BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
DAVELVR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.02.2009 09:56
Bydliště: Žďársko Vysočina

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od DAVELVR6 »

téměř píše:
vilik píše:Jestli máš na mysli malé napětí, například 12 V, tak ne. ALE... o vazelínách (až na speciální typy), je všeobecně známo, že mají schopnost vázat vodu. Takže starší vazelína v určitých podmínkách může být vodivá, i když ne tak jako vodič, třeba hliník, či měď.
hm.musím prolést a vyčistit kontakty,vím že ne sem,ale da se servo pumpa na 1alhambře přetěsnit?mám na mysli ten simerink pod řemenicí
Se servem přejdi sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... 6&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak nevím jestli jde přetěsnit, na FG I. i II. zatím bez poruchy :out:

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od smolda »

Z5 k vazelíně - na zatěsnění konektorů, aby do nich nezatékalo se vazelína použít dá, ale jen kvalitní silikonová. Obyčejná vazelína je hygroskopická, tudíž nasává vodu no a pak se může stát i vodivou. Na zatěsnění konektorů ABS v podbězích už nějaký ten rok používám silikonovou vazelínu bez nejmenších potíží, ale o tom už jsem tady v tom vlákně kdysi psal.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
téměř
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 19.01.2011 20:19
Bydliště: Ústí nad labem

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od téměř »

ifos.cz píše:
téměř píše:ahoj lidi mám na vás dotaz,vag mi našel vadné čidlo na abs(levé přední kolo)ale když zapnu zapalování tak kontrolka nesvítí ani když jsem odpojil kabel k jiným čidlům,jen při nastartování tak na čtvrt sekundy problikne. já myslel že když je závada na abs tak má svítit do odstranění závady,nevíte proč tak???????a co s tím :idea: :idea: :?: :?:
Popisujes nejspis temer presne to, s cim mam problem (na pravem prednim kole - sporadicky) i ja - taky mi kontrolka jen kraticce problikne pred nastartovanim - kdybys to vyresil, napis to sem prosim (ja udelam totez). Diky.

Ja mam na pravem kole viditelne poskozeny (pokrouceny a lehce napraskly) ten krouzek s dirkama ze ktereho cidlo ABS snima otaceni kola (ABS nekdy funguje a nekdy ne) a posledni dobou se mi od toho kola obcas line v tahu nebo pri brzdeni motorem podivne kovove kvikani, tak nevim jestli uz ten krouzek neni uplne v pr... - na zvedak se dostanu snad pristi tyden, tak uvidime jestli to ma souvislost. Bohuzel se to pry prodava jen jako celek, takze me nejspis kvuli tomu ceka vymena cele poloosy :-(
tak zádrehel s ABS vyřešen,vičistil jsem kontakty na čidlech a kontrolka už ani neproblikne,ještě na vagu smažu závady a snad to už opět bude zase škubat :gey:
téměř

alhakla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.04.2010 21:32
Bydliště: Muranska Dlha Luka
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od alhakla »

no ja som sa tiez konecne po 5 mesiacoch,ako som tu pisal :( dostal k tomu, aby som spravil ten snimac ABS (nasli sa peniaze aj na diagnostiku).
teraz po 2 tyzdnoch testovania mozem tiez odporucit naskor zmerat cidlo multimetrom, a potom to iste spravit na konektore RJ ABS.
U mna to boli tiez nakoniec zaoxidovane !? kontakty konektora na RJ ABS. Nic s cim by si "smirgel" a kontox neporadili 8)

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od orison »

Ahoj, mám silně podobný problém. ABS mi svítí i po výměně snímače, Vag hlásí nevěrohodný signál lz kolo, v bloku hodnout se to vyměněné čidlo ani nehne a chyba nejde vymazat. Konektor vzadu na nápravě je ok. Čidlo je tak milimetr od kroužku cž mipřijde ok, takže jedině kabel k ŘJ ABS. Jak se nejlíp leze k ŘJ ABS?? Schema konektoru?? Jiné nečekané komplikace??

Dík Sharan 4motion 85kw 2003

Orison

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Marek77 »

Pročítám toto téma a sleduji, že na SAGu se vyskytují roztodivné závady. I mně v poslední době ABS zlobí a tak nějak si nevím rady.

Do nedávna se mi ABS ozývalo jen v zimním období (dvakrát třikrát za zimu), jen když přišly plískanice a rozbředlý sníh a bylo lehce pod nulou. Zničehonic se ABS rozsvítila a hlásilo mi to závadu na LP kole (00283- Přerušení). Vždycky to bylo při brzdění a pouze v případě, že ABS bylo uvedeno v činnost (po bloknutí kol) - jindy se závada neobjevila. Tak jsem to po zimě omrknul a zjistil, že na snímači je poškozena izolace u vodiče - jakoby naseknutá. Naznal jsem, že dostane-li se na tento nechráněný vodič slaná voda, ovlivní to nějak systém ABS a řve to chybu. Závěr - vyměnil jsem snímač ABS. Od té doby pokoj - avšak pouze na chvilku.
Nyní mi ABS zlobí čím dál častěji, v posledních dnech dokonce téměř při každé jízdě. Naprosto nesmyslně se rozsvěcuje kontrolka, a to dokonce i v případě, že plynule jedu a v danou chvíli vůbec nebrzdím (třeba plynulá jízda po silnici 1.třídy na tempomatu). VAG hlásí závadu 00283 - Signál mimo toleranci. To je závada jiná, než bývala původně na starém snímači (tam to hlásilo Přerušení). A mně došla inspirace.

