Výměna "doživotních" náplní

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od Mára_VR6 »

lerak71 píše:
Neozval?? 8O Já jsem si říkal, že jsi asi pak jel jinam, tak jsem se nechtěl nabízet :cry: Tak to asi někde vznikla chyba v komunikaci. 8O 8O Ty jsi mi něco posílal?
Tak mě opravdu mrzí......
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od lerak71 »

Mára_VR6 píše:
lerak71 píše:
Neozval?? 8O Já jsem si říkal, že jsi asi pak jel jinam, tak jsem se nechtěl nabízet :cry: Tak to asi někde vznikla chyba v komunikaci. 8O 8O Ty jsi mi něco posílal?
Tak mě opravdu mrzí......

Njn, odpovídal jsem Ti 7.4. a pak ještě 12.4. no ....., a bez výsledku... tak snad někdy příště... čus

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od Mára_VR6 »

aha, už jsem to našel, opravdu to byla moje chyba...........
omlouvám se ti, chodí mi 10-15 SZ denně a opravdu jsem to přehlédl.
Moje chyba :(
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od lubomt »

lerak71 píše:Tak jsem podlehl "panice" :-) a nechal si vyměnit všechny doživotní náplně tj. aut. převodovka, rozvodovka, rozdělovací př. a diferáky. Vše mi udělali v autorizovaném servise za 10tis bez DPH (protože Mára, i když to vypadalo, že to udělá se prostě neozval...). Byl jsem výměnám přítomen a musím konstatovat, že při mejch "poctivejch" 115tis km - TO BYLO ASI FAKT ZBYTEČNÉ. (Kupodivu měli tentokrát ve všech třech aut. servisech, kde jsem se na to ptal, pravdu, že neměnit). V diferácích byl olej překvapivě čistý (ani ne černý), v převodovce a rozvodovce byl tmavší, ale nic zásadního. Překvapivě nešpinavější byl v rozdělovací převodovce, i když za celou dobu jsem použil redukci tak max 36 hodin. :laugh:
Myslím si, že výměnu má tak cenu dělat až kolem 200tis, ale samozřejmě záleží na tom jak kdo s autem jezdí ...
Zdar
A menili Ti v automate aj filter a tesnenie? Ak nie, tak to bola velka chyba (totiz tu o tom nic nepises). Takisto sa potom robi adaptacia. Mal som uz kopu tuaregov, kde odisla prevodovka pri 140-160.000km. Tak si mohol kludne počkat... Ked sa Ti nepači, ze si vyhodil peniaze. Prevodovy olej sa nici ako motorovy, vznika trenie,opotrebuvaju sa lamely (pripchava filter), opotrebuvaju sa kovove casti (magnety na spodku vane zachytavaju,no nie vsetko) , mikropiliny cestuju stale v oleji, deru viac prevodovku, olej nema uz sprevnu mazivost, hustotu, viskozitu, cez odvetravacie ventily sa dostava dnu vlhkost ako i voda, prehrievanie mu neprispieva... Sorry, pisem z dovolenky cez iPhone, ak su gramaticke chyby.
Zle si urcite neurobil.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Valda R5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.03.2011 18:21
Bydliště: Hať u Hlučína
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od Valda R5 »

čistili jste i chladič u automatické převodovky a hadice.U jaguáru jsem měl na to čistič co se nastříkal do hadic a chladiče, pak se to vyfoukalo a to byl přímo humus co z toho šlo.Taky jste mě nalomili s výměnama a tak si udělám výlet do Německa a nakoupím co je třeba a vrhnu se na to.Mám stálé dilema olejů v R5 motoru r.v.2004 .V mém manuálu je dokonce napsáno ,že na pevnou výměnu se může dát olej 505 01 který by měl mít stejné hodnoty ve střihu jen nemá tu stálost na long life.Děsí mě přímo představa, že ubližuji motoru i když jej měním co 15tisíc km.Mám zkušenosti a anglickými auty,tam se musel dávat výlučně olej 5W30 a neměl se protáhnout interval jina se motor zadřel.U Jagusáru zase byli uzké kanálky v klice a hustší olej jej mazal málo ,takže se kliky prostě taky zadíraly a výrobce to řešil výměnama motorů.TOUAREG je moje srdeční záležitost a nerad bych mu ublížil.

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od pogy14 »

Zdravím Vás, tak som sa aj ja rozhodol vymeniť tie doživotné náplne, výmenu oleja v automatickej prevodovke už mám za sebou včetne filtra a nového tesnenia, použil som olej mobil ATF 3309, teraz do diferencialov (predného a zadného) dávam mobil SHC 75W90 a do rozvodovky som nikde nemohol najsť, aky tam ide olej, tak ten som si musel objednať priamo vo VW servise, ale aj tak som sa nedopátral čo tam je za olej, predavač mi nevedel povedať, že vraj on vie iba objednávkové číslo, ale hneď mu tam v počítači vyskakovalo, že pri výmene oleja v rozvodovke treba meniť dva šroby (vypúšťací a kontrolny) kus za 9 euro, olej do rozvodovky 24 euro a do difakov som kupoval cez net po 12 euro za liter. Zajtra to idem meniť, tak som zvedavý čo z toho vytečie a koľko,už mám najazdených 193000km.
Přílohy
IMG00116-20110802-1752.jpg
IMG00117-20110802-1753.jpg
IMG00127-20110802-1757.jpg

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od pogy14 »

Zdravím Vás, výmena "doživotných náplní" je za mnou, bol som prekvapený, ale z difakov vytieklo 0,9 litra (predný bol viac znečistený ako zadný), a z rozvodovky tak isto 0,9 litra a ten bol najhorší, takže moje konštatovanie unik oleja žiadny, len mám dobrý pocit, že to mám vymenené. :D

AAlfonzo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 29.08.2011 12:06

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od AAlfonzo »

Ahoj, mohl bys mi poradit, jak vyměnit olej do motoru a olejový filtr? mám Touareg 3,2 benzin 2005, najeto 101 tis. A jaký olej tam má správně být. teď mám u motoru lístek Shell Helix longlife, ale kód žádný. diky

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od Mára_VR6 »

AAlfonzo píše:Ahoj, mohl bys mi poradit, jak vyměnit olej do motoru a olejový filtr? mám Touareg 3,2 benzin 2005, najeto 101 tis. A jaký olej tam má správně být. teď mám u motoru lístek Shell Helix longlife, ale kód žádný. diky
Odkud jsi ? Už jsem pár Touaregů servisoval..... :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od GeneHawkins »

No tak jsem taky vyměnil všechny náplně. Počítám, že tam těch 300 tisíc byly...
Do manuálu a rozvodovky originál, dopředu a dozadu 75W-90.
No - zdá se mi to nějaký tišší...

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od Mára_VR6 »

No, že jo!
Já to říkám pořád :pleasantry:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
p.kozumplik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 08.06.2011 10:05
Bydliště: Morava

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od p.kozumplik »

Zdravím, vzhledem k tomu, že už mám nalítáno 150 tisíc km tak jsem si říkal, že se zeptám kamaráda coby hlavního servisního technika z autorizovaného VW jak je to s náplní do aut. převodovky. Říkal, že ať nevěřím na doživotní náplně a vyměním to nejlépe okolo 120 tisíc km pokud nechci, aby mě převodovka klekla. Na to jsem mu řekl, že už mám najeto "stopade" a že mě fakt nepotěšil. Takže už "přetahuji". Filtr a těsnění musím vyměnit taky. Koncem týdne se chystám na výměnu, tak asi to vezmu jedním vrzem i s rozvodovkou a diferáky.

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od lerak71 »

Byl jsem výměnám přítomen a musím konstatovat, že při mejch "poctivejch" 115tis km - TO BYLO ASI FAKT ZBYTEČNÉ. (Kupodivu měli tentokrát ve všech třech aut. servisech, kde jsem se na to ptal, pravdu, že neměnit). V diferácích byl olej překvapivě čistý (ani ne černý), v převodovce a rozvodovce byl tmavší, ale nic zásadního. Překvapivě nešpinavější byl v rozdělovací převodovce, i když za celou dobu jsem použil redukci tak max 36 hodin. :laugh:
Myslím si, že výměnu má tak cenu dělat až kolem 200tis, ale samozřejmě záleží na tom jak kdo s autem jezdí ...
Zdar[/quote]
A menili Ti v automate aj filter a tesnenie? Ak nie, tak to bola velka chyba (totiz tu o tom nic nepises). Takisto sa potom robi adaptacia. Mal som uz kopu tuaregov, kde odisla prevodovka pri 140-160.000km. Tak si mohol kludne počkat... Ked sa Ti nepači, ze si vyhodil peniaze. Prevodovy olej sa nici ako motorovy, vznika trenie,opotrebuvaju sa lamely (pripchava filter), opotrebuvaju sa kovove casti (magnety na spodku vane zachytavaju,no nie vsetko) , mikropiliny cestuju stale v oleji, deru viac prevodovku, olej nema uz sprevnu mazivost, hustotu, viskozitu, cez odvetravacie ventily sa dostava dnu vlhkost ako i voda, prehrievanie mu neprispieva... Sorry, pisem z dovolenky cez iPhone, ak su gramaticke chyby.
Zle si urcite neurobil.[/quote]

JJ, včetně těsnění a filtru ....

klo55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 04.09.2011 12:10

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od klo55 »

Copak to je adaptace u prevodovky?

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna "doživotních" náplní

Příspěvek od koto99 »

vôbec nie je prekvapením, že v rozvodovke je olej "najšpinavší". Vôbec to nesúvisí s tým, či jazdíš na redukciu, alebo nie. V rozdelovacej prevodovke je medzinápravový diferenciál s trecou lamelovou elektricky ovládanou, dalo by sa povedať uzávierkou, ktorá pomáha presúvať krútiaci moment na predok, alebo zadok podľa momentálnych požiadaviek. A keďže sú tam trecie lamely, tak tam vzniká teplo a olej sa prepeká. Znečistenie oleja je potom závislé na spôsobe jazdy. Časté prudké rozjazdy, jazda v teréne s vypnutou uzávierkou medzidifu, šantenie na snehu.....spôsobujú zapínanie tejto uzávierky a tým vzniká pôsobením trenia teplo. Preto by sa mal olej v prídavnej prevodovke meniť pravidelne.
Ja v teréne jazdím na redukciu s uzavreným medzinápravovým diferákom. Tým šetrím olej aj lamely. V žiadnom prípade ale nejazdím s takto zapnutým pohonom na spevnených povrchoch.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Odpovědět

Zpět na „Touareg“