společního. protože já mám u Borovice zámky zaslepený, tudiš tam vlošku nemám žádnou. Skus to píchnout na Vag a tam se ti ukáže kde je problém. A když to zamkneš/odemkneš bliknou ti aspoň varovky, nebo udělá to něco?? To mohly třeba skurvit. Jo a hlavně když doděláváš centrál, tak je potřeba to aktivovat v komfortce. No jo no, tymhle zámky jsou uplně na p... :baseball:
Zdar, varovky bliknou jak maj a právě že to v těch zámcích i cvakne (jen jednou, při normálním odemknutí to cvaká 2x rychle za sebou), akorát nevyskočej ve dveřích ty kolíčky. Tu aktivaci v komfortce zkusím prověřit, ale říkám si, že by to pak nemělo jít na dálku ani zamknout, kdyby byl problém v tomhle. Každopádně dík za radu.

Kejlic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 07.04.2010 18:56

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od Kejlic »

No tak já bych šel potom jak to zapojili. Jsou tam dva kabely, jeden dává impuls na odemknutí a druhej zamiká. Třeba to tam skomolili, ale než bych se dotoho pustil, tak bych nejdřív mrknul na VAG, tam ti to ukáže v čem by měl být problém. Může to dělat spoustu věcí. Ono by se to mělo i nějak aktivovat, co jsem slyšel, Dát jeden klíč do zapalování, zapnout kontrolky a jít ven s dálkou a párkrát odemknout a zamknout. no nevím, nejsem elektrikář ale thle bych skusil. Pak bych jim to tam hodil na palaci ať si to strčej do pr**le.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od majrek001 »

tak to je asi jasné co s tím vyvedli.. tak schválně zkus odemknout auto klíčem a dej na alarmu odemknout jestli se to zamkne? a pak napojili najeden drát přes diody jak už jsem tady někde viděl, musí to být napojené mezi jednotkou a zámkem. předpokládám že je to neorigo alarm
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
alesheck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2009 13:44
Bydliště: Praha

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od alesheck »

majrek001 píše:tak to je asi jasné co s tím vyvedli.. tak schválně zkus odemknout auto klíčem a dej na alarmu odemknout jestli se to zamkne? a pak napojili najeden drát přes diody jak už jsem tady někde viděl, musí to být napojené mezi jednotkou a zámkem. předpokládám že je to neorigo alarm
Zkusil jsem a nic: odemknul jsem auto klíčem, pak zmáčknul odemknutí na DO a jen zablikaly blinkry, auto se nezamklo :( Je to neorigo alarm (Keetec TS10). Předtím jsem DO vůbec neměl, byla to až součást toho alarmu.

Uživatelský avatar
alesheck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2009 13:44
Bydliště: Praha

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od alesheck »

Kejlic píše:No tak já bych šel potom jak to zapojili. Jsou tam dva kabely, jeden dává impuls na odemknutí a druhej zamiká. Třeba to tam skomolili, ale než bych se dotoho pustil, tak bych nejdřív mrknul na VAG, tam ti to ukáže v čem by měl být problém. Může to dělat spoustu věcí. Ono by se to mělo i nějak aktivovat, co jsem slyšel, Dát jeden klíč do zapalování, zapnout kontrolky a jít ven s dálkou a párkrát odemknout a zamknout. no nevím, nejsem elektrikář ale thle bych skusil. Pak bych jim to tam hodil na palaci ať si to strčej do pr**le.
S klíčem v zapalování+rozsvícenejma kontrolkama je to to samý :( V pondělí zajdu na tu diagnostiku, snad na to přijdou. Rozebírat se mi to samotnýmu nechce páč elektrice vůbec nerozumim :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od majrek001 »

ono vlastně asi u většiny neorigo dálek (alarmů) i u mého jako by napřed musíš zamknout a pak odemknout pokud jsi předtím zamykal odemykal klíčím a tady to bude asi i tento případ, tak jak to jinak vyzkoušet. ale stejně myslím že to mají napojený na can komunikaci přes ty diody, stačilo by to zapojit mezi jednotku a zámek. tak ještě jinak zkus odemknout klíčem nechat otevřený řidičovi dveře dát zamknout na alarmu a jak to dobliká tak je zabouchni a dej odemknout na dálce jestli se to zamkne
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od majrek001 »

