Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětlení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětlení

Příspěvek od shikaree »

Jedná se o Variant 3BG r.v.2002 TDi 96kw. Z ničeho nic mi přestalo jít vše co je napsaný v předmětu a všechny pojistky v pojistkové skříni vypadají normálně. Nevíte kde by mohl být zakopanej pes? Jako poslední štaci bych to viděl kouknout přes VAG, ale jelikož ji nemám a ani nikde v nejbližším okolí, tak se ptám Vás kolegů, zda byste neměli nějaké nápady...

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od kvasky »

Koukni pod koberec řidiče zda tam není voda. Já jí tam měl a uhnily mi dráty ke komfortce. Oprava byla vystříhat a dát nové. Pak už bez problémů.

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od shikaree »

Kouknu se dneska na všechny pojistky a pod ten koberec, ale to mi příjde málo reálný, ale za kouknutí nic nedám.
Ráno jsem zjistil, že ani nenatankuju, nejde mi otevřít nádrž. Nebliká diodka ve dveřích řidiče. Rozumí někdo elektrice? Nebude to v nějakým okruhu? Třeba i nějaké relé?

Uživatelský avatar
rolbar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od rolbar »

utopená komfortka, celkem klasika

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od pohodarkajik »

tak já už nwm, buď to tlačítko hledat je tady málo výrazný, nebo sou lidi tak líný :-D když bych si napsal jeden univerzální přispěvek tak bych ho moch kopírovat do poloviny zdejších témat :-D jo jinak řešení je : utopená komfortka, kabely uhnilý, možná jednotka pryč, toť vše :-) návodů jak to opravit, jak se k ní dostat je tu mraky

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od shikaree »

Nemám moc času chodit a pročítat forum, kde tady toho je mraky. Jsem rád, když se sem tam příjdu podívat, zda tu nemám nějakou odpověď a tu nadále řešit.
Jinak vám děkuji za odpovědi. Může mi jen někdo napsat, kolik stojí nová a jetá komfortka? Budu doufat, že to bude jen kabeláží, ale člověk nikdy neví...

PS: dá se nějak předejít tomu, aby se ke komfortce dostávala voda?

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od pohodarkajik »

cenu jednotky nwm presne, ale cca 500-1000, ale fakt si nejsem jistej, jinak predcházet ty vode se da, staci tu jen cist, nebo proste tu jednotku dat nekam pod volant jestli to de, ja to nikdy rozdelany nemel, vse co pisu mam jen nacteny a naprohlizeny tady na foru, me zatim vsecko maka

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od kvasky »

osobně jsem jí měl taktéž utopenou, ale po vysušení a přeletování kabelů mi to začlo zpět pracovat. Komfortka byla u mě pěkně utěsněná tak celkem bez následků.

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od shikaree »

Tak jsem se dneska na to kouknul a pod řidičovým kobercem naprosto sucho, ani náznak vlhka a poškození kabelu. Zítra se domluvím s elektrikářem a poslední štace bude jít na diagnostiku

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od shikaree »

Dneska jsem byl na diagnostice, bez odezvy. Tím pádem usuzuji, že do komfortky nejde vůbec signál, tudíž to bude někde v kabeláži. Mám dobrou dedukci? Jestli ano, začíná hledání jehly v kupce sena...

bback
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.08.2011 16:42
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od bback »

Zrovna řešim tedka to samý. Z ničeho nic ty samý problémy které jsi výše popisoval. Díky foru sem se mrknul na komfortku, ta uplně suchá. Zejtra jedu na diagnostiku, tak sem zvědavej. Každopádně to bude buď komfortka jako taková a nebo kabeláž do ní, protože komfortka neodpovídá. Kdybys na něco přišel, určitě sem napiš, ať se něco přiučim:) Jinak nejvíc mě trápilo, že mi nešla otevřít palivová nádrž, než mě napadlo zatahat za drátek v kufru:) Až budu vědět víc, napíšu.
VW Passat Variant 1.9 TDI chip Comfortline 2003

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od shikaree »

Jo na to lanko v kufru jsme přišli hned, v tom nebyl až takový háček. Ale pořád řeším ten problém.
Dneska jsme rozebrali tapec u řidičových dveří a šel jsem po "šťávě" od ovladačů ve dveřích. Všude je napětí, i do konektoru u komfortky. Kabely všude krásné, nikde nic nepoškozené. U komfortky krásně sucho, kabely jak z výroby.

Ještě si vzpomínám, že než mi všechno odešlo, tak mi ještě PP napsal, i když jsem měl všechny dveře zavřené, že mám otevřené dveře u řidiče. Je možný, že by mohl ještě odejít zámek v řidičových dveřích?

Zkušení poraďte...

bback: s tou diagnostikou napiš co si zjistil, mě komfortka ani neodpověděla...

bback
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.08.2011 16:42
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od bback »

Mě předtim zas nereagovalo ani osvětlení interiéru na otevřené dveře řidiče:) Tim pádem když sem měl nastartováno, tak se mi auto zamklo. V případě, že sem neměl nastartováno se rozhoukal alarm. Zejtra budu každopádně snad chytřejší, tak napíšu.
VW Passat Variant 1.9 TDI chip Comfortline 2003

bback
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.08.2011 16:42
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od bback »

Tak sem byl dneska na diagnostice. V podstatě sem nic novýho nezjistil, na komfortku se tedka už nejde ani připojit, nic. Tak mám číslo na elektrikáře, tak hned jak bude čas, tak tam mažu. Dle mého názoru bude komfortka v čudu, jako taková, protože kabeláž mi přišla v pořádku, no uvidíme:/
VW Passat Variant 1.9 TDI chip Comfortline 2003

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Nejde dálkový centrál, stahování oken ani vnitřní osvětl

Příspěvek od shikaree »

Tak to jsme na tom jak koukám stejně, komfortka neodpovídá. Takže buď je v háji komfortka ( ale to bych i řekl, že by snad nahlásila nějakou chybu, než by se odporoučela, ne? ) nebo někde přelomený káblík. El. je vždycky peklo. Jak něco zjistíš, určitě napiš.
Osobně můj passat pojede k elektrikářovi nejspíš v pondělí, tak sám jsem zvědav, jestli něco najde.

PS: neví tady někdo kde (nebo kdo ) umí zjistit nebo nějak zapojit a ověřit funkčnost komfortky? Nejlépe někdo z klubu?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“