Golf 85 Kw divný zvuk z motoru, kouří

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
sefxr
Člen klubu
Příspěvky: 51
Registrován: 06.04.2010 20:06

Golf 85 Kw divný zvuk z motoru, kouří

Příspěvek od sefxr »

Ahoj,

před měsícem jsem koupil Golf IV 85kw. Po asi 250km mi praskl intercooler-auto hrozně kouřilo, tak jsem si myslel, když se vymění, přestane i kouřit. Ale není tomu tak...jaké by mohly být příčiny? Kouř je černý, kouří po sešlápnutí plynu tak za půlkou, na šestku pak třeba i ve 2000-2500otáčkách. Zdá se mi, že na nižší kvalty kouří hodně černě, ale postupně začíná být světlejší....
Slyšel jsem názory typu: špatný vstřik, turbo, čip, ... ?

No a aby toho nebylo málo. Udělal jsem samozřejmě rozvody. (motor šel jak hodinky, nikde žádné cvakání,...) Mechanik mi auto vrátil s tím, že tam něco "ševelí" a že to mám hlídat aby se zvuk nestupňoval, prý to vypadá na vodní pumpu. Mě se to ale nezdá... mohla by být nová vodní pumpa vadná?
Je to takový nepravidelný, "kuňkavý" zvuk jak kdybych tam měl žáby :D , ozývající se z pod krytu rozvodů. ( pravděpodobně )
Kde by mohl být problém? díly, mechanik? Mechanik je můj kamarád a příčí se mi to dát k němu na reklamku. Díly jsem k němu dodal své, rozvodová sada INA. Mě byla doporučena, ale on mi doporučoval to co dává on-už od začátku se mu Ina nezdála dobrá...

Děkuji za názory těch, kteří tomu rozumí a třeba měli podobný problém.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“