1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od wanna256 »

Zdravim hoši,
mam velkej problém, včera po ostřejší jízdě mi Golf najednou začal po vyřatení na neutrál chcípat, když nechcípnul držel volnoběh okolo 400-500 otáček. Po hodině už chcípal hned po nastartování a teď je to jak kdy (občas se vší silou udrží v chodu a klepe se jak drahej pes, nebo nastartuje a chípne). Vyměnil jsem svíčky, vyčistil klapku, projel několikrát diagnostikou a nic. Akorát se ukazuje sporadická chyba snímače polohy klapky a že nebylo provedeno základní nastavení, to provést nejde protože s vypnutým motorem se klapka pootevře na 1,5°, když jí domáčku rukou tak ukáže 0,0°. Ale na kanále 060 základní nastavení nejde provést. Dejte mi nějakej tip po čem mám jít, už jsem zoufalej.
Díky a věřim že se něco podobnýho už někomu taky stalo a bude vědět co stim.

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od tomakecTD »

No teda já nevím, jak ostatní, ale řekl bych, že to nefunkční klapka.......Motorek, potenciometr.....ROzhodně na ni rukou netlač, musí sama... Jestli je čistá a zákl nastavení nelze provést, bude chyba v ní...

Odkud jsi? jednu doma mám, mohl si to zkusit :good:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od wanna256 »

tomakecTD píše:No teda já nevím, jak ostatní, ale řekl bych, že to nefunkční klapka.......Motorek, potenciometr.....ROzhodně na ni rukou netlač, musí sama... Jestli je čistá a zákl nastavení nelze provést, bude chyba v ní...

Odkud jsi? jednu doma mám, mohl si to zkusit :good:
Jsem z Mariánských Lázní, to je od tebe docela štreka, nechceš jí za rozumnej peníz prodat?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od bifur »

AKQ ma klapku na lanko, takze zakladne nastavenie treba robit v kanali 098. Skus a daj vediet vasledok. Ked ti pojde urobit, tak to zahrej a ked bude teplota vody nad 80°C urob ho znovu, inak bude posklbavat..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od xerxes »

dneska jsem k vuli špatnemu volnoběhu a chcipani na volnoběh na Passatu měnil palivový filtr a by člověk neveřil co ten filtr udělá z autem za maras

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od wanna256 »

bifur píše:AKQ ma klapku na lanko, takze zakladne nastavenie treba robit v kanali 098. Skus a daj vediet vasledok. Ked ti pojde urobit, tak to zahrej a ked bude teplota vody nad 80°C urob ho znovu, inak bude posklbavat..
Na kanálu 098 základní nastavení hodí chybu, nejde provést. Protože klapka ukazuje zkrat na kostru ve snímači polohy. Zůstane otevřená na 1.5° a dovřít jde jen rukou.

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od wanna256 »

Tak nové poznatky: Zaslepil jsem EGR, i u svodů i u motoru ( aby to nedělalo nějaký víry či co) nezměnilo se nic, ale zkoušel jsem potom odpojovat za chodu hadičky od podtlaků a náhodně to u jedný začalo držet 900 otáček, pak jsem jí dal zpět spadlo to na nějaký 300-400, odpojil jsem další, větší ( ta vedla směrem k brzdovýmu válci a motor držel 1100 otáček. To mě tak nějak utvrzuje v tom že to bude asi fakt tou klapkou.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od bifur »

Bude to klapka, pokial ti skratuje snimac polohy, tak to je vlastne jeden z potenciometrov co su v klapke. Skus tu klapku vymontovat, otvorit elektroniku a prestriekat to kontaktom alebo niecym podobnym. Za skusku nic nedas, prinajhorsom ta tak ci tak caka nakup novej klapky..
Inak, klapka na lanko nikdy nie je pri vypnutom motore uplne zavreta. To plati len pre elektronicke klapky. Moja je napriklad otovorena na cca 3°C.

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od wanna256 »

bifur píše:Bude to klapka, pokial ti skratuje snimac polohy, tak to je vlastne jeden z potenciometrov co su v klapke. Skus tu klapku vymontovat, otvorit elektroniku a prestriekat to kontaktom alebo niecym podobnym. Za skusku nic nedas, prinajhorsom ta tak ci tak caka nakup novej klapky..
Inak, klapka na lanko nikdy nie je pri vypnutom motore uplne zavreta. To plati len pre elektronicke klapky. Moja je napriklad otovorena na cca 3°C.
Vyzkoušim kontaktol a dám vědět co sem zjistil :)

vlado897
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.11.2008 11:07

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od vlado897 »

treeba vyskusat odpojit kabel od klapky a vycistit konektor,no maj v poruke hned VAG aby sa dalo spravit zakladne nastavenie..mal som taku klapku,toto presne robila. potom to prestalo a po pol roku zas,vypisovalo aj tu chybu..treba ju dat dokelu,vymenit,ak to nepomoze..

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od wanna256 »

Sice píšu pozdě ale přece, problém vyřešenej, VAG po vyčištění kontaktů i samotný klapky ukazoval pořád chybu na snímači polohy klapky. Vyměněno, nastaveno a frčí.

vlado897
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 01.11.2008 11:07

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od vlado897 »

co si vymenil?? celu klapku?..

Uživatelský avatar
wanna256
Člen klubu
Příspěvky: 62
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od wanna256 »

Celá klapka po výměně, sehnal jsem jí za 700 :)

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od StepanMatl »

Tak se mi zničeho nic před 2 dny začal objevovat podobný, ne-li stejný problém (také na 1.4i).
Za studena je vše OK, jakmile se motor ohřeje, při neutrálu padnou otáčky na 500, pokud ještě k tomu zatáčím nebo brzdím, tak motor zdechne.
Je to i dost nebezpečný... Občas také startuju 2x nebo i 3x, protože motor po startu hned zdechne.
Na diagnostiku se chystám v neděli... Myslíte, že je to také tím snímačem na klapce?
Kolega předemnou psal, že měnil celou klapku, proč nestačí vyměnit jen ten snímač? Díky.
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1,4 16V AKQ Nastartuje a udusí se

Příspěvek od bifur »

A mas tu klapku vycistenu a spravene zakladne nastavenie?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“