Praskání a vrzání v interieru.

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
Moik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 22.04.2010 19:58
Bydliště: Jihlava

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od Moik »

..ale teď mi to fakt drnčí, někde okolo přední lampičky, schránky na brýle... a vždycky jen při rychlostech okolo 150-160kmh.. dost to otravuje
Passat 2016, 2.0TDI 110kw, DSG
Multivan T5 2007, 1.9TDI 77kW (R.I.P. 2014)
Tiguan Sport&Style 1,4TSI 110kW 4x4 (R.I.P. 2011)

jakubm
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 26.04.2010 16:00

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od jakubm »

Ahoj kamarádi, Tiguanysti.
Takže pokud vám vrže něco.... v Kufru, tak strhněte plast z pátých dveří a namažte příchytky které plast drží a máte vystaráno... To me dlouhou dobu trápilo.... Sice občas neco sem tam vrzne ale jinak se s tím asi budu muset smířit...

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od jets »

mně začalo něco vrzat na levém boku. nemůžu zatím najít odkud, jednou se mi zdá že je to z dveří řidiče, jednou ze dveří vzadu nebo v B sloupku... je to takový hnusný kovový zvuk, jako praskání jako by při kroucení byl namáhaný nějaký spoj nebo tak... říkal jsem si že zkusím podotahovat zámky, nebo je trochu seřídit, ale jsou tam ty hvězdičkové šrouby na které nemám nářadí... torxy na to nepasujou. když otevřu dveře řidiče tak to přestane tak si řídám že to musí být něco kolem těch zámků...
nemáte s tím někdo zkušenost? dají se ty nádstavce na ty šrouby normálně koupit?
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
charlie77
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 27.12.2009 16:16
Bydliště: okres TC
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od charlie77 »

Jsou to klasicke tisicihrany :) koupis snad v kazdem zelezarstvi ;) nejdrive bych mozna zkusil promazat zamek tekutou vazelinou

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od jets »

zkusím to prostříkat WDčkem jako první pokus a uvidíme... ale moc tomu nevěřím... doufám že to neskončí rozebíráním dveří :-(
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
pithy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 06.04.2011 18:12
Bydliště: Brno

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od pithy »

jets píše:zkusím to prostříkat WDčkem jako první pokus a uvidíme... ale moc tomu nevěřím... doufám že to neskončí rozebíráním dveří :-(
Mě pomohlo natření těsnění kolem dveří a nastříkání průnikového tuku do zámků. Pohoda a klídek.
Tiguan 2.0 TDI - R.I.P., Octavia 66kW

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od jets »

pithy píše:
jets píše:zkusím to prostříkat WDčkem jako první pokus a uvidíme... ale moc tomu nevěřím... doufám že to neskončí rozebíráním dveří :-(
Mě pomohlo natření těsnění kolem dveří a nastříkání průnikového tuku do zámků. Pohoda a klídek.
těsnění kolem dveří už jsem glycerinem zkoušel... toto ale není gumový zvuk, je to takové praskání jako by bylo něco špatně dotánuté a při kroucení se to hýbalo... budu mazat, dotahovat a hledat - rozčiluje mě to jako svině
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
pithy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 06.04.2011 18:12
Bydliště: Brno

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od pithy »

těsnění kolem dveří už jsem glycerinem zkoušel... toto ale není gumový zvuk, je to takové praskání jako by bylo něco špatně dotánuté a při kroucení se to hýbalo... budu mazat, dotahovat a hledat - rozčiluje mě to jako svině[/quote]
Po promazání zámků zmizelo právě takové to kovové skřípání nebo vrzání, to se dá těžko popsat. Ale každopádně se auto hodně zklidnilo.
Tiguan 2.0 TDI - R.I.P., Octavia 66kW

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od jets »

tyyy jo, tak jsem nastříkal do zámků WDčko a je ticho po pěšině! asi tam byl nějaký bordel nebo něco... a já trubka se dva týdny rozčiloval a nervoval při každém zvuku :roll:
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

konik13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.08.2011 10:24

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od konik13 »

Ozvývá se mi během jízdy cvakání ve dveřích spolujezdce (jako relátko nebo koncový spínač stahování oken). Dělá to jen občas, když je teplé počasí a okno spolujezdce je zavřené. Pokud má člověk zapnuté rádio, tak si toho nevšimne. V servisu samozřejmě na nic nepřišli.

Uživatelský avatar
pithy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 06.04.2011 18:12
Bydliště: Brno

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od pithy »

Myslím, že je potřeba aktualizovat toto téma. Když jsem na něj dyma upozornil, tak celé jím vytvořené nové téma smazal (nebo snad Jets ?).
Tiguan 2.0 TDI - R.I.P., Octavia 66kW

Johny08
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 20.12.2009 20:02

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od Johny08 »

Chlapi, mám najeto 19tis. km a ozval se nějaký zvuk - vibrace někde okolo rádia, nebo palubka nad rádiem, nevím přesně. Při rozjíždění v určitých otáčkách a při nerovnosti. Nemáte někdo zkušenost? Díky!
Tiguan 1,4 TSI, 118 kW, 4Motion, Track & Style

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od jets »

Johny08 píše:Chlapi, mám najeto 19tis. km a ozval se nějaký zvuk - vibrace někde okolo rádia, nebo palubka nad rádiem, nevím přesně. Při rozjíždění v určitých otáčkách a při nerovnosti. Nemáte někdo zkušenost? Díky!
zatím na všechno pomohlo promazání zámků :laugh: :laugh: :laugh:
pokud je to u rádia tak to jde jednoduše vyndat a za jízdy může spolujezdec pátrat
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Uživatelský avatar
Gabrieluss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 105
Registrován: 05.09.2012 21:48
Bydliště: Praha

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od Gabrieluss »

Já jsem si zase všiml divného zvuku od podvozku, který se ozve sem tam při cca. 1200 otáčkách, jako kdyby o sebe bouchal nějaký plech. Skoro bych si myslel, ze se klepe výfuk:)
2.0 TDI, 103 kW, BMT, manuál, 4x4, Sport & Style, * 26. 10. 2012

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Praskání a vrzání v interieru.

Příspěvek od jets »

Gabrieluss píše:Já jsem si zase všiml divného zvuku od podvozku, který se ozve sem tam při cca. 1200 otáčkách, jako kdyby o sebe bouchal nějaký plech. Skoro bych si myslel, ze se klepe výfuk:)
toto se mi stalo na TSI, ale jen asi 2x za celou dobu co ho mám (žena nic neříkala, ale ta by si asi nevšimla ani kdyby jí výfuk upadl), takové plechové zadrnčení. Neřešil jsem to ale...
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“