kolísání otáček neutrál

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomaskolomaznik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 23.04.2011 19:04

kolísání otáček neutrál

Příspěvek od tomaskolomaznik »

Ahoj klubáci :!: ,
mám problém s GIV 1.6 SR. Jakmile se motor zahřeje a popojíždí se v koloně (tam je to nejvíc poznat), tak mi kolísají otáčky. Např. tedy jedu v koloně, vyřadím 1., pustím plyn a auto začne kuckat. Otáčky pak kolísasjí mezi 1000-500rpm, dokud se po cca 5 sekundách neustálí na správných cca 700-800rpm. :(

Zkusil jsem to natočit, ale bohužel nenašel jsem nikde zácpu, takže jsem jen se zahřátým motorem tůroval. Není to tak markantní, ale třeba to někdo poznáte a pomůžete mi :( .

Video za dne:

- není to vidět tak markantně, ale jsou dny, kdy to jsem fakt těch 1000-600 a auto málem chcípá:(


Video v noci:
sorry za kvalitu - je tam ale trochu vidět to kolísání a dokonce, že i světla zeslábnout při nízkých otáčkách. :?



:idea: P.S: jsou tam nový rozvody, oleje, filtry, baterka, klimakompresor.

Mohu vás poprosit o radu ? Neví někdo, čím by to mohlo být?
Předem děkuji

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od VW-Tim »

vyčistit klapku + základní nastavení
to bych udělal jako první
wagen cult cars

Uživatelský avatar
tomaskolomaznik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 23.04.2011 19:04

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od tomaskolomaznik »

klapka je dokonale čistá. Před asi 3 týdny jsem měnil sání a díval jsem se na ni.

Základní nastavení udělám jak, prosím?:) Mám k dispozici jen kabel ELM32, ale ještě jsem neměl šanci použít :(

Uživatelský avatar
d.proky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 04.06.2011 21:41

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od d.proky »

mě to dělá u GIII taky jenže mě to občas i chcípne taky nevim co stim ale řikali mi nějaky čidlo teplotní

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od jurod »

Tyhle problémy s 1.6SR jsou tady pořád.
Může to být nějaká netěsnost, může to někde přisávat falešný vzduch, prošel bych nejdříve všechny hadice a sání vzduchu...
Další možnost je zapalování, modul-kabely-svíčky... chce to projít - proměřit.
Další věc je lambda sonda... podívat se alespoň na hodnoty na VAG a celkově se mrknout jestli auto něco nehlásí...
Další možnost je čidlo teploty... teplota na budíku může být ok, ale do RJ jednotky můžou jít chybné údaje.
Mně osobně čidlo ukazovalo teploty tak, že to skákalo 60-90-70-95... a na základě toho motor přidával a blbly otáčky...
Další možnost je klapka, pokud je čistá a nastavená a pořád blbne, chce to si pujčit jinou o které víš, že na 100% funguje... a zkusit to.
Poslední možnost je RJ jednotka motoru.
Já jsem skončil na klapce, kterou jsem ve slušném stavu nesehnal a novou kupovat nechci. Vlastně teď už vůbec ne, když tam bude jiný motor :D
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomaskolomaznik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 23.04.2011 19:04

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od tomaskolomaznik »

chápu, chápu :) takže do servisu :D:D

Díky moc za rady:) Zkusím se podívat na ten VAG a uvidím, jestli něco najdu :)

Bořič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.08.2011 20:03

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od Bořič »

Zdravím...zkusil bych teplotní čidlo a nebo tu klapku vyčistit.Měl jsem problém s kolísáním na volnoběh a po vyřazení, při otáčení volantem na místě.Klapka vyčištěna, kolísání pryč a lepší výkon:)

VW Bora 1.6 SR 74 KW

Uživatelský avatar
tomaskolomaznik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 23.04.2011 19:04

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od tomaskolomaznik »

čao chlapi,
tak dneska jsem konečně vyřešil problém. na 90% to byl olej v servu.
Čím méně bylo oleje, tím více to dělalo. Dneska jsem vyměnil servoolej, vyčistil klapku, vyměnil olej v převodovce a všechno OK :)

Třeba to někomu někdy pomůže:)

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od tomakecTD »

Servoolej? sakra jak to tím může být? ten já sem nekontroloval nikdy. Chybělo ti tam?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od jurod »

Pak blbne servo čerpadlo a to přímo dokáže ovlivnit otáčky motoru... jako když točíš volantem, tak si přidá samo...
Už tady někdo řešil, že měl blbé servo a blby mu otáčky na volnoběh...
Naposledy upravil(a) jurod dne 14.12.2011 23:08, celkem upraveno 2 x.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od tomakecTD »

To já když za studena po startu když vyjíždím tam musím do max vytočit kola a to jako ke konci se ty otáčky trochu zmírní, ale že by se pohupovaly to ne...Vím že na firemním mercedesu bylo málo kapaliny tak to tak divně skákalo i volant jednou šel ok pak zase ne, to pak jo. Buď málo kapaliny nebo opravdu špatné čerpadlo.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
tomaskolomaznik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 23.04.2011 19:04

Re: kolísání otáček neutrál

Příspěvek od tomaskolomaznik »

přesně jak píše Jurod.
Muselo to tahat posledních pár kapek oleje, takže dostávalo zabrat. Olej vyšel na 150 Kč a opravdu to pomohlo.

Druhá věc je, že se říká o převodovkovým oleji, že je to doživotní kapalina - houby. Bylo z toho víc bordelu než z oleje do motoru.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“