Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od OndraV5 »

Ahoj,

tak dneska mě přišel filtr Simota racing, už je v autě a jsem zvědav, jak se to projeví :) zatím co mě přijde, tak táhne víc odspodu :)
Přílohy
f..jpg
f.jpg

Sicco
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1365
Registrován: 02.10.2009 11:03

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od Sicco »

určitě ten box s vložkou a dotáhnout k tomu hadici, bude to víc než dostačující a finančně tak do 2 tisíc komplet filtr, box, hadice :)

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od martin159 »

fotku hnedle jak budu mít tak dodám ,nebot se mi sem nevejde ,nebo jí můžu poslat na mail.Ano díru do haupny jsem udělal ,ale uprostřed ne na kraji. a ten přemýšlím ,že ještě musím udělat to ,že odstíním filtr od motoru ,protože mi nasává horký vzduch a z toho difůzoru přivedu trubkou vzduch.musím si stím pohrát

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od Waleron »

martin159 píše:fotku hnedle jak budu mít tak dodám ,nebot se mi sem nevejde ,nebo jí můžu poslat na mail.Ano díru do haupny jsem udělal ,ale uprostřed ne na kraji. a ten přemýšlím ,že ještě musím udělat to ,že odstíním filtr od motoru ,protože mi nasává horký vzduch a z toho difůzoru přivedu trubkou vzduch.musím si stím pohrát
waleron@seznam.cz posilej :) dikes
G4 1.6 16V AZD

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od Martin Zbořil »

ahoj chtěl sem se zeptat když koupím tohle // http://www.tuning-in.cz/kit-primeho-san ... salni.html" onclick="window.open(this.href);return false; // a nějaky filtr mám vyhlédnuty tohle // http://www.tuning-in.cz/sportovni-vzduc ... arbon.html" onclick="window.open(this.href);return false; // jak mezi ten chrom dám váhu vzduchu .. o_O nemate někdo nějaky nápád?? nebo nema tu někdo lepší nápad ?? už dlouho mito vrta hlavou jak to tam narvat zatím nechcu nic kupovat dokud sito nějak neověřím jak to někdo vykoumal :-D nemate někdo nějake foto jak mate udělane sání?? (nechci vložku vložky sou do bot a ne do aut ! :-D ) na youtube sem koukal na zvuky aut sáni od simoty a musím říct že maji supr zvuk :-D jinak mám 1.6 8v sr benzín :-D

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od falko1983 »

Váha se dává na silikonový spojky.... :wink:
VW GIV 1.6 16V

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od Martin Zbořil »

bo jak sem nato kukal ta vaha ma zevnitř sítko takže nato to modre silikonove něco nemam jak natahnout nebo to doní napsaovat :-D jedině nějak našroubovat ale nevim jak já pravě nemam dílnu jsme z panelaku takže věci dělam v časovem omezení a radší sito doma promyslím a jdu dělat naplanovane než improvizovat na parkovišti :-D jeto na kks ale co už no

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od falko1983 »

Není důvod rvát něco do váhy.Ty spojky se nasazují na osazení váhy,není to nic komplikovaného jen jde o to změřim průměr váhy aby jsi nakoupil správný spojky.
VW GIV 1.6 16V

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od Martin Zbořil »

protože já mám tohle http://www.cc-autodily.cz/meric-hmotn-vzduchu-9-9" onclick="window.open(this.href);return false; a když sem nato mrkneš jak nato chceš něco natahnout zkoušel sem vypojit a zkusit co to bude dělat bez toho no a bez toho to auto nejede :-D


edit no zezadu jak je ten pruhlednej plast nato bych spojdu nasadil to vidim i teď ale nevím jak nasadit ten filt natu vahu teda jestli tam není už nějake šroubovani to by mi pomohl nebo jestli se nedá hřib nasadit na to hned natu vahu

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od falko1983 »

Musíš si vyrobit/koupit přírubu na tu váhu s kouskem trubky,kterou pak vsuneš do toho filtru co jsi vybral.Tu hadici co máš z váhy do klapky bych vůbec neměnil za ty leštěný trubky.Podle mě zbytečná investice...
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od jurod »

Zdar,
chtěl jsem se zeptat na názory, nebo spíše jestli má někdo zkušenosti s polyesterovým filtrem značky SprintFilter.
Je to italský výrobek, filtry dělají snad 60 let dle stránek...taky moto závodní týmy jej používají...
http://www.sprintfilter.net/index%20eng.html#" onclick="window.open(this.href);return false;

Já ho kdysi koupil na doporučení jednoho kamaráda, ale již je to X let... pořád ale drží, na rozdíl od bavlny se neimpregnuje olejem. Netrpí váha vzduchu, stačí ho jen vyfoukat od bordelu a vyprat v technickém benzínu. I to byl důvod proč jsem ho kupoval a pak nějaké blbosti co jsem v té době četl o propustnosti prachu oproti bavlně. Něco v tom smyslu je i na stránce... http://www.sprintfilter.net/products%20eng.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jde mi spíš, jestli takovému filtru věřit, nebo ne? Měl jsem ho na 1.6SRku snad 4 roky a v poho... no teď na 1.8T nevím.... :roll:
Materiál vypadá takhle:
Přílohy
Sprint-Filter-P08.jpg
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
shake15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 08.01.2010 17:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od shake15 »

Kluci,
hledal jsem na netu sportovní vložku. Kit dělat nechci, líbí se mi to vevnitř tak, jak to je. Můžete někdo poradit, jakej na 1,6 74kW? Popřípadě hoďte odkaz. Díky moc....
Golf IV., 1,6 74kW Highline a nově Passat B5 2,5TDi 110kW

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od Shorty »

Pokud to budeš dávat do origo filtrboxu, který je integrovaný do krytu motoru, tak nepočítej se znatelnym zlepšením. Opravdu lépe to pojede jen do té doby, než se ti ten kryt rozehřeje od motoru, což je tak 15-40 km dle provozu, pak je imho nějaké zlepšení dost diskutabilní. Jinak já mám KN vložku pokud tě zajímá značka
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od majrek001 »

SR má filtrbox zvlášť, ale je myslím o něco menší než na TDI nebo 1,8T..

filtr bych vzal od Simoty a podle rozměru co tam máš
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
shake15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 08.01.2010 17:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovni sáni - vložka do boxu/kónus

Příspěvek od shake15 »

Jj, filtrbox je bokem.. Právě jsem přemýšlel, že buď K&N nebo Simotu. Nejde mi tak ani o žádný zlepšení, stejně na těch kolech, co tam mám, nejezdím 200 v městě :D , ale jde mi o to, abych nemusel každou chvíli kupovat novej filtr. Koupil jsem před třemi měsíci od Febi a už je dost špinavej.
Golf IV., 1,6 74kW Highline a nově Passat B5 2,5TDi 110kW

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“