Přední pero

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Přední pero

Příspěvek od probe »

Ahoj, když měním přední pero jak mám natočit vrch kde jsou zavařené dva šrouby proti vidlici na tlumiči? Díky

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Přední pero

Příspěvek od Hans76 »

Vždyť se stačí podívat tady na první stránku, kde je krásný topic "výměna tlumičů B5.5" a v něm je také na první stránce od Majkla příspěvek s pero.pdf. Co víc by jsi chtěl :twisted:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=106951" onclick="window.open(this.href);return false;
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Přední pero

Příspěvek od probe »

Hans76 píše:Vždyť se stačí podívat tady na první stránku, kde je krásný topic "výměna tlumičů B5.5" a v něm je také na první stránce od Majkla příspěvek s pero.pdf. Co víc by jsi chtěl :twisted:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=160&t=106951" onclick="window.open(this.href);return false;
jo jo založil jsem ten příspěvek a asi za půl hoďky jsem došel k tomu PDF, ale vzhledem k tomu, že nemám tolik přípravků jako servis, tak půjdu asi ráno vyhrabat úhloměr ;-)

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Přední pero

Příspěvek od probe »

Tak ještě jeden dotaz ;-)
Spodní pogumovaný uložení pro pero má drážku a definované natočení..... a to horní pogumovaný uložení nemá drážku a mám ho natočit tak, abych konce pružiny měl na dorazech?
Díky

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Přední pero

Příspěvek od Hans76 »

Na ten úhel není potřeba nic speciálního, koukneš na obrázek na straně 3 a odhadneš. Dělal jsem to tak a bez problému :wink:
Myslíš to vybrání pro odtok vody ve spodním gumovém lůžku pružiny? Kovová spodní miska může být odnímatelná (např. Sachs) a potom musí být přetočená o 90° +/-2° oproti spodnímu šroubu, tak aby byla odtoková díra do vnitřní strany. Nebo je napevno (např. KYB). Díra a vybrání pak musí lícovat, pružina dole a i nahoře na dorazech gumových lůžek samozřejmě.
Tak byl dotaz myšlený?
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Přední pero

Příspěvek od probe »

Hans76 píše:Na ten úhel není potřeba nic speciálního, koukneš na obrázek na straně 3 a odhadneš. Dělal jsem to tak a bez problému :wink:
Myslíš to vybrání pro odtok vody ve spodním gumovém lůžku pružiny? Kovová spodní miska může být odnímatelná (např. Sachs) a potom musí být přetočená o 90° +/-2° oproti spodnímu šroubu, tak aby byla odtoková díra do vnitřní strany. Nebo je napevno (např. KYB). Díra a vybrání pak musí lícovat, pružina dole a i nahoře na dorazech gumových lůžek samozřejmě.
Tak byl dotaz myšlený?
no nebyl, ale jen pro jistotu ;-)
kovová spodní miska je jasná, otvor dovnitř k motoru.. spodní gumové lůžko má drážku, která sedne do výčnělku v kovové spodní misce... ve spodním gumovém lůžku v dorazu je začátek pružiny... konec pružiny, když dám do dorazu v horním gumovém lůžku, tak mi nevyjde úhel šroubů..
tedy mi šlo o to jestli můžu otočit horní gumové lůžko oproti horní kovové misce se šrouby, nebo jestli tam je aretační výčnělek jako dole ;-) šlo s ním otočit celkem lehce, takže to tak asi má být...

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Přední pero

Příspěvek od Hans76 »

Vrchní gum. lůžko se nastaví na doraz pružiny a vrchní miska na definovaný úhel. Pouze spodní gum. lůžko má přesně danou pozici k misce kvůli odtoku vody.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Přední pero

Příspěvek od probe »

Hans76 píše:Vrchní gum. lůžko se nastaví na doraz pružiny a vrchní miska na definovaný úhel. Pouze spodní gum. lůžko má přesně danou pozici k misce kvůli odtoku vody.
přesně tak..... mě u jedné vrchní misky nešlo otočit s vrchním gumovím lůžkem, tak jsem se raději zeptal..

je normální, když zabrzdím a auto se po zastavení vrací nazpět proti směru brždění, že to někde vepředu vrzne? stejné to je když zabrzím i při zpátečce a mám pocit, že mi to dělalo už předtím...

Evok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.11.2007 13:00
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední pero

Příspěvek od Evok »

Já řešil problém s vrzáním včera.Začalo mi to dělat po výměně předních tlumičů a světe div se byla povolená poloosa na straně u řidiče čož by mě nikdy nenapadlo takže to zkus omrknout popřípadě přetáhnout.
probe píše:
Hans76 píše:Vrchní gum. lůžko se nastaví na doraz pružiny a vrchní miska na definovaný úhel. Pouze spodní gum. lůžko má přesně danou pozici k misce kvůli odtoku vody.
přesně tak..... mě u jedné vrchní misky nešlo otočit s vrchním gumovím lůžkem, tak jsem se raději zeptal..

je normální, když zabrzdím a auto se po zastavení vrací nazpět proti směru brždění, že to někde vepředu vrzne? stejné to je když zabrzím i při zpátečce a mám pocit, že mi to dělalo už předtím...

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

Re: Přední pero

Příspěvek od probe »

jako šroub do homokinetickýho kloubu ? tak ten je určite fest...
Evok píše:Já řešil problém s vrzáním včera.Začalo mi to dělat po výměně předních tlumičů a světe div se byla povolená poloosa na straně u řidiče čož by mě nikdy nenapadlo takže to zkus omrknout popřípadě přetáhnout.
probe píše: přesně tak..... mě u jedné vrchní misky nešlo otočit s vrchním gumovím lůžkem, tak jsem se raději zeptal..

je normální, když zabrzdím a auto se po zastavení vrací nazpět proti směru brždění, že to někde vepředu vrzne? stejné to je když zabrzím i při zpátečce a mám pocit, že mi to dělalo už předtím...

Evok
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 25.11.2007 13:00
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední pero

Příspěvek od Evok »

probe píše:jako šroub do homokinetickýho kloubu ? tak ten je určite fest...
Evok píše:Já řešil problém s vrzáním včera.Začalo mi to dělat po výměně předních tlumičů a světe div se byla povolená poloosa na straně u řidiče čož by mě nikdy nenapadlo takže to zkus omrknout popřípadě přetáhnout.
jo jo přesně ten.Já to měl povolené a taky by mě nikdy nenapadlo že se to může stát projistotu to fakt zkontroluj.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“