alesheck píše:
Kejlic píše:No tak já bych šel potom jak to zapojili. Jsou tam dva kabely, jeden dává impuls na odemknutí a druhej zamiká. Třeba to tam skomolili, ale než bych se dotoho pustil, tak bych nejdřív mrknul na VAG, tam ti to ukáže v čem by měl být problém. Může to dělat spoustu věcí. Ono by se to mělo i nějak aktivovat, co jsem slyšel, Dát jeden klíč do zapalování, zapnout kontrolky a jít ven s dálkou a párkrát odemknout a zamknout. no nevím, nejsem elektrikář ale thle bych skusil. Pak bych jim to tam hodil na palaci ať si to strčej do pr**le.
S klíčem v zapalování+rozsvícenejma kontrolkama je to to samý :( V pondělí zajdu na tu diagnostiku, snad na to přijdou. Rozebírat se mi to samotnýmu nechce páč elektrice vůbec nerozumim :)
a toto je blbost to je když přidáváš origo dálkáč k origo dálce tady se s tím nic nedělá a na diagnostice ti to nic nenapíše protože to není origo ale jako by paralelně to ovládá zámek impulsami jako by jsi odemykal klíčem v zámku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od majrek001 »

jinak ty zámky jdou upravit do stavu jaké jsou na zadních dveří že to neotevře kde jaká fetka s plochým šroubovákem. ale samo sebou profík co ví jak fungují zámky to s aku vrtačkou otevře. a tím že dáš záslepky tak aby si jím to ještě neulehčil alespoň něčím zadělej tu drážku pro vložku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
alesheck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2009 13:44
Bydliště: Praha

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od alesheck »

majrek001 píše:ono vlastně asi u většiny neorigo dálek (alarmů) i u mého jako by napřed musíš zamknout a pak odemknout pokud jsi předtím zamykal odemykal klíčím a tady to bude asi i tento případ, tak jak to jinak vyzkoušet. ale stejně myslím že to mají napojený na can komunikaci přes ty diody, stačilo by to zapojit mezi jednotku a zámek. tak ještě jinak zkus odemknout klíčem nechat otevřený řidičovi dveře dát zamknout na alarmu a jak to dobliká tak je zabouchni a dej odemknout na dálce jestli se to zamkne
Zkusil jsem dálkáčem zamknout (to je zároveň funkce vyhledávání) a pak odemknout a furt to samý, cvakne to ale kolíčky ve dveřích nevyletí. Jinak přestane blikat ta červená dioda ve dveřích, když to "odemykám" tím dálkáčem.
Když jsem nechal ty otevřený dveře, auto se vůbec nezamklo a po zabouchnutí a zmáčknutí tlačítka odemknout jen zablikaly blinkry a auto zůstalo odemčený.

Uživatelský avatar
alesheck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2009 13:44
Bydliště: Praha

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od alesheck »

majrek001 píše:jinak ty zámky jdou upravit do stavu jaké jsou na zadních dveří že to neotevře kde jaká fetka s plochým šroubovákem. ale samo sebou profík co ví jak fungují zámky to s aku vrtačkou otevře. a tím že dáš záslepky tak aby si jím to ještě neulehčil alespoň něčím zadělej tu drážku pro vložku
Chystám se tam dát tu kovovou záslepku, ale aby pak zase nerozbil místo zámku okýnko ... Lepší by byl nějakej odpuzovač na ty feťáky :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od majrek001 »

tohle asi nepůjde oblbnout bez zabouchnutých dveřích.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od duduh »

:twisted: Vždy když vidím kolegové vaše obrázky mazlů jak nějaký nic jiného než "z*rd kurví naše autí" tak bych ho nejraději přetáhl několikrát :baseball: :baseball: :baseball:

(admin promiň za tý ostrá sprostá slova )

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od delong »

Ja tipujem tú mechanickú časť (zámok) a servo ovládania zámkov (mikrospínače) že máš zle spojené alebo nasadené na tej mechanickej časti (zámku) :lol: .

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“