nejdou otevřít zadní dveře

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

nejdou otevřít zadní dveře

Příspěvek od valda84 »

zdravím,
potřeboval bych poradit jak opravit zadní dveře. Nejdou mi z venku otevřít, pouze zevnitř. při odemknutí centrálu, se čudlík normálně zvedne, ale dveře otevřu jen zevnitř. Světlo se při otevření rozsvítí.
Může někdo poradit jak to rozebrat, nebo co s tím udělat?
Díky :sorry:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: nejdou otevřít zadní dveře

Příspěvek od duduh »

:blush: Jedna taková malá kontrolní otázečka:Nejdou opravdu z venku né zevnitř?Jedná se mi o dětskou pojistku.Tady máš obrázek.Bod 1 je venkovní táhlo.Jestli je usazené tím lankem v klice a v tom plechu 1 tak asi bude nutný demont tapecu dveří,plechu..... a zámku.
Přílohy
pružinka.jpg

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: nejdou otevřít zadní dveře

Příspěvek od valda84 »

no opravdu jen z venku, zevnitř je otevřu v pohodě. Je těžké sundat z tama i ten plech?ať tam něco neurvu :-D

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: nejdou otevřít zadní dveře

Příspěvek od duduh »

To lankové táhlo máš tedy usazené jak na klice tak tom plechu .Tím táhlem ovládáš vnitřek zámku.Někde tu demont zadních dveří bude určitě popsaný.Pohledej.Dělá se to trochu jinak než ty přední.Sklo drží takový umělohmotný váleček.Ten se musí vyklepnout a po zpětném montu musí být naražený tak jako byl jinak ti to bude drhnout při stahování.Sklo musí ven. :mrgreen: Počítej s tím že to není práce na 15min a rozebrat samotný zámek a pak jej složit :mrgreen: je opravdu sranda.Na přední dveře mám postup demont nafocený.Na ty zadní tu máš jen ty obrázky.
Přílohy
čep.jpg
čep.jpg (10.64 KiB) Zobrazeno 490 x
zadní stahovačka.jpg
Naposledy upravil(a) duduh dne 10.08.2011 09:37, celkem upraveno 1 x.

valda84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 06.12.2010 14:51

Re: nejdou otevřít zadní dveře

Příspěvek od valda84 »

ok..díky moc..to zas bude pěkný víkend :-D

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: nejdou otevřít zadní dveře

Příspěvek od duduh »

Je to tak jak jsem říkal.Samotný demont zámku je skoro stejný jako předního.Převzato od tomma,nechtělo se mi to psát: :drinks: tímto mu musíme poděkovat.

.......Tak jsem dneska menil zamek v zadnich bocnich dverich a prinasim par poznatku:
- na zamky je 12ti paprskova hvezdicka vel. M8 + T20 (torx) na zaslepku vedle kliky
- pokud nemate zamek pridelanej na plastove podpere, tak jde vytahnout aniz by se muselo rozebirat sklo - prekazi totiz cerna vodici lista mezi pohyblivou a nepohyblivou casti skla. Staci klasicky vyndat stahovacku (plech) a po dukladnem rozebrani a povoleni vsech veci okolo zamku (i te cerne vodici listy - jeden 10mm sroubek dole a jeden zevnit, asi uprostred delky) jde s trochou stesti celej zamek vyklickovat ven
- plastovy cep co drzi okno ma cislo 6N0 839 511 (kdyby nahodou)
- pokud vam po slozeni okno dela neprijemny ramus, tak jste asi malo zatlacili cep do drzi sklo. Muze koukat smerem do auta max. 1mm - me vycuhoval asi 2mm a delalo to strasnej bordel - po "doklepani dovnitr" je to mnohem lepsi
- nasazovani toho cepu je vopruz, zvlast kdyz vam spadne do dveri - ja to udelal tak, ze jsem skrz nej provlikl tenkej sroubovak, tudiz nemohl nikam zapadnout
Jeste dalsi upozorneni: U svorkovnicek/konektoru kde je gumova podlozka/tesnenicko NEPOUZIVEJTE SPREJ NA KONTAKTY! Gumova podlozka do sebe nasaje olej a zvetsi se, takze potom ten konektor nezapojite. Me se to stalo pri nedavne vymene zamku zadnich dveri. Po vymene gumicky ok .
Popis demontu samontného zámku tu je mnohokrát.Jestli jej budeš muset demontovat tak nezapomeň propájet tišťák a možná vyměnit i mikrospínač.Tak ať se ti to podaří.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“