Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od l.vorlicek »

Čau, co se nestalo, jedu 160km pěkně do kopce a auto přestalo táhnout, zastavím a nejde nastartovat. Tak jsem se nechal odtáhnout do servisu. Tam mi našli poškozený rozvodový řemen. Deset zubu úplně pryč, dalších 5 z půlky utržený:(, Takže vyměnili komplet rozvody a auto jezdí, akorát nemá taký tah jako před tím. Nevíte někdo co by to mohlo být? Rozvody byli rok starý (najeto 15tis.) Na PC to ukázalo jen chybu čidla na vačce, ale technik neměl čas to dál řešit :(. Auto: Touran 1,9Tdi 74kW (chip 96kW). Nerad bych, aby se to příště potkalo :(.

cincila
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 18.05.2010 16:12

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od cincila »

Technik je debil!!!!!!!!!!!!čidlo na vačce ti nejspis ukazaje jen na spatne nastaveny casovani rozvodu...a proto ti to blbe jede!!!!!!Pricinu proc zuby zmizely neznam....ale predpokladal bych ze tam byl dily z Kelly apod....a ten co ti to opravoval je nejakej domatuk kterej autum moc nerozumi-usuzuju podle toho, ze auto po oprave nejede a ze nechal byt bez povsimnuti chybu snimace polohy vačky!!!

P.s Jestli se pletu tak se omlouvam

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od Keflek »

Predpokladam ze jde o PD - a na tom snad ani spatne nastavit rozvody nejdou :lol:
Co se tyce snimace vacky,je mozny ze jsou nastaveny rozvody spatne,ale taky muze bejt ko snimac,nebo elektrika
A co se tyce dilu z kelly - bez obav. Ja je montuju uz radu let a neni s tim problem. Rekl bych ze to tady montuje vetsina. Jen neni na miste montovat ty nejlevnejsi dily...
Auto odvez normalne na reklamaci. Muze to bejt jejich chyba,ale stejne tak ti muzou rict ze jsou lehce nakoply ventily
Priste si nech predlozit dily,ktery menili...Pochybuju ze kdyby na motoru chybelo 10 zubu,ze by jeste sel natocit s pouhou vymenou remene :lol:
Jinak klasika - zmerit kompresi (to abys poznal jestli nejsou nejaky ventily tukly)
- a zkontrolovat nastaveni rozvodu
- VAG - chyby + kontrola + pripadne udelat log za jizdy - muze to bejt i cokoliv jinyho :wink:
Touran 2.0 TDi

l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od l.vorlicek »

Keflek píše:Predpokladam ze jde o PD - a na tom snad ani spatne nastavit rozvody nejdou :lol:
Co se tyce snimace vacky,je mozny ze jsou nastaveny rozvody spatne,ale taky muze bejt ko snimac,nebo elektrika
A co se tyce dilu z kelly - bez obav. Ja je montuju uz radu let a neni s tim problem. Rekl bych ze to tady montuje vetsina. Jen neni na miste montovat ty nejlevnejsi dily...
Auto odvez normalne na reklamaci. Muze to bejt jejich chyba,ale stejne tak ti muzou rict ze jsou lehce nakoply ventily
Priste si nech predlozit dily,ktery menili...Pochybuju ze kdyby na motoru chybelo 10 zubu,ze by jeste sel natocit s pouhou vymenou remene :lol:
Jinak klasika - zmerit kompresi (to abys poznal jestli nejsou nejaky ventily tukly)
- a zkontrolovat nastaveni rozvodu
- VAG - chyby + kontrola + pripadne udelat log za jizdy - muze to bejt i cokoliv jinyho :wink:
Díly jsem si nechal vrátit a šli na reklamaci (kladky ok,pumpa ok jen ten řemen KO), rozvody byli jako sada SKF z Kelly....+ pumpa Graf....Na reklamu do toho servisu to dávat nebudu, protože to jsou fakt jelita, první jejich verze bylo, že je v háji čidlo vačky...ale jak viděli, že je rozvodák potrhanej, tak to dál neřešili a vyměnili ho a normálně to zkusili nahodit a doufali že to chytne.....bohužel jediný servis, který byl po ruce byl onen ATU Karlovy Vary....
Pak jsem jel ke známému známého co prý dělá jen VW, ale nemá moc času:( takže jsem v pořadníku.... smazal chybu v jednotce (vačka),řekl že můžu normálně jezdit, když to prý před tím vydrželo rok.....ale to je rada.....
Jinak děkuji za rady :) určitě si to ohlídám aby to udělal......Nebo znáte někoho spolehlivého na Karlovarsku co dělá VW?

l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od l.vorlicek »

cincila píše:Technik je debil!!!!!!!!!!!!čidlo na vačce ti nejspis ukazaje jen na spatne nastaveny casovani rozvodu...a proto ti to blbe jede!!!!!!Pricinu proc zuby zmizely neznam....ale predpokladal bych ze tam byl dily z Kelly apod....a ten co ti to opravoval je nejakej domatuk kterej autum moc nerozumi-usuzuju podle toho, ze auto po oprave nejede a ze nechal byt bez povsimnuti chybu snimace polohy vačky!!!

P.s Jestli se pletu tak se omlouvam
Nemůžu soudit jestli to udělal dobře nebo blbě, najel jsem na nich cca 15.tis....do té doby jediný problém a dělal mi tam všechno co bylo potřeba...
Vinnu ted bude každý házet na toho druhého....vsadím boty že SKF na chybnou montáž a technik na špatný řemen.....takže se stejně nic nedozvím....
Auto jezdí, jen nemá ten potřebný efekt, kdy jsem na to šlápnul a cítíl jsem jak mě to tlačí do sedačky....

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od Keflek »

u tech PD se stava docela casto ze to pise snimac vacky - nekdy to pomuze smazat,nekdy to vypise znovu. Ale jednotka si pobere jiny informace a posklada si to tak ze ten snimac treba uplne vyradi...pokud by byl tak dulezitej,asi by se ti rozla kontrolka
Jinak jak rikam,muzou bejt lehce tukly ventily...
Na tom PD se na rozvodech stavi jen klika a vacka. A aby to netahlo,muselo by to bejt aspon o dva zuby a pokud to nedelali na "FIXU" ale podle znacek,tak to snad ani nejde udelat spatne.

a jak rikam - 10 zubu pryc ? To se muselo potkat... a ve 160 ? Nechci tipovat kolik to zrovna tocilo,ale ten motor se nejak zastavit musel...
Touran 2.0 TDi

l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od l.vorlicek »

Keflek píše:u tech PD se stava docela casto ze to pise snimac vacky - nekdy to pomuze smazat,nekdy to vypise znovu. Ale jednotka si pobere jiny informace a posklada si to tak ze ten snimac treba uplne vyradi...pokud by byl tak dulezitej,asi by se ti rozla kontrolka
Jinak jak rikam,muzou bejt lehce tukly ventily...
Na tom PD se na rozvodech stavi jen klika a vacka. A aby to netahlo,muselo by to bejt aspon o dva zuby a pokud to nedelali na "FIXU" ale podle znacek,tak to snad ani nejde udelat spatne.

a jak rikam - 10 zubu pryc ? To se muselo potkat... a ve 160 ? Nechci tipovat kolik to zrovna tocilo,ale ten motor se nejak zastavit musel...
Když mi ho dali tak jich bylo deset venku, ale nevím kolik jich utrhali oni .... otáček bylo okolo 3000 a otáčkoměr normálně ukazoval dál, pak když jsem zastavil tak samo auto chcíplo (i když možná to chcíplo hned, jsem si toho všimnul až na nule protože jsem netušil co ser děje:( )....myslím si že montáž byla udělána dobře, asi jsem fakt narazil na vadný řemen...

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od Keflek »

no pokud ti zmizi zuby,tak bud vada materialu,prepnutej remen,nebo necistota v rozvodech...pripadne poskozeny ozubeni nejakyho kola.
Touran 2.0 TDi

toptuning
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.08.2011 10:49

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od toptuning »

Ahoj. Nízký výkon po udělání rozvodů už jsem taky řešil po nějakém neumětelovi co nevěděl, že na blokování klikového hřídele jsou dva druhy přípravků. Taky to psalo snímač vačky. Rozvody jsem nastavil správně a zase jede jak oheň. Možná se Ti ale dostal zub z toho řemene mezi kolo a čidlo a tím ho poškodil....

l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od l.vorlicek »

Když jsem mu to dovezl poprvé tak mazal chybu vač.čidla. Pak jsem tam jel po druhé a žádná chyba tam už nebyla, takže čidlo je snad ok. Změřil tlaky, nějaký rozdíly tam byli ale říkal, že to není tak hrozný (myslím že mezi 1-4 rozdíl 0,5, 2-3 tak 0,1) . Taky říkal že stejně po 5-6 tis. km se rozvodák trošku vytáhne, takže pokud to nezačne táhnout do této doby, tak že to pak sešteluje. Zkoušel měnit váhu vzduchu, taky tam byl nějaký rozdíl, ale zase né tak razantní (prej způsobeno trošku rozdílnými podmínkami při měření).Tak to asi nechám až najedu těch 6tis a pak to budu řešit dál.

l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od l.vorlicek »

toptuning píše:Ahoj. Nízký výkon po udělání rozvodů už jsem taky řešil po nějakém neumětelovi co nevěděl, že na blokování klikového hřídele jsou dva druhy přípravků. Taky to psalo snímač vačky. Rozvody jsem nastavil správně a zase jede jak oheň. Možná se Ti ale dostal zub z toho řemene mezi kolo a čidlo a tím ho poškodil....
Tyhle rozvody dělal servis takže snad tam nejsou úplný ovádi :)

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od PajaS »

To je nějakej lidovej vyprávěč, ten tvůj servisman :laugh:.
Samozřejmě, že se řemen "trochu" vytáhne, ale na výkonu to určitě není znát. O kolik si myslíš že ro vytažení je? Udělá to max rozdíl 0,5 stupně v nastavení mezi klikou a vačkou, kdyby se natáh jak podvlíkačky tak by ti neseděli zuby.

A váhu vzduchu měřil jak? Za jízdy do kopce, na plnej knedlík od 1500 do max otáček? Zároveň při téhle zkušební jizdě je radno změřit kolik a jak tlačí turbo aby se dalo něco usuzovat. Prej rozdílný podmínky :roll:. Když změřím váhu a turbo, dostanu stejný výsledky ať je zima, teplo, mokro a jedu kde zrovna jsem.

Jestli to nejede tak jako před tím, tak tam máš prostě něco v háji, nebo blbě nastavený. Rozhodně bych s tím nejezdil dalších 6000 km, než si to sedne, nesedne si nic, maximálně se vysype něco dalšího. Zajeď si k někomu, kdo tomu rozumí, udělá ti pořádnou diagnistiku nastavení rozvodů, váhy a turba. Pokud tam bude vše OK, tak je v háji nějaká mechanika.

l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od l.vorlicek »

PajaS píše:To je nějakej lidovej vyprávěč, ten tvůj servisman :laugh:.
Samozřejmě, že se řemen "trochu" vytáhne, ale na výkonu to určitě není znát. O kolik si myslíš že ro vytažení je? Udělá to max rozdíl 0,5 stupně v nastavení mezi klikou a vačkou, kdyby se natáh jak podvlíkačky tak by ti neseděli zuby.

A váhu vzduchu měřil jak? Za jízdy do kopce, na plnej knedlík od 1500 do max otáček? Zároveň při téhle zkušební jizdě je radno změřit kolik a jak tlačí turbo aby se dalo něco usuzovat. Prej rozdílný podmínky :roll:. Když změřím váhu a turbo, dostanu stejný výsledky ať je zima, teplo, mokro a jedu kde zrovna jsem.

Jestli to nejede tak jako před tím, tak tam máš prostě něco v háji, nebo blbě nastavený. Rozhodně bych s tím nejezdil dalších 6000 km, než si to sedne, nesedne si nic, maximálně se vysype něco dalšího. Zajeď si k někomu, kdo tomu rozumí, udělá ti pořádnou diagnistiku nastavení rozvodů, váhy a turba. Pokud tam bude vše OK, tak je v háji nějaká mechanika.
U měření jsem nebyl takže nevím....říkal něco o rozdílu pohledu do monitoru a sešlápnutí pedálu při měření váhy.
Rad bych někam zajel, ale fakt netuším kam, tenhle člověk měl být údajně velice dobrej....pokud někoho znáš na Karlovarsku tak mi napiš kontakt...Pokud půjdu do VW tak mi řeknou že je vadnej motor a bude hotovo....Jak dlouho trvá to měření o kterém jsi psal? Bych případně zajel třeba do Prahy...

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od PajaS »

Já jsem amatér samouk a na cizí auta nesahám :tongue:.
Ale podívej se na toto téma: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=98&t=134057, třeba tam někdo poblíž Tebe, bude tak mu zkus napsat SZ.
Jinak bych určitě zkusil mrknout na http://dieselpower.cz/forum/index.php, je tam na motory dost machrů, určitě víc než tady.
Já byl například s nějakým problémem na Kladně http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=7998 a nemohl jsem si stěžovat.
měj se PajaS

l.vorlicek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 23.12.2010 19:06

Re: Utrhaný zuby rozvodového řemenu.

Příspěvek od l.vorlicek »

PajaS píše:Já jsem amatér samouk a na cizí auta nesahám :tongue:.
Ale podívej se na toto téma: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=98&t=134057, třeba tam někdo poblíž Tebe, bude tak mu zkus napsat SZ.
Jinak bych určitě zkusil mrknout na http://dieselpower.cz/forum/index.php, je tam na motory dost machrů, určitě víc než tady.
Já byl například s nějakým problémem na Kladně http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=7998 a nemohl jsem si stěžovat.
měj se PajaS
Už jsem volal do DieselPower tak se chystam do Prahy na změření výkonu a pak se rozhodnu co dál :) Zatím čauves..

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“