Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od falko1983 »

A EGR maká?Zkus ho vyzkoušet v akčních členech a udělal bych základní nastavení.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od majrek001 »

tak bych to viděl na EGR (buď ventil a nebo ucpaná ta trubička. to s tím plynem mi přesně dělalo když jsem ho zkoušel zaslepit a kolikrát se to chytlo až na čtvrtý startování..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
jeniksk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2011 12:02
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od jeniksk »

Shorty píše:Sory za OT, ale mám dotaz na motor BCB. Vyhazuje mi to kontrolku emisí (ne to EPC) a dle vagu je to přední sonda-výhřev, nějaký zkrat a špatný signál. Po výměně za jinou (k dispozici byly 2 použité, na jiných autech funkční a bez hlášky) a problém s výhřevem přetrvává. Stalo se to někomu? Lambáda je celkem drahá, za 3 litry, tak se mi jí nechce zbytečně kupovat anebo měnit to ve slušnym servisu vyjde minimálně na 6 táců.
Otáčky vůbec nekolísají, jen když je to třeba studený, tak to nereaguje na plyn a musí se to třeba párkrát prošlápnout anebo zastavit a nahodit to znova. Pak už OK. Spotřeba je taky trochu zvýšená i když to je jen domněnka. Má cenu se rovnou vhrnout na lambádu? Klapka je čistěná, svíce půl roku staré NGK, všechny filtry měněné, v egr se teda vrtat nebudu.


Mě když nereaguje plyn tak to okamžitě vypínám a zapínam znova a už to jede....ale tohle se mi stane b případě když nechám zařazenou rychlost a dojíždím....jakkdyby zkrat a auto nereaguje na plyn...já čekám jen na kolik mě to vyjde a nasypu do auta víc jak za celé auto :laugh: ....jinak ten tvůj problém ůplně ze sta procent nemám ale něco podobného tam je...jak mi to opraví napíšu čím to bylo...mě otáčky kolísají i při zahřátém motoru ale jak kdy...jednou za čas...nevím čím to je...prostě jak se mu chce nebo nevím.....já měnil svíčky, filtry, olej, takové prvotní věci a nic....počítám že mám problém jednak v čidle na brzdovém pedále ( proto svítí EPC) a asi někde v té lambádě, protože v zimě jsem zaparkoval do příkopy a nebylo to vůbec pěkné....takže tam je asi někde sek :sorry: !!!!!!!!!! zatím to nikdo nevyřešil....golf je supr autíčko, ale jakmile se to p**ere tak je to zapeklitý případ :laugh: aspoň u mě :laugh: :laugh: :laugh:

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Shorty »

Hele Falko a nenapsal by jsi mi prosím jak to udělám, mám vag com 304 a zas tak moc s tim neumím a ve Visu nic nenajdu k tomudle motoru.
Nebo nějaká fotka kde pak rozpojit hadice. Normálka klapku jsme už vyndaval a pod ní je takovej vývod toho sajrajtu. Díky
Jinak jiné problémy než ten nahovno rozjezd nemám (pokud teda nepočítám že svítí kontrolka)
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od falko1983 »

Shorty:Vyčištění EGR není nic těžkého jak píšeš pod klapku vede právě ta kovová trubička od EGR,když půjdeš po trubičce dostaneš se přímo k EGR (kovovej válec je přišroubovaný na blok motoru dvěma šrouby).Takže povolit dva šrouby na EGR další dva drží tu trubičku k sání a poslední drží samotnou trubičku je trochu schovaný tak musíš hledat.Před demontáží bych ho ale nejprve vyzkoušel.Přímo v hlavním menu máš tlačítko Akční členy,v testu je vždy popsáno jaký konkrétní člen je právě zkoušen.U EGR uslyšíš lehké cvakání,pokud ne je pravděpodobně něco špatně.Pokud jsi už někdy dělal zákl.nastavení klapky tak to samé se provádí i u EGR pouze je to skupina 74 pokud si to správně pamatuji (nedělám to každý den tak se to z hlavy vytratí).
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Shorty »

No to nastavení klapy mi dělal právě někdo jiný, takže o tom vůbec nemám ponětí, jak se to dělá :-(
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od falko1983 »

Návod zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=71" onclick="window.open(this.href);return false; pouze s tím že skupina není 60 ale 74
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od tomakecTD »

jeniksk píše:
Shorty píše:Sory za OT, ale mám dotaz na motor BCB. Vyhazuje mi to kontrolku emisí (ne to EPC) a dle vagu je to přední sonda-výhřev, nějaký zkrat a špatný signál. Po výměně za jinou (k dispozici byly 2 použité, na jiných autech funkční a bez hlášky) a problém s výhřevem přetrvává. Stalo se to někomu? Lambáda je celkem drahá, za 3 litry, tak se mi jí nechce zbytečně kupovat anebo měnit to ve slušnym servisu vyjde minimálně na 6 táců.
Otáčky vůbec nekolísají, jen když je to třeba studený, tak to nereaguje na plyn a musí se to třeba párkrát prošlápnout anebo zastavit a nahodit to znova. Pak už OK. Spotřeba je taky trochu zvýšená i když to je jen domněnka. Má cenu se rovnou vhrnout na lambádu? Klapka je čistěná, svíce půl roku staré NGK, všechny filtry měněné, v egr se teda vrtat nebudu.


Mě když nereaguje plyn tak to okamžitě vypínám a zapínam znova a už to jede....ale tohle se mi stane b případě když nechám zařazenou rychlost a dojíždím....jakkdyby zkrat a auto nereaguje na plyn...já čekám jen na kolik mě to vyjde a nasypu do auta víc jak za celé auto :laugh: ....jinak ten tvůj problém ůplně ze sta procent nemám ale něco podobného tam je...jak mi to opraví napíšu čím to bylo...mě otáčky kolísají i při zahřátém motoru ale jak kdy...jednou za čas...nevím čím to je...prostě jak se mu chce nebo nevím.....já měnil svíčky, filtry, olej, takové prvotní věci a nic....počítám že mám problém jednak v čidle na brzdovém pedále ( proto svítí EPC) a asi někde v té lambádě, protože v zimě jsem zaparkoval do příkopy a nebylo to vůbec pěkné....takže tam je asi někde sek :sorry: !!!!!!!!!! zatím to nikdo nevyřešil....golf je supr autíčko, ale jakmile se to p**ere tak je to zapeklitý případ :laugh: aspoň u mě :laugh: :laugh: :laugh:


Jojo :) To přesně se dělo mě!! a ta lambda je opravdu špatná... Ale pozor, nesvítí mi žádná kontrolka nic!!! A někdy sem visel i na křižovatce, že nereagoval plynovej pedál. Do toho mám špatnou i klapku tak je to prostě ideální stav :twisted: :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Shorty »

Falko: Tak jsem zkoušel udělat test toho egr a šel jsem do motoru, akční členy a tam byla jen možnost dát start/další a hned to napsalo chyba a test nešel. Základní nastavení jsem teda taky nedělal a nerozebíral jsem to.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od falko1983 »

To se mi nikdy nestalo aby mi nešel test akčních členů.Spojení s ostatními jednotkami navážeš v pořádku?
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od tomakecTD »

Shorty píše:Falko: Tak jsem zkoušel udělat test toho egr a šel jsem do motoru, akční členy a tam byla jen možnost dát start/další a hned to napsalo chyba a test nešel. Základní nastavení jsem teda taky nedělal a nerozebíral jsem to.
Jestli jsi najel na požadovaný kanál a hned tam bylo FAILED nebo něco, tak to zřejmě bude na jiném kanálu. Zprvu tam musí být vše zeleně. Až když dáš start tak by to mělo začít něco dělat. Nebo né? Páč jsem přesně todle dělal. A dle VISu jsem měl na 16V EGR ventil u akčních členů jinde než mi to ukazovalo..asi o číslo míň :)

Tím chci říct, že když sem zadal číslo, na kterém to mělo být, hned tam byla červeně chyba- kanál neobsazen. Šipkou sem jel níž a našel EGR :wink: Zkoušel jsi to?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od falko1983 »

V testu akčních členů nejsou kanály prostě se dá start a pak jde série prvků,které jednotka podporuje posouvá se to pouze tlačítkem další. :wink: Prostě pokud naváže spojení s jednotkou měl by jít test spustit.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Shorty »

Přesně tak, neni tam nic na výběr. Pokud teda mluvíme o vag com 304Je tam jen tlačítko Start/Další nebo tak nějak. A po zmáčknutí to hned vyhodilo chybu. Jinak do řj motoru mě to pustí a ukáže závadu výhřevu přední lambdy. V readiness to pak u recirkulace píše, že se test nezdařil. Mám tam tuším 1010 0101, což zní dost hrozivě, ale asi to je tou lambdou že to ostatní blbne.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od falko1983 »

V readiness by měli být samé 1čky a aby tomu taky bylo musí se udělat kompletní test,mě se to třeba ale nepovedlo a prostě se mi nespustí.To jsme ale odbočily.Co se týče toho testu akčních členů je to hodně divné že nejde.Zkus teda udělat základní nastavení toho EGR a uvidíš třeba půjde.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Golf 1.6 16v 77kw-problémek :-/

Příspěvek od Shorty »

Sice je to trochu mimo, ale já myslel, že samé nuly. Hele taková hodně blbá otázka, nemusí se to testovat za jízdy nebo stačí mít jen nakopnuto?
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“