za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6 74kW

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
gabcula
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6 74kW

Příspěvek od gabcula »

Dobrý odpoledne klubáci,

snad poradíte, prolistovala jsem toto forum co se týče kontrolky oleje, ale nikde jsem nic nenašla. Během jízdy se rozbliká kontrolka oleje červeně a 3x pípne pak ještě 2x nebo 3x problikne a je klid, po dalších 6 km udělá to samý. Většinou se to stává když vyjíždím z kruhového objezdu (auto je nakloněné doleva a točím vpravo) Pak většinou zajedu na benzinu, vypnu motor zkontroluji olej, vše ok. (Hladina je i za studena na rovince změřena a je ok). Pak to už neudělá třeba dalších 200 km. Opravdu stačí mírný náklon do zatáčky . Do výměny oleje mám 2000 km. Může to být třeba olejem? že už je v tom nějaký bordel, nebo nemá konzistenci takovou jakou má mít? Nebo nějaké čidlo? VAG NEHLÁSÍ V TOMTO SMĚRU ŽÁDNÉ CHYBY. Nevím co s tím.... Objednala jsem se tedy na výměnu oleje již na tento víkend, ale přece jenom jste VY KLUBÁCI zkušenější... :roll:

Díky za rady
Beruška se znakem VW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6 74kW

Příspěvek od xerxes »

na vaně ze spodu máš čidlo které vyhodnocuje tyhle věci,bude asi vadné,olejem to nebude,hladinu oleje máš podle rysky v poho jo?

Infernal_Vampire

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6 74kW

Příspěvek od Infernal_Vampire »

Doufám, že nebude vadit můj přilepený dotaz. Občas, když to fakt prasím otočky o 180° či 360° i na zpátečku, tak pak třeba za 2 minutky mi pípne špatný tlak oleje vypněte motor. A to už jsem na rovince. Jindy než po těch driftech mi to nehlásí. Do výměny oleje mám cca 6.000km a je ho dostatečné množství. Jedná se o GIV 2002 1.6 77kW 16V. Může to být problém čidla, či je to jen tím rozdrážděním ? Vždy stačí vypnout motor a nastartovat znova.

Děkuji

Uživatelský avatar
gabcula
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6 74kW

Příspěvek od gabcula »

JJ, olej je v pohodě, hladina je mezi riskami, Je tam jen jedno čidlo? Je to i to jak měří hladinu oleje? Nevím raději se ptám. Pokud by byla fotka budu ráda, na kolik asi vyjde to čidlo?
Beruška se znakem VW

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6 74kW

Příspěvek od bifur »

Cidla byvaju dve. Ak mas longlife interval vymeny, tak ti cidlo ktore je dole na vani sleduje kvalitu oleja. Potom je este cidlo tlaku oleja. Nesnima hladinu, ale tlak. Ked mas menej oleja, je aj slabsi tlak. Asi tak.. :mrgreen: Skusil by som asi vymenit cidlo tlaku oleja, ale moze to byt aj cerpadlom..

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6 74kW

Příspěvek od Type-17 »

tohle to vypada na cidlo tlaku oleje. ja jsem se s timhle setkal kdyz jsem mel malo oleje a vyjel z rondlu. cerpadlo mene nasalo a tim padem nebyl takovy rozstrik na vacky.
:roll: mozna tedka kecnu kravinu ale mozna kdyz by jisi mela pricpane odvzdusneni klikovky tak muze cerpadlo nasat bublinky a cidlo to vyhodnoti jako malo tlaku.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6 74kW

Příspěvek od DworiBak »

pokud nepomůže výměna oleje ani popřípadě čidla tak bude zanesenej sací koš na čerpadle

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6 74kW

Příspěvek od vw-mm »

Můj kamarád měl ten samej problém má 1.8T a když jel víc jak 1500 ot./min. tak to blikalo pípalo, a bylo podelana olejovy cerpadlo co je ve vane.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Macik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.03.2008 15:38
Bydliště: Jih

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6

Příspěvek od Macik »

Já mám něco podobný, jen s tím rozdílem, že po ujetí 100 km se mi rozsvítí hladina oleje. Otevřu kapotu, zavřu a je to OK. Jenže zase ujedu 100 km a znova se to rozsvítí. Je to závislý na ujeté dráze těch 100 km. Snímač na vaně je novej. Navíc nejde zrušit v panelu přístrojů snímač na olej, takže si myslím, že budou samotný budíky KO. Setkal se s tím někdo?

Uživatelský avatar
Firlusek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 27.05.2009 10:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6

Příspěvek od Firlusek »

Zdravím, tento problém jsem měl taky, dal jsem auto k mému osobnímu mechanikovi a ten to napojil na přídavé budíky tlaku oleje projel to a když to zase začlo řvát tak žádná změna v tlaku oleje nebyla...prostě je v háji čidlo tlaku oleje stačilo vyměnit a je po problému...
Říkal že tato čidla odchází jak na běžícím pásu že je to velmi častá závada...nové čidlo cca 500 zbytek už práce takže počítejte tak 1500 i s prověřováním....méně v případě toho že řeknete že chcete vyměnit jen to čidlo :-)

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4769
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6

Příspěvek od srotty »

Když jsem koupil golfa tak mi to dělalo taky,stačilo prudce projet zatáčku a pípalo to.Spravila to výměna čidla na tlak oleje,je zelené kousek od EGR ventilu,jednodrát.

Uživatelský avatar
tommyy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 17.07.2008 01:31
Bydliště: CHRUDIM
Kontaktovat uživatele:

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6

Příspěvek od tommyy »

..ja jen vymenil cidlo a je to ok..stalo par korun

Uživatelský avatar
Marty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kozomín

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6

Příspěvek od Marty »

Zdarec mam motor 2,0 a totéž bliká červeně kontrolka oleje a k tomu to furt pípá :-) jak to vytočím nad určitý otáčky tak to přestane co teď stím :-)

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6

Příspěvek od jurod »

Oleje předpokládám že je dost, tak to vypadá na olejové čerpadlo... nebo zanesený olejový koš...
Ale taky může blbnout jen čidlo tlaku... nejlepší bude navštívit servis... moc bych s tím nejezdil, pokud není tlak oleje OK.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Marty
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kozomín

Re: za jízdy se rozbliká a pípne kontrolka oleje GIV 00,1,6

Příspěvek od Marty »

Dělá to jen když se auto ohřeje teď tak po 20-ti minutách jízdy a jak je to v otáčkách tak nic. Zítra to dám kamarádovi tak uvidíme.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“