Vybíjení batrie u V10

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
cerpetr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 26.05.2008 21:23
Bydliště: Liberec

Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od cerpetr »

Chlapi nestává se Vám někomu ,že když se s autem málo jezdí ,že se baterie pod sedačkou vybije třeba i za měsíc?Já ji dobiji do plna a pokud je venku zima a za měsíc mladá najede tak 100km po městě ,startuje pak klíčkem přes druhou baterku což automaticky do všech jednotek nahází problém s nedostatkem napájecího napětí.Byl jsem s tím vloni v servisu VW a řekli, že to je normální ,že to auto je od toho ,aby jezdilo a že baterka je úplně redy.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od Mára_VR6 »

Taky se přikláním k tomu, že to je normální.
Měsíc a courání po městě to nevydrží.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od GeneHawkins »

To si nemyslím. Startování je v baterce zpět za pár desítek vteřin a alternátor by měl dávat dost courání necourání. Myslím, že bude problém v dobíjení nebo spíš v baterce/kách.

jaji79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 01.04.2010 18:41

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od jaji79 »

ja si to myslim tiez ja to mam tiez v garazi a vyjedu s tym po dvoch tyzdnoch a baterka je stale tak ako ma byt mam ju okamzite do 3/4 tak si myslim ze to je v tych baterkach ale opytam sa kamosa a dam vediet na sto percent s pozdravom jaji79 :D

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od koto99 »

Ak mesiac nejazdíš, tak sa ti baterka vybije. Alarm má odber, riadiace jednotky, atď. Ja keď viem, že nebudem cca 2 týždne jazdiť, tak nezapínam v garáži alarm. A nejakou 30 min. jazdou nedobiješ tú baterku, len ju oživíš. A to je pre ňu najhoršie. Bateriu treba vždy po vybití nechať nabiť na nabíjačke predpísaným prúdom.
Bežná baterka vydrží 2-3 vybitia, kvalitná cca 5-6. Potom už nemá kapacitu.
Ja mám v Turkovi nezávislé kúrenie a žena si ho zapína tak cca 1/2 hodinu pred tým ako odchádza, celú zimu v pohode, až do dňa, keď to zopakovala jedno ráno 3x po sebe a vybila baterku. Aj som ju nabíjal na nabíjačke, ale už jej to nepomohlo, musel som dať novú. Takže ak sú problémy s baterkou, tak premerať nabíjanie a nešpekulovať, radšej dať novú baterku.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

jaji79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 86
Registrován: 01.04.2010 18:41

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od jaji79 »

tak to mas pravdu toto iste my povedal aj kamos a s tym alarmom je to tiez tak ale zaujimave ze ja stym problem nemam ako som povedal mal som ho dva tyzdne a nespozoroval som nic neobvikle co sa tyka baterky takze tak

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od MilanV6TDI »

Stejná zkušenost jako koto, až na to, že sem si to topením omylem vymlátil sám, ne manželka. Baterka šla obratem ven, a to měla rok a půl. S větší kapacitou bez problémů, je potřeba ale trochu dávat bacha na používání topení, což je pochopitelné. Ze začátku u V10 baterka z nějakkého důvodu vybíjela, někdo si dokonce vytahoval kábly pod blatník pro nakopnutí a odemčení. To by už snad mělo být dávno odstraněno, ale tyto problémy se u V10 vyskytovaly.

cerpetr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 26.05.2008 21:23
Bydliště: Liberec

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od cerpetr »

Tak to je kostra z motoru do kastle.A celej problém je vyřešený a to ve VW servisu chtěli měnit altík i s prací za 25000kč.Takto se vydělávají prachy.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od Mára_VR6 »

cerpetr píše:Tak to je kostra z motoru do kastle.A celej problém je vyřešený a to ve VW servisu chtěli měnit altík i s prací za 25000kč.Takto se vydělávají prachy.
Kde? U Engeho?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

cerpetr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 26.05.2008 21:23
Bydliště: Liberec

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od cerpetr »

Ne tam jsem raděj nešel tam mě chtěli posledně měnit turba za 120000,-kč a nakonec stačilo promazat táhla ovladačů turb.Tohle mě zase spočítaly v audi na Rudě kde je značkový vw servis.

Igorsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.08.2011 10:32

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od Igorsk »

Zdravim chlapci .. mám auto už vyše 3 rokov a nebol žiadny problém, ale pred týždňom mi začala behať kontrolka voltmetra, ale vždy po nejakej chvíli ju dobilo na 14v, ale až raz sa mi stalo že som nenaštartoval, až klúčom na druhú baterku. Tak som doma sám vymenil rovno obe batérie za nové, ale po výmene mi na voltmetre v aute ukazuje približne 13,5 a po zapnutí svetiel iba 12,5v a nechce vôbec nabiť do plna baterku na 14v. Nabije ju, ale až po probližne hodine stáleho jazdenia. Ale zase keď vypnem motor, tak znova to isté .. nabije ju zase až po hodine. Neviete čo je v tom??? Chcem byť pripravený pred tým ako pôjdem do servisu, lebo poznáte servis, chcú iba vytiahnuť prachy. Mám V10TDI.Dík.
TOUAREG V10 (2005)
AUDI A8L 6,0 W12 (2006)

koto99
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 03.07.2009 23:37
Bydliště: Bratislava

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od koto99 »

Skontroluj regler, alebo altík. Možno bude stačiť len prečistiť kontakty na nich. V horšom prípade budú uhlíky v prdeli.
VW Touareg R5 TDI, automat, vankúše, koža, drevo..........Jeep Grand Cherokee 2,7CRD, AUDI A4 1,8T Cabriolet, VW Multivan 2,0 BiTurbo DSG 4Motion

Igorsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.08.2011 10:32

Re: Vybíjení batrie u V10

Příspěvek od Igorsk »

chyba sa našla, oprava altíku 190eur, takže pohoda ... práca na jeho vybratie 300eur , takže tiež pohoda myslel som, že bude to oveľa oveľa horšie. Ale neskutočná prplačka .. muselo sa rozobrať pol motora a asi 200 šrúb :), ale aspoň sa povymieňali nejaké tesnenia a už zase všetko ide ako má...
TOUAREG V10 (2005)
AUDI A8L 6,0 W12 (2006)

Odpovědět

Zpět na „Touareg“