Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád opravovat

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Michal.Misa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.08.2011 08:50

Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád opravovat

Příspěvek od Michal.Misa »

Hej chlapi,
potřeboval bych poradit. Před měsícem jsem prodal auto Passat B5 v kombíku. V inzerátu jsem měl zapsané vady - lehké kosmetické, i ty vážnější jako bylo lehké tlačení oleje z motoru atd. Ve smlouvě mám ale napsané jen to, že je kupující srozuměn se stavem vozidla. Chvíli po prodeji mi chlap volal, že mu auto kikslo a nechce jet. Jel jsem se tam podívat osobně i s elektrikářem, protože byl v prdeli alternátor. Koupil jsem chlapovi starší, ale funkční alternátor, přezkoušený elektrikářem. Auto zase chvíli jezdilo, ale za chvíli volal, že zas stojí. Sehnal jsem zase elektrikáře a domluvil ho na víkend, ale chlápek nakonec volal, že se na to mrkl se známým a byla tam rezlá matka k nabíjení, tak to vyměnili a auto funguje.
Jenže.. Dnes volal chlap znova, že auto nejede, protože je asi špatný alternátor a tentokrát chce, ať mu koupím nový, jinak chce vrátit peníze a auto mi dát. Už jsem z toho zoufalý a nevím, co mám dělat. Když jsem si několikrát kupoval auto a něco se mi potom posralo, nevolal jsem zpět majiteli, ale opravil jsem to a bral to, jako že to je už má starost, ale tenhle chlap mi pořád volá. Peníze nemám, utratily se za přestavbu bytu a nervy na něj nemám už vůbec! Co byste poradili?

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od lumpo »

já ti nevím, ale myslím, že ochoty už bylo docela dost. Jako kolik za toho pašíka zaplatil? Kdo počítá, že se mu u 10ti letýho auta nic nevysere tak je blázen.

Já nevím, ale vykašlal bych se na něj - teda pokud máš čistý svědomí že jsi mu to neprodal záměrně s nějakou vadou která se ted projevuje.
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Michal.Misa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.08.2011 08:50

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od Michal.Misa »

Potřeboval jsem honem peníze na novou koupelnu, tak jsem mu to prodal za 20.000kč. Vady jsem měl vypsané v inzerátě, ale neprodal jsem to se skrytou vadou. O všem věděl. Mě auto jezdilo denně v pořádku, i když je pravda, že mi sem tam sjelo okno u spolujezdce při zamykání, ale to nemělo na jízdu vliv.
Právě, že svědomí mám, proto jsem tam taky jezdil to opravovat a sháněl jsem mu díly, ale co je moc, to je moc. Byt mám v přestavbě, doma ženu a malé dvojčata, takže peněz není nazbyt. Pašíka jsem prodal, abych peníze měl a ne je vrážel zpátky..

HOIST
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 297
Registrován: 31.03.2009 17:26
Bydliště: Mělník - Praha

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od HOIST »

V kupní smlouvě máš napsáno že kupující byl seznámen s technickým stavem vozidla? Kupující tu smlouvu podepsal? Není co řešit. Vše ostatní je jenom slovíčkaření a tvrzení proti tvrzení... :|

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od lumpo »

jako dostal B5 v kombíku skoro zadara... že to není asi uplná vonavka mu musí bejt jasný - asi bych se na něj víc vyprdnul a jestli bude mít problém, tak tat si to řeší občansko právní cestou... myslím, že to zabalí...
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od stréc od piva »

z Tvé strany bylo vyvinuto myslím nadstandart ochoty,nejsi povinnen mu stále zabezpečovat servis.A musí přistupovat k věci tak,že koupil věc,která se používáním opotřebovává a s přibývajícím opotřebením budou vznikat další náklady.
Chyby jsi při prodeji uvedl,a zabezpečil opravu při poruše,která bránila používání předmětu kupní smlouvy a následně i chybu odstranil.

Jinak na použitou věc máš ze zákona půl roku záruku i když jej kupuješ od někoho na inzerát a říká,že za stav neručí,tak bacha.
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od Žížal »

No pokud ta B5 neni kradena tak za 20k je to levnejsi nez bourane. Bud se na chlapka vykaslat, nebo vzit auto zpatky - 20k ti za nej klidne dam pokud mu nechybi dva valce, nebo strecha :) At si typek za 20k koupi nejake nove auto bez vad...
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od ace_rimmer »

Ty voe za 20? A ještě tě otravuje? :-D Lidi co dnes dokážou to je prostě fakt k smíchu. "Ve smlouvě mám ale napsané jen to, že je kupující srozuměn se stavem vozidla." = není co řešit, chlapík si sám podepsal, že ví jak na tom auto je a kupuje ho se všemi vadami které má. On to jenom zkouší, vykašli se na něj, za 20 bych to auto bral i já a už bys mě neviděl nikdy v životě, ptž bych se bál, že ho budeš chtít vrátit zpátky :-D Navíc to co jsi pro něj udělal bylo meganadstandart, to by se každý vykašlal. Koupil jsem kdysi mondeo, které začlo škubat hned jak jsem si ho vezl domů, chlapík zapíral, tak jsem se snažil najít problém, nenašel jsem ho za dva roky ježdění, naučil jsem se s tím žít, pak šlo do světa s touhle vadou za směšné prachy a nikdo mě nikdy neotravoval. Zkus to pánovi vysvětlit, že jestli čekal, že bude lít palivo a jezdit tak si měl koupit nové auto se zárukou (zaplatit za něj 10x víc a navíc pak jezdit na drahé garančky:-D) Hodně štěstí! A dej vědět jak se to odvíjí.

Michal.Misa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 19.08.2011 08:50

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od Michal.Misa »

stréc od piva píše:Jinak na použitou věc máš ze zákona půl roku záruku i když jej kupuješ od někoho na inzerát a říká,že za stav neručí,tak bacha.
To znamená, že když bude trvat na vrácení peněz za auto, má na to nárok?
Přemýšlel jsem, že mu dám slevu z kupní ceny 2.000kč, ale už se to nechá zapsat do smlouvy, aby přestal otravovat. Kdybych to neudělal, asi by mi s tím přijel před barák a dělal bordel. Kurňa, já měl taky plno aut a nikoho sem neotravoval s tím, že hned po koupi jsem ho musel opravovat..

Uživatelský avatar
stréc od piva
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 30.09.2007 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od stréc od piva »

V prvních 6 měsících se má za to, že vada existovala již při převzetí a případný opak musí dokázat prodávající, ve zbývajících 18, resp. 6 měsících by musel existenci vady při převzetí použité věci prokazovat kupující, což je většinou velmi obtížné, nebo nemožné.

Prodávající pouze odpovídá za vady, které měla věc v momentě jejího převzetí a to ještě pouze za takové, které neodpovídají míře jejího používání nebo opotřebení.
Ať si každej jezdí čím a jak chce,ale blbci na silnici ať se mi vyhnou ! AMEN

marine.fox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.08.2011 14:25

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od marine.fox »

Nečetl jsem všechny příspěvky....
Ale jak jsi uváděl, kupující je byl seznámen se všemi závadami.
Tudíž jsi v právu a obchod se řídí podle podmínek uvedených na smlouvě.
Je to těžko dokazatelné a tohle se řadí mezi občansko-právní spor.
Takže ho můžeš s klidem poslat do pr**le, já bych si s tím hlavu nelámal :)

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od Mraca »

Presne jak pisou kluci. Vubec bych se s tim chlapkem nezatezoval.
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od martin159 »

Souhlasím nebav se sním vůbec nebo mu to budeš opravovat do nekonečna

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od Eitn »

Passat za 20 000. Ten by měl být spíš rád..

mohy1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 25.06.2011 15:23

Re: Prodal jsem auto a chlap ho chce vrátit nebo pořád oprav

Příspěvek od mohy1 »

tak cena je to hodne zajimava...nicmene porad rucis za vady,pokud se mu to nekde vysype a neuvedl jsi tu vadu ve smlouve,tak by se to bralo tak ze je to skryta vada(samozrejme takove veci jako olej,provozni naplne ,rozvody,apod se nepocitaji) ...
ted dva my kolegove resi auta do 25-30 tis, a ja jim to rozmlouvam ze za ty penize bude nejaka kasicka či šrot..pojizdne,ale pouze se spoustou investic, s tim se musi pocitat... :good: kdo s tim nepocita tak at si nestezuje..ja bych ho poslal do pr**le ze vedel co si kupuje...
Seat Leon-PRODANO
VW Golf V GT Sport,12/2008-156,4 PS , 356 Nm-UŽ NENÍ CO PRODÁVAT :-(
Peugeot 407 2.2HDi BiTurbo 125kw

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“