Závada ESP a ASR, 2,5TDI 120kw

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
VWBMW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 01.10.2009 17:37
Bydliště: CH

Závada ESP a ASR, 2,5TDI 120kw

Příspěvek od VWBMW »

Stala se mi taková věc a to, že se při jízdě rozsvítila kontrolka závada protiskluzu (na rovině) a auto začalo
ubýrat otáčky, během chvíle se opět rozjelo a pak zase. Po zastavení už motor nešel nastartovat, jen točí,
Otázka: je nějaké spojení systému ESP s tím, že by auto nešlo nastartovat. Nebo to bude spíš závada čerpadla,
i když proč by mě v této době svítila kontrolka závady ESP, ASR ? Děkuji za každou radu, auto je sice v servisu,
ale moc moudrý z toho nejsou. :lol:
Vw Polo 86c GT coupe
Vw Polo 86c coupe
Vw Passat B5 1.9 TDi syncro
Vw passat B5,5 1.9 TDi 4motion
Vw Golf Mk7 2.0 TDi

Uživatelský avatar
Vvvenoushek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 494
Registrován: 03.03.2008 19:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Závada ESP a ASR, 2,5TDI 120kw

Příspěvek od Vvvenoushek »

VWBMW píše:Stala se mi taková věc a to, že se při jízdě rozsvítila kontrolka závada protiskluzu (na rovině) a auto začalo
ubýrat otáčky, během chvíle se opět rozjelo a pak zase. Po zastavení už motor nešel nastartovat, jen točí,
Otázka: je nějaké spojení systému ESP s tím, že by auto nešlo nastartovat. Nebo to bude spíš závada čerpadla,
i když proč by mě v této době svítila kontrolka závady ESP, ASR ? Děkuji za každou radu, auto je sice v servisu,
ale moc moudrý z toho nejsou. :lol:

jake auto ? to je ta audina cupe ??? co diagnostika ? mas moznost nebo ne ?

VWBMW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 01.10.2009 17:37
Bydliště: CH

Re: Závada ESP a ASR, 2,5TDI 120kw

Příspěvek od VWBMW »

Vvvenoushek píše:
VWBMW píše:Stala se mi taková věc a to, že se při jízdě rozsvítila kontrolka závada protiskluzu (na rovině) a auto začalo
ubýrat otáčky, během chvíle se opět rozjelo a pak zase. Po zastavení už motor nešel nastartovat, jen točí,
Otázka: je nějaké spojení systému ESP s tím, že by auto nešlo nastartovat. Nebo to bude spíš závada čerpadla,
i když proč by mě v této době svítila kontrolka závady ESP, ASR ? Děkuji za každou radu, auto je sice v servisu,
ale moc moudrý z toho nejsou. :lol:

jake auto ? to je ta audina cupe ??? co diagnostika ? mas moznost nebo ne ?
Superb 2,5tdi, rok 2006, najeto 200t., tiptonic, ASR,ESP,EDS rozvody dělány na 120tis. diagnostiku mají v servisu, ale je to firemní a osobně moc tomuto servisu nedůvěřuju, ale to neovlivním dávají sem všechny firemní vozy, když
mi pověděli, že je to asi čerpadlo a je to drahý, tak se snažím naleznout spojitost mezi ESP a tím že to jen točí a nechytne. Divný mi přijde, že tomu předcházelo rozsvícení kontrolky po dobu co to
zpomalovalo a pak zase zhasla auto jelo normálně, takto asi dvakrát. Zastavil jsem až nenastartoval. Stalo se i to, že krátce
předtím jsem při otáčení vozidla slyšel nějaké chroupnutí při couvání (cca půl roku špatná vnější prachovka na poloose), ale
proč by to něšlo nastartovat ?
Vw Polo 86c GT coupe
Vw Polo 86c coupe
Vw Passat B5 1.9 TDi syncro
Vw passat B5,5 1.9 TDi 4motion
Vw Golf Mk7 2.0 TDi

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Závada ESP a ASR, 2,5TDI 120kw

Příspěvek od Eitn »

Nemyslím si že tím že ti nefungovalo ESP a ASR se snížil výkon motoru...spíš naopak. chybou v motoru se vyplo ESP a ASR ( protože ty fungují jen když je motor OK. Při nouzovém režimu motoru se automaticky vypnou) ..takže si myslím že čerpadlem to být klidně může..ale fakt netuším...napiš pls pak až na to přijdou..zajímá mě to:)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“