Passat 1.8T 20V, 1999 - Kontrolka mazání.

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
marine.fox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.08.2011 14:25

Passat 1.8T 20V, 1999 - Kontrolka mazání.

Příspěvek od marine.fox »

Zdravím, jsem tady nový, takže začnu rychle.
Mám passata uvedeného v hlavičce.
Koupil jsem ho od člena rodiny, takže pochybuju, že by mi něco zatajil.
Motor už má něco za sebou....je na něm nalítáno 239 tis.
S autem dříve jezdila teta, v servise si nechala vyměnit olej při 228 tis. Je tam 10W-40.
Já auto koupil cca před měsícem, všechno bylo vpohodě, až doteď.
Jel jsem s autem do Prahy a následně z Prahy. Před Ostravou mi při snížení otáček začala pískat kontrolka mazání.
Tzn. vždycky jsem musel motor vypnout, znova nastartovat a mohl jsem jet dále. Tohle se mi stalo poprvé na dálnici. Zbytek cesty do Ostravy byl klid.
V Ostravě to došlo tak daleko, že kontrolka začala pípat pernamentně. To zapřičinilo to, že jsem musel motor vypnout, nastartovat, ujel jsem 500m a znova.
Takhle jsem to dělal až do té doby, kdy jsem přijel alespoň k nám do sídliště. Tam jsem měl strach, tak jsem auto radši dotlačil.

Nechal jsem auto vychladnout, šel jsem se vyspat a k večeru šel k autu znova....s autem jsem se zkusil projet a úspěšně jezdil do zahřátí motoru na 90 stupňů, pak kontrolka začala znova pískat.
Jak jsem uváděl výše, na olej je najeto cca 11 tis (10W-40)
Kamarád říkal, že to bude olejové čerpadlo, to se mi zdá blbost, páč čerpadlo musí pracovat i při volnoběhu pokud se nemýlím, ne?

No....budu rád, za absolutně každou odpověd :)

S pozdravem.
Fox

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8T 20V, 1999 - Kontrolka mazání.

Příspěvek od pino.t »

Nikde nepíšeš jestli si kontroloval hladinu oleje.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

marine.fox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.08.2011 14:25

Re: Passat 1.8T 20V, 1999 - Kontrolka mazání.

Příspěvek od marine.fox »

Hladinu oleje jsem kontroloval, na měrce je cca o 1cm více než by mělo být....

Uživatelský avatar
urbinho
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 18.04.2010 16:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8T 20V, 1999 - Kontrolka mazání.

Příspěvek od urbinho »

Co čidlo tlaku oleje? taky může být přicpaný sací koš, nebo možná bude stačit vyměnit olej a filtr :) ono při zahřátém motoru je olej horký takže je řidší a při nižších otáčkách čerpadlo nevytlačí olej pod tlakem a proto svítí kontrolka. Měl jsem to samé na golfu, koupil sem olej shell nový filtr a bylo po problému.

marine.fox
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 19.08.2011 14:25

Re: Passat 1.8T 20V, 1999 - Kontrolka mazání.

Příspěvek od marine.fox »

To mě taky napadlo....že by byl blbý olej....
Ale před chvílí kamarád psal, že je to nejspíše sítkem. Příští týden se na to jdeme mrknout.
Kolik stojí cca nové sítko? Nemám vůbec ponětí a na Kelly (pro orientaci, tam bych ho nekupoval :D) jsem ho myslím ani nenašel

Uživatelský avatar
urbinho
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 18.04.2010 16:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8T 20V, 1999 - Kontrolka mazání.

Příspěvek od urbinho »

tak sundat olejovou vanu mrknout na sitko :) možná by šlo aj vyčistit ale nové je nové :) Tak objednat originální díl :)

Uživatelský avatar
vlada22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 239
Registrován: 29.07.2008 19:35
Bydliště: SLOVENSKO 1.8 T

Re: Passat 1.8T 20V, 1999 - Kontrolka mazání.

Příspěvek od vlada22 »

mne to robilo tiez ale pri rzchlosti 50km za hod asi rok vzdy ked so isiel rzchlejsie zhasla potom mi to prestalo asi na pol roka a teraz znova myslim jak pise hore sitko bude zanesene nakolko sa mi nechce davat tu vanu dole lebo to vymyslel tlk aby si dal pol napravy dole potom vanu jazdim dalej ale skus to sitko ale najskor to cidlo olejove

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“