vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
martingti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 08.02.2008 00:43
Bydliště: Praha, Kolín, garáž
Kontaktovat uživatele:

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od martingti »

SupermanXXX píše:když pustím volant tak se samozřejmě vrátí ale když třeba projíždím táhlou zatáčku má volant tendenci jakoby cukat. já už jsem si zvyknul ale když to pujčim někomu jinýmu tak pozoruju že při průjezdu zatáčkou hejbe volentam o centimetr tam a zpět ... je v tom jakoby vůle která je cítit i když stojím mám vypnutej motor a hejbu silou volantem zleva do prava. proto si myslím že to asi posilovačem nebude když je vyplej motor ne?
Tak uplně přesně tenhle problém mam taky při zatáčení volant cuka zpet a při uplně vytočeném kole mi přijde jak když kolo šmajdá :?

Uživatelský avatar
Mirrra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.11.2008 16:26
Bydliště: Ústí nad Labem

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od Mirrra »

genor píše:Mám stejný problém - přidám pár poznatků :
- při větším rejdu má řízení snahu tlačit volant zpět
- řízení je velmi lehké
Ramena jsem měnil - žádná změna
Začínám se zaobírat myšlenkou výměny řízení...
Co vy na to?

VWPasB5 1.8 20V Syncro

díky všem co pomohou

totéž,s tím že se to nevrací samo jak by se slušelo,musim tomu občas helfnout,nvíc se mi zdá že má tendenci hned hupsnout do smyku :-(

Uživatelský avatar
DejvX
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: South of Bohemia
Kontaktovat uživatele:

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od DejvX »

Tak pozoruji, ze nejsem jedinej, kdo resi, ze rizeni u moji B5.5 neni to pravy orechovy, ja mam takovej pocit, jako by rizeni bylo trochu gomuvy a pri vysich rychlostech pozoruju trochu nestabilitu. Kdyz to porovnam s matky A4kou, tam je to daleko presnejsi a pevnejsi....jsem zvedav kdo na co prijde.
:)

Nick11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 28.03.2009 12:36

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od Nick11 »

Lidi vyresil ste nekdo to cvakani? Me se to ozyva uz hodne. Uz sem si kvuli tomu znicil krouzek ve volantu a dnes sem i promacknul spodek auta (daval sem ho na spalky).
Mel sem nejdriv odpojenou volantovou tyc s kardankem od prevodky rizeni, vule ve volantovy tyci tam podle me nebyla. Dneska sem odpojil rizeni od tehlic napravy na obou stranach, vymenil sem oba kulaky, jedno axialni tahlo na strane prevodky, kde je vule slyset nejvic, horni ramena mam vymeneny na obou stranach. Jakmile sem to smontoval dohromady, zase vule jak krava, hrozny zvuky, staci kdyz auto stoji zatocit volantem a je to slyset. Muze to byt i treba nejaky spodni rameno? Mozna mi to kdysi znicilo silne nedovazeny kolo.
Podarilo se to nekomu vyresit novou prevodkou rizeni?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od majkl1 »

Vem si někoho do auta ať kvedlá s volantem a nebo ještě lépe, zajeď na STK na misky. Tam ti případnou vůli na ramenech najdou, taky bude zespod z jámy lépe identifikovatelné místo toho lupání. Pokud to půjde z převodky řízení, kup jinou. Dá se sehnat od 2000,-. Výměna je za 3 hoďky hotová a krom nové kapaliny, to nestojí nic. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od probe »

Tak se přidám i já ;-) přišel na příčinu toho cvakání někdo ?
vypnutej motor, chytnu volant a začnu s nám rychle cukat na jednu a na druhou stranu... a dělá to cvak cvak cvak ... když rychle cuknu na jednu stranu tak se to neozve, ale na druhou se to ozve.... takže třeba na pravou cvakne a na levou ne, ale musí se volant jakoby mírně napružit na jednu a pak rychle cuknout na druhou stranu
mám mírně namočenou manžetu na řídící tyči u řídícího čepu, takže to bude asi tam... ale volej v posilovači neubejvá...
na STK mi asi před rokem řekli čepy řízení, ale těma to není....

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od majkl1 »

Tak co říkáš bych viděl právě na ty čepy. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

jirkaR
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1963
Registrován: 01.05.2009 05:36
Bydliště: Pardubice

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od jirkaR »

dobrá dobrá tak se taky přidám ,když zatočím do leva a je tam nějaký jakoby hups a auto u toho zatočení hupsne tak tam trochu bouchne ale čeoy se zadají být v pohodě tak se chystám na stk tak uvidíme dělá to opravdu jen vurčitým úhlu a zatížení tak nevím na co kouknout
1,9 tdi 81KW B5 nyní už B5.5 :D
Obrázek

dejvis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 26.01.2008 12:37
Bydliště: Praha 5

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od dejvis »

Tak jak pánové, ještě to nikdo nevyřešil ??? :?

dejvis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 26.01.2008 12:37
Bydliště: Praha 5

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od dejvis »

Luda píše:Čau mám stejnej problém s cvakáním,napadlo mě jestli by ta převodka něšla utáhnout je na ní šroub.Když jsem měl dřív B3 tak tam byl podobnej šroub a krásně jsem to utáhnul a bylo po vůli.Co vy na to?
Šlo by to tedy i u B5ky ? nemáte někdo fotku nebo popis jak se k tý převodce (šroubu) dostat ? já už to řešim dost dlouho a je to furt stejný..dost mě to štve...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od majkl1 »

SupermanXXX píše:když pustím volant tak se samozřejmě vrátí ale když třeba projíždím táhlou zatáčku má volant tendenci jakoby cukat. já už jsem si zvyknul ale když to pujčim někomu jinýmu tak pozoruju že při průjezdu zatáčkou hejbe volentam o centimetr tam a zpět ... je v tom jakoby vůle která je cítit i když stojím mám vypnutej motor a hejbu silou volantem zleva do prava. proto si myslím že to asi posilovačem nebude když je vyplej motor ne?
Teď jsem náhodou zahlédl tvůj příspěvek. Tohle bylo první, co jsem na autě po koupi řešil. Jenže u mě to nebyl centimetr, ale třeba, a to nekecám, i čtvrt otáčky volantu! Zkrátka v zatáčce si řízení přidalo na úhlu natočení kol samo a to jak za jízdy, tak i na místě. A když člověk nedržel volant oběma rukama, bylo to o držku. Problém vyřešila výměna komplet řízení (jeté ze supa 2004 za dva tisíce). U mě to popocukávání bylo nepravidelné a neměla na něj vliv rychlost otáčení kol, takže kloub a pod. nepřicházely v úvahu.
Ještě bych ti na zkoušku doporučoval vyhodit tlumič řízení, pokud ho tvoje převodka má. Ten má taky vliv na takové popocukávání. Vůbec tam nemusí být. Na jedné straně je na čepu (jako třeba tlumič u haupny) a na druhé drží na jednom šroubku. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
probe
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Poděbrady

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od probe »

tak jak jsem psal asi 4 příspěvky nahoru..... ale čepama to není.... bude to v řídící tyči.... u jakých modelů je stejná ? jen sup ?

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od alfik666 »

Obnovim tento prispevok.
Co tak utahnout rozvodku řizení?
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

spirib
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.08.2012 12:58

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od spirib »

Nazdar, co tym myslis utahnout prevodku rizeni ??? tiez mam malu volu a hlave mi to rupne pri silnom zabrzdeni, vsetko standardne menitelne je vymenene ...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

vůle v řízení passat B5 - prosím pomoc

Příspěvek od M@ty »

VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“