Passat B5 VR5 někdy nejde nastartovat..

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
liborrok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.08.2008 19:25

Passat B5 VR5 někdy nejde nastartovat..

Příspěvek od liborrok »

Zdarec chlapi, může mi tu někdo poradit co s tím? Mám záhadnou závadu na Passatu, je to B5 VR5 Syncro, někdy sednu do auta a nenastartuju, kontrolky se normálně rozsvítí, imobilizer zhasne, startér točí ale motor nechytne a ani nemá sebemenší snahu. Přijdu za cca 2 hodiny a nastartuju úplně bez problémů. Jezdím třeba týden v pohodě a bez problémů, pak zase nenastartuju, zrovna když auto nejvíc potřebuju:-) VAG napíše snímač otáček motoru ale v servise mi řekli, že to napíše vždycky, když to nejde nastartovat. Vyměnili se svíčky, všechny kabely, palivový filtr ale ničím z toho to nebylo, včera se mi to stalo znovu. Měl někdo z Vás něco podobného? Ještě mě napadlo, jestli to nemůže mít nějakou souvislost s tím, že auto vždy když nechtělo chytnout, stálo mírně do kopce. Ale myslím si, že to je jen náhoda.. Díky za pomoc.

liborrok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.08.2008 19:25

Re: Passat B5 VR5 někdy nejde nastartovat..

Příspěvek od liborrok »

Nikdo tu netuší co to ještě může být?

dvd73
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 24.06.2010 01:25

Re: Passat B5 VR5 někdy nejde nastartovat..

Příspěvek od dvd73 »

no čistě teoreticky kolik jsi tam měl benzínu? když jedeš dokopce tak ti i ručička ukazuje že máš míň benzínu, jelikož se to něják debilně přelývá v nádrží.... tudíž, pokud jsi stál pokaždný v kopci a máš třeba trochu načnutý čerpadlo a málo benzínu k tomu v tu chvíli tak