Výfuk ze startu chčije

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od Skrat-G4 »

Zdarec lidi, takovej malej problém. Při startu má motor nepravidelný zvuk a z výfuku to prská voda možná i s trochou benzínu. Po cca 2minutách se chod ustálí a neprská
Přílohy
DSC00399.JPG

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od tomakecTD »

Mno, občas se mi to taky stane, hlavně v zimě..asi se tam sráží voda?? Jinak jestli nemáš problém se ztrácením chladící kapaliny tak to není tak hrozné. Já mám LPG, ten se mění po spalování na oxid uhličitý a vodu, tak u mě je to asi normálnějí jev...
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od Skrat-G4 »

tomakecTD píše:Mno, občas se mi to taky stane, hlavně v zimě..asi se tam sráží voda?? Jinak jestli nemáš problém se ztrácením chladící kapaliny tak to není tak hrozné. Já mám LPG, ten se mění po spalování na oxid uhličitý a vodu, tak u mě je to asi normálnějí jev...
Teď jsem dolíval necelej litr

Uživatelský avatar
jeniksk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2011 12:02
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od jeniksk »

mě se to děje i ted a celkem dost často....je to jen voda...

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od tomakecTD »

No tak jak už dolejváš, tak je to špatně. Jestli ten litr měsíčně, tak to může bejt prasklá hlava. Já dolil půl litru cca za rok a půl, to snad ještě v normě je...ale jsou to jen moje názory, snad se ještě nějaký kolega vyjádří :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od vtuni »

voda by se neměla ztrácet vůbec... :wink:

jestli jo tak je něco špatně... protože jinak je ten okruh uzavřenýa nemá tu kudy utéct... pokud vyloučíme možnost netěsnosti okruhu tj..že to kape někde spojem mezi hadicema atd...tak se to pravděpodobně ztrácí v hlavě motoru..prosakuje to do spalovacího prostoru a tam se to odpařuje... :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od tomakecTD »

Tak tak, to je ovšem ta horší varianta . Takže bych doporučil sledovat, kudy se ta voda ztrácí. Jestli je někde nějaká netěsnost a opravdu to někde kape nebo tak a jestli se to ztrácí v motoru bude to chtít asi menší/větší investici v závislosti na poruše...Těsnění nebo hlava motoru... :roll:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od Skrat-G4 »

tomakecTD píše:No tak jak už dolejváš, tak je to špatně. Jestli ten litr měsíčně, tak to může bejt prasklá hlava. Já dolil půl litru cca za rok a půl, to snad ještě v normě je...ale jsou to jen moje názory, snad se ještě nějaký kolega vyjádří :wink:
tak je to tak rok co jsem to naposledy dolíval

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od srotty »

vtuni píše:voda by se neměla ztrácet vůbec... :wink:

jestli jo tak je něco špatně... protože jinak je ten okruh uzavřenýa nemá tu kudy utéct... pokud vyloučíme možnost netěsnosti okruhu tj..že to kape někde spojem mezi hadicema atd...tak se to pravděpodobně ztrácí v hlavě motoru..prosakuje to do spalovacího prostoru a tam se to odpařuje... :wink:
No zas tak uzavřenej není,na nádržce je přetlakový přepad takže tama se ztrácet může,udává se tak deci za rok.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od xerxes »

deci za rok?dupný pojem :mrgreen:

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od DOLLYm »

Že jo? Ale na druhou stranu deci za rok z chlazení auta je málo, ale ztráta deci za rok z flašky rumu je proklatě málo.. Není deci jako deci :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od xerxes »

zaleži hodně v jakém ročním období auto jezdí jaké tury atd...

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk ze startu chčije

Příspěvek od Skrat-G4 »

Každodenní ježdění, krátké i dlouhé trasy

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“