pískání turba po chipu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
xerus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

pískání turba po chipu

Příspěvek od xerus »

Ahoj, přečetl jsem snad všechny příspěvky co se týká pískání turba u pasatu 3C, ale nikde jsem nenašel uspokojivou odpověd, proč ty turba vyluzují zvuk jako když houká sanitka.
Můj konkrétní případ - nechal jsem si načipovat motor 1,9 Tdi 77kw BXE a turbo začalo pískat (houkat jako sanitka) od cca 1100 ot do 1700 ot. Předtím to nedělalo, tak proč najednou teď ? Zjistil jsem, že když nechám motor běžet na těch 1100 ot. a snažím se táhlo podtlakové regulace turba odtáhnout směrem od baňky, tak pískání přestane. Přepokládám tedy, že ten ohavný piskot dělají naklápějící se lopatky v turbu. Ale proč ?.......nečistota u naklápějícíc se lopatek nebo špatné nastavení podlakové regulace vlivem chipu ? Jinak motor šlape krásně. Díky za vaše příspěvky :wink:

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od tosiko »

Prakticky jsis už odpověděl,dělá to zadrhávající regulace lopatek,nech vyčistit turbo popř vyleštit základ pod lopatkama a i se dávají větší vymezovací podložky.Dělal jsem to kolegovi na Touranu ,taky houkal jako sanitka a ted má klid.Samozřejmostí je kontrola hadiček podtlaku.

Uživatelský avatar
xerus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od xerus »

tak hadičky podlaku bych vyloučil, jelikož turbo reguluje dobře. A co se týká těch vymezovacích podložek, ....jakou vůli vlastně vymezují ? musím je pouze přidat k těm stávajícím a nebo tam původně nejsou žádné ? Né že bych se do té opravy chtěl pouštět sám, jen chci pochopit, proč se tak děje a vyvrátit omyl některých lidí, že je takový zvuk u turba prostě normální není. A ty osobně se takovýma opravama zabýváš ? dak bych ti to opravit pokud máš takové zkušenosti s tímto problémem. Díky.

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od tosiko »

Ty distanční podložky mají výšku 5,45mm a dávají se tam 5,55-5,6mm a zvětšuje se prostor pro pohyb těch lopatek.Povětšinou není ani tak problém v zakarbonování turba jak ve vydřené podložce co je pod lopatkama a brání v pohybu ,tu je třeba vyleštit.

Uživatelský avatar
RomanF
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 258
Registrován: 06.07.2009 21:50
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od RomanF »

tosiko píše:Ty distanční podložky mají výšku 5,45mm a dávají se tam 5,55-5,6mm a zvětšuje se prostor pro pohyb těch lopatek.Povětšinou není ani tak problém v zakarbonování turba jak ve vydřené podložce co je pod lopatkama a brání v pohybu ,tu je třeba vyleštit.
Kde bereš tyhle podložky?
prodáno - Passat Variant Highline 1.9 TDI BLS r.2007 (TTV, turbo BMP, 5ka ₊12%, chip DP 99kW, 1hm ATD)
Změnil jsem značku, za pár let se k Passatu vrátím... řekl bych :)

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od tosiko »

Od soustružníka a měly by být vysoustruženy z nějaké lepší oceli,nerez atd. kvůli teplotě.

Uživatelský avatar
xerus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od xerus »

a můžeš sem hodit foto kde přesně ty podložky patří ?! A taky jsem zjistil, že když odpojím podtlakovou regulaci, tak to hvízdání z 99% zmizí. dá se teda říct, že ten zvuk se týká pouze těch lopatek, nebo tam může být ještě něco jiného co ten zvuk způsobuje ?. Díky.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od KJirka »

zkus to zatím jen vyčistit a jestli to je r. 2006, má už nejspíš turbo taky něco za sebou, tak se není moc čemu divit. Mě začalo pískat turbo u OII po ujetí 500 km.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od tosiko »

Ty podložky jsou pod tím věncem ,jsou ta m tři kusy torxů M4 tak pod nima.
Přílohy
7009_IMG_1475_1.jpg

Uživatelský avatar
xerus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od xerus »

tak nakonec jsem dal uplně nové turbo a zvuk "houkající sanitky" se stratil cca z 70% ale pořád tam je ! tak mě ještě napadlo jesti ten zvuk nemůže dělat odpor výfukových plynů před katalyzátorem, který je v podstatě umístěný hned za turbem ??!! Ku..a kde udělali soudruzi chybu ?!

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od KJirka »

tos to turbo jen tak vyměnil, protože houkalo ? Poměrně luxus, u tak starýho auta, řek bych.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
xerus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od xerus »

až ti bude houkat jako sanitka, tak pochopíš........... :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od KJirka »

v posledních 15ti letech jsem měl asi 20 aut a z toho většinu oturbených, takže tě ujišťuju, že naprosto přesně vím, jaký turbo umí vydávat zvuky. Rozhodně bych ho ale neměnil preventivně jen proto, že houká.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
doktor013
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 395
Registrován: 11.05.2016 13:40
Bydliště: Praha

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od doktor013 »

Zdar Kluci, tak uz je to tu. Obcas mi tam houkne, tim nemyslim v palici :)

Behem letosni dlouhe zimy to zaclo, jen u studeneho motoru...pak ok.

Zatim to neni uplne hlasita houkacka typu O II, nebo golf, ale uz je to tam slyset, hlavne na volnobeh za studena, za jizdy zatim nic.... bohuzel pri klesajicich otackach na volnobeh je zvuk registrovatelny i u zahrateho motoru....

Najel jsem od dubna asi 3000 km, zmenu tahu nebo vlastnosti vykonu nepozoruju...najeto 244 tis. km turbo a dpf puvodni. Jo chip nemam...

Dotaz/y/ k praxi tedy zni,

1/ jak dlouho se s tim da/neda ma/nema

2/ na dovolenou opravit nebo ne :)

3/ je to normalni, nebo dela papa /pac v manualu si vyrobci delaji alibi akorat/

4/ vycisteni pomuze nebo ne?

Diky za Vase postrehy/zazitky!
125 kw, BMR, Highline 2008

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: pískání turba po chipu

Příspěvek od napster »

Ja na sanitku najel 100 000km,nez jsem ji prodal. Mel jsem teda OII 2.0TDI,kde z 10 aut jich houka 9 :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“