Koukal jsem do příručky na Octavii, neb mé Galaxy má stejný systém 1J0...... jako první Octavie, a tam je psáno, že tuto závadu způsobuje:
A) porucha snímače - vzhledem k tomu, že je nový, nevím nevím...
B) rušení vf signálem (zapalovací kabely) - u TDi nesmysl
C) poškozený impulzní kroužek na kloubu - kontrolován vizuálně (jeví se bez závady)
D) velká vzdálenost mezi impulzním kroužkem a snímačem - to by ale asi hlásilo pokaždé, nikoli pouze "někdy"



Tak kde je zakopaný pes?

Díky za každý postřeh.

orison
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 05.01.2010 12:24

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od orison »

Tak problém s nefunkčním ABS je vyřešen. Mám čtyřkolku a je tam jiné čidlo, nevím proč ale prostě to tak je. To čidlo má i jiný tvar, což jsem nevěděl protože při demontáži jsem ho zcela zničil. Čidlo mě stálo 1960Kč, na konci čísla dílu je písmeno F, jiné čidla z jiných SAG nefungují (zkoušel jsem celkem sedm).

Orison

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od smolda »

Tak si změň svůj nick na Sherlock Holmes, páč například mě by to ani nenapadlo že na jednom kole by mohlo být jiné čidlo.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

deeltronick
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.06.2011 14:06

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od deeltronick »

nic zlaty skodovky co?tyhle auta sou moc chytry a kdyz se neco vyse.. tak to stoji za to,taky mi sviti kontrolka abs,je to cidlem,nema zadny odpor,meri se to stejne jako dioda,takze multimetr piska jen z jedny strany,me nepiska ani z jedny:(
fordswagen shalaxy 1.9 TDI 81 Kw

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od smolda »

Nojo no, někdo ti překousnul dráty, občas to tak bývá.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od -Vasek- »

Dobrý den, stručně k podstatě věci. Rozsvítilo se ABS, vag nahlásil LZ čidlo, chybka 00290. Vyndám čidlo a koukám, že ten děrovaný kroužek je prasklý. Tedy, co myslíte, je to ten kroužek? A jak to vyměnit? Mám Sharan VR6 Syncro. Díky za rady.
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od Skyppy »

A ta porucha se Ti rozsvítila když jsi startoval nebo za jízdy? Pokud by to dělalo při prvním startu, tak bych to viděl na nízké napětí v baterii. pokud se Ti to rozsvítilo za jízdy a při dalším startu nezhaslo, tak zkus za jízdy ve skupině 001 číst měřené hodnoty a uvidíš sám, jestli Ti ta LZ švindluje nebo ne. Podle VIS-u: kontrola vedení a konektoru, kontrola nebo výměna snímacího kroužku, kontrola nebo výměna čidla. Pokud by Ti to na tom LZ čidle ukazovalo jinou rychlost, vyměnil bych ten snímací kroužek.

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od -Vasek- »

Skyppy: Rozsvítilo se to při jízdě, pak už to svítilo. Když chybu smáznu, tak jako dobrý, dokud se nerozjedu.. Ten pokus s ukázáním údajů z čidel zkusím, jen si musím sehnat nesharewarovou verzi vagu. Díky.
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od smolda »

Podle toho jak to popisuješ, mohl by být zoxidovaný konektor v LZ podběhu. Znamená to rozebrat, důkladně vyčistit obě části - jak zástrčku tak i zásuvku, natlačit silikonovou vazelínu a nebo aspoň prostříkat silikonovým olejem, zastrčit zástrčku do zásuvky, smáznout chybu ve VAGu a vyzkoušet.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

Re: BRZDY, ABS: svítí ABS i po výměně snímačů

Příspěvek od -Vasek- »

Tak se podělím o nové poznatky. Potvrdil jsem si domněnku, že chybu způsobil prasklý impulzní kroužek. Bohužel nevím, jak bych se k němu dostal, a patrně je to i mimo moje schopnosti (Ví někdo, jak se to má rozebrat?). Každopádně jsem zkusil ten prasklý zmetek nalepit zpátky na místo (práce pro gynekologa...). Částečně se to podařilo, nicméně v tom prasklém místě je větší mezera mezi těmi zuby a zdá se, že to trochu dráždí abs. Závadu si znamenám na seznam pro servis...
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“