Zase ty mlhovky G4

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od krejča »

Zdravim vas. Koupil sem nedavno G4 "97 vse slape jak ma az na ty mlhovky chci je zapojit z funkcnosti. V lampach mam zarovky i draty v motorovem prostoru jsou natazeny nejspis uz origo. A tak konce mam hledat v boude nebo jeste v motorovem prostoru? ted nevim jestli to zapojit pres rele nebo jen pres pojistku? (nekdo na forech tvrdi tak a druhy opak)v releove desce nemam na pozici 1 ani 4 patici na relatko. Jinak ovladac mam na predni mlhu. takovej ten zaklad vim ale uz sem zoufalej :( hlavne ty draty kde najit pak uz bych si s tim poradil. prosim o radu

Uživatelský avatar
bin79
Člen klubu
Příspěvky: 413
Registrován: 12.02.2009 01:47
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od bin79 »

takze ovladac mas i na zadni mlhovku?pokud mas jen jednu kontrolku na ovladaci tak to je pouze zadni..

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od krejča »

bin79 píše:takze ovladac mas i na zadni mlhovku?pokud mas jen jednu kontrolku na ovladaci tak to je pouze zadni..
no blbe sem se vyjadril :( mam ten dvou polohovej predek i zadek ale za boha nemohu najit ty draty veskery svazky rozmotany a kdyz sem nasel volnej nezapojenej drat a prozvonil ho proti konekoru na mlhovce tak nic. uz fakt nevim

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od duduh »

:drinks: A co takhle schéma zapojení?
Přílohy
zapojení.jpg

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od krejča »

duduh píše::drinks: A co takhle schéma zapojení?
no byl bych rád za nějaký zjednodušený nákres zapojení. :good: zjistil sem že na ovladači světel jsou přední mlhy pod pinem 8(NSL) ale ja furt nemohu najít ty dva podělaný dráty od těch mlhovek v kabině. žádný relátko na přední mlhy nemám od lamp mi vedou pouze dráty někam do kabiny a to je vše :( když už je najdu tak si s tím už nějak poradím ale nevím kde je hledat

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od duduh »

V uživatelském panelu nemáš vyplněný údaj odkud jsi.Mám elektronický vyhledávač kabelů. :roll: Byla by to brnkačka pak najít ukončení kdyby jsi dojel.Každopádně vede pod baterkou a končí u pojistek.Asi pro tebe bude nejrychlejší natáhnout jeden +12V drát z toho 8 / NSL přepínače přes relátko a -12V někde vezmeš u mlh.U svého PC budu až v PO tak ti to ještě pohledám jestli nemám něco nafocené.

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od krejča »

no já to rozhodně zkusím ještě jednou všechno rozmotat a mrknout se po těch drátech. kdyby byli nějaký fotky byl bych moc rád dík předem :)

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od krejča »

Tak chlapy podařilo se mi nalézt ty dráty :) chtělo to víc trpělivosti a hlavně si na to udělaat čas. Teď seženu jen pouzdro na pojistku nějaký ty konektory hlavně ten do ovladače světel a pohoda. Relátko tam dávat nebudu mám dojem že tam nic není zapojeno přes relátka ;) díky za užitečný rady

Joko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.12.2007 21:19
Bydliště: SK

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od Joko »

kde jsou ukonceny v kabine ty draty? nejake foto by nebylo? dik

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od krejča »

Joko píše:kde jsou ukonceny v kabine ty draty? nejake foto by nebylo? dik
Ahoj. Tak ty dráty nalezneš v tom nejvetším kabelovém svazku za pojistkovkou. Musíš ho rozmotat z té textilní pásky tam je najdeš. Měli by být dva stejné barvy (já měl šedou-žlutou možná novější golfy mají jiné zbarvení nvm). No a pak stačí sehnat pouzdro na pojistku, iso konektor do ovladače světel a hotovo. Já už svítím :)
Přílohy
svazek
svazek
konektor na lampě (pozice 2)
konektor na lampě (pozice 2)
Konektor ovladače světel (pozice 8/ NSL)
Konektor ovladače světel (pozice 8/ NSL)

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od krejča »

Jinak dodělal sem si také zadní pravou mlhu (nevím jak novější golfy to mají) ale já ji měl nezapojenou takže sem ji propojil s levou lampou :)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od vtuni »

no druhá zadní mlha zapojená není schválně... aby se nepletly mlhy s brzdovkama..
a připravená tam je protože zadní světla se dělají jen jedny jak pro Evropu tak pro Anglii Japonsko....
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

krejča
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 25.07.2011 21:14
Bydliště: Bohutín u Šumperka

Re: Zase ty mlhovky G4

Příspěvek od krejča »

vtuni píše:no druhá zadní mlha zapojená není schválně... aby se nepletly mlhy s brzdovkama..
a připravená tam je protože zadní světla se dělají jen jedny jak pro Evropu tak pro Anglii Japonsko....
Dík za vysvětlení proč to tak je :drinks:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“