bliká immo

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

bliká immo

Příspěvek od xbendik »

Ahoj,
dneska jsem rozdělal jediný klíček od mého VW 4 a zacvaknul zpět. Bohužel mi ale při vložení do spínačky začne blikat kontrolka immo na palubce. A nejde nastartovat. Po projetí VAGem mmi to píše, že "Klicek
07-00 - signal prilis nizky"
Pomuze mi nekdo jak toto vyresit?

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: bliká immo

Příspěvek od motorpower »

Zkus otočit transpondér.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

xbendik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 22.01.2011 19:49

Re: bliká immo

Příspěvek od xbendik »

Tak už vyřešeno. Měl jsem vypadlý ten chip z klíčku :) Přesto děkuju za pomoc

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: bliká immo

Příspěvek od favo »

Dovolil bych si na tohle téma navázat a nezakládat nové. Občas se mi stane, že po zapnutí zapalování mi začne blikat imo a pípat palubní pc s nápisem imobilizer aktivní. Někdy stačí vytáhnout klíček a zkusit znovu, někdy zkusím znovu odemčít přes DO a potom už je vše OK. Při první kontrole VAGem jsem našel chybové hlášení co je tu zmiňované, ale po vymazání se už znovu neobjevilo. Přesto se mi cca z deseti startů jednou rozbliká imobilzér. Známí mi říkal, že se mám připravit na koupi nové cívky (transpondér), že je to celkem běžná závada. Bude problém opravdu tady, abych jí nekupoval zbytečně.
Díky.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: bliká immo

Příspěvek od Goauld »

Ne, problém většinou nebývá v cívce, ale v propojovacích kabelech. Hromada lidí už měnilo cívku a problém jim přetrvával, měnili spoustu jiných věcí a teprve až vyměnili propojovací kablík bylo po problému. Mezi tím se na nich servisy napakovaly, protože jim povyměňovali díly, ktery vubec nebyly potřeba.
Ten kablík asi nějak stárne, nebo je blbě vyrobenej, ale jeho výměna pomáhá v 90% případech.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: bliká immo

Příspěvek od favo »

Díky moc za tip. Skočím do servisu a objednám ho. O víkendu jej vyměním a uvidíme. Cívka stojí něco kolem 800,- tak předpokládám, že kablík dražší nebude. Aspoň bude důvod sundat plasty kolem spínačky a sundat z toho tu podrápanou gumu. :wink:
Ještě jednou díky, dám pak vědět zda to pomohlo.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“