Zaslepenie EGR ventilu na benzine

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od xerxes »

přesně tak :wink:

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od tomakecTD »

Tak to mi musíte vysvětlit 8O jaký na to má vliv délka sání? Já to samozřejmě mám co nejkratší bylo.....proto to mám líné nízko.....ale potřebuju sílu v nízkejch, řadím na 2500 prostě mi to zůstalo a ten golf si s tím moc neumí poradit :lol:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od Shorty »

Tak jsem zkoušel vymontovat tu trubičku EGR a zjistil jsem, že jeden šroub co jí drží pod klapkou je utrženej a půlka zůstala uvnitř. Výměna toho celého plastu na motoru by byla moc složitá. Ale i tak to tam drží a navíc u mého motoru má ta trubička to koleno. Dle vagu je vše čistý, žádné divné zvuky neslyším. Nemůže mi to tudy podsávat nebo netěsnit sání? Popřípadě jak to zjistím-vyhazoval by senzor vzduchu chybu? Jinak mám teda chybu na lambdě, takže to že to jede jak s hnojem považuju za normální :-D
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od tomakecTD »

Tak jsem včera zaslepil EGR a zkoušel sem, co to udělá. Dal jsem plíšek ze strany egr-motor. Nechal jsem jinak vše na svém místě. Auto je pružnější na plyn a musím říct, že jede o dost lépe. Jen jak je tam ten původní filtr na egru na přisávání vzduchu, tak ten musí být zapojený a ne zaslepen, jinak to hůře jede a hodí chybu příliš malý průtok spalin. Když filtřík nasává, spaliny zaslepeny, funguje to jako má, budu to sledovat i nadále!! :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od majrek001 »

a kolik s tim máš najeto? mě naskočila chyba až po 400km
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od falko1983 »

Mám stejnej poznatek jako majrek001,za čas to vyhodí chybu a celá jednotka je z toho tak zmatená že nereaguje ani plynový pedál,pomůže až vypnutí a opětovné nastartování.Po této zkušenosti jsem to raději odslepil a nechal v origo stavu,jedinou schůdnou cestu bych viděl úpravu v jednotce jinak to bude dělat bordel pořád.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od tomakecTD »

Tak mi to začlo cukat zase, plíšek prorvanej není, takže EGRem to cukání nebude. Kontrolka semi nerozsvítila žádná, jen se otáčky pomaleji vracejí do volnoběhu. Budu tam vracet ten můj původní.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od majrek001 »

to chce pořádný sání a pak už ten egr ani nepoznáš. co jsem to zprůchodnil tak to poznat není . ale tohle asi egr dělat nebude.. to může být klapka nebo první lambda a nebo taky čidlo otáček na klice (to je pěkně zákeřný, mě to taky cukalo ale z ničeho nic spadli otáčky do volnoběhu a naskočili)

a teď jsem se rozhodl pustit se do montáže airboxu z TDI po vzoru falka1983, díly už mám ještě oddechový filtr na kliku od simoty a asi i sportovní vložku taky od simoty a nějak poladit přívod vzduchu a na zimu i přívod teplého vzduchu, ale už to mám zhruba vymyšleno. tímto ještě jednou díky moc za rady falkoj1983
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od tomakecTD »

Chlape, mám novou klapku, lambdu, čidlo teploty,svíčky :D EGR vyčištěnej i zaslepený to cukalo. Takže to čidlo asi. Sání z TDi i jiných tam já dát nemůžu, na tom místě mám plno díky lpg :( ale už to řeším, nějak to půjde :) :) Jinak kolik to čidlo koštuje?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od falko1983 »

majrek001:NZ :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od majrek001 »

tomakecTD píše:Chlape, mám novou klapku, lambdu, čidlo teploty,svíčky :D EGR vyčištěnej i zaslepený to cukalo. Takže to čidlo asi. Sání z TDi i jiných tam já dát nemůžu, na tom místě mám plno díky lpg :( ale už to řeším, nějak to půjde :) :) Jinak kolik to čidlo koštuje?
mě vyšlo s velkou slevou ve VW a těsním pod sání na 1600,-
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od kanec.h »

kanec.h píše:
tomakecTD píše:
Mno ty máš trošku propracovanější a lepší motůrek :) Někde do sání nebo pod sání zpravidla když stojíš čelem k motoru tak na pravé straně vede pod hadicemi hliníková hadice průměr cca 15mm a ta ústí někde do již zmiňovaného sání- u mě pod klapku. Jak tu hadici najdeš, půjdeš po ní a máš EGR. My na 1.6 ho máme na pravě straně vedle svodů. Vede k němu svorkovnice s dráty. Hodně štěstí při hledání :wink: :)
okouknu to diky :good:
tak kluci jsem bezradny :roll: nemuzu to najit nic podobneho nevidim..............jedine co jsem nasel tak toto - http://www.vw-club.cz/download/file.php ... &mode=view" onclick="window.open(this.href);return false; je to foto hned o prispevek vis nebo niz :mrgreen:
diky pokud jeste mate neco co my pomuze pri hledani....................... :thanks:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine

Příspěvek od falko1983 »

To je filtr od EGR jdi po hadičce a máš ho :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine

Příspěvek od majrek001 »

Přesně jak píše falko1983 na druhém konci bude EGR ventil
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine

Příspěvek od kanec.h »

majrek001 píše:Přesně jak píše falko1983 na druhém konci bude EGR ventil
okey diky :good:
jdu po hadicce narazim na filtr(foto co jsem daval) pak to jde dal ale tam uz nevidim budu muset rozebrat abych videl :mrgreen: diky kluci
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“