hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Dejviz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 11.07.2011 13:20

hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

Příspěvek od Dejviz »

Při couračkách po měste se mi stane, že se ručička teploty vody vyšplhá až cca ke 100 stupňům. Na displeji už mi pípal signál a hlásil vysokou teplotu vody. Předpokládám, že to bude asi termostat. Víte někdo jak se u tohoto motoru mění a kolik cca stojí, popř. je možné, že je to něčím jiným? Díky za každý postřeh ...

Uživatelský avatar
Kobrik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.01.2011 19:31
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

Příspěvek od Kobrik »

Bud termostat, nebo to mas zavzdusnene. Pokud to mas zavzdusnene, tak to bude pravdepodobne tesneni pod hlavou. Kdyz to nebude ten termostat, tak to odvzdusni a sleduj, jestli se ti neztraci voda z expanzky, nebo kyz ji po jizde otevres, jestli ti nevyvera voda ven. Taky muzes mit nekde unik chladici kapaliny. Nespozoroval jsi pod autem mokro?
Škoda Octavia 1.8T AGU + chip Sportmotor + LPG BRC

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

Příspěvek od OndraV5 »

Nwm jestli to může být něco obdobného, ale ztrácela se mě voda... Tak nakonec se vyměňovalo celé tělo termostatu( bylo popraskané ) + vodní pumpa + hadice od vodní pumpy k termostatu.. Příznaky, jak kdy. Někdy voda v pohodě, zastavil jsem a kapala voda pod autem a i z ničeho nic jsem měl prázdno v expanzce, dolil jsem vodu a chvilku v pohodě.. Po výměně je to asi dva týdny a vše v pořádku :) ťuk ťuk :)

Dejviz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 11.07.2011 13:20

Re: hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

Příspěvek od Dejviz »

Kobrik píše:Bud termostat, nebo to mas zavzdusnene. Pokud to mas zavzdusnene, tak to bude pravdepodobne tesneni pod hlavou. Kdyz to nebude ten termostat, tak to odvzdusni a sleduj, jestli se ti neztraci voda z expanzky, nebo kyz ji po jizde otevres, jestli ti nevyvera voda ven. Taky muzes mit nekde unik chladici kapaliny. Nespozoroval jsi pod autem mokro?
Voda se neztrácí, když v autě roztopim topení a pojedu stačí se to dochlazovat, horší je, když se pak zastavim třeba na semaforech.Termostat najdu kde?

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

Příspěvek od OndraV5 »

nevím jak u Tvého motoru, ale asi by to mělo být stejné jako u mé V5, já ho mám na pravé straně motoru... viz. příloha
Přílohy
getAttachment.jpg

Dejviz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 11.07.2011 13:20

Re: hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

Příspěvek od Dejviz »

OndraV5 píše:nevím jak u Tvého motoru, ale asi by to mělo být stejné jako u mé V5, já ho mám na pravé straně motoru... viz. příloha
pokud je tam jak rikas, tak by se nemusely rozdělávat rozvody. Někde jsem totiž četl, že u nějakého motoru 2,8 V6 je termostat pod rozvodama, nevim zda je to nesmysl nebo krutá realita. Doufám ale, že bude na nějakým dobře dostupnym místě a výměnu zvládnu sám ... Zkusim se podívat ještě na netu jestli to někde nebude na obrázku

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

Příspěvek od OndraV5 »

co tohle.?

http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KamonCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 31.10.2008 08:26
Bydliště: Nymburk

Re: hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

Příspěvek od KamonCZ »

teleso termostatu č.24
Obrázek
Golf IV T

Dejviz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 11.07.2011 13:20

Re: hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

Příspěvek od Dejviz »

jo kluci to bude ono, díky moc !!! doufám že to nebude jinej problém a pomůže ta výměna ...

Dejviz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 11.07.2011 13:20

Re: hřeje se voda u Bora 2,8 V6, poraďte

Příspěvek od Dejviz »

tak nakonec to byla vadná pojistka nad baterkou, nespínala ,,sahara" ... :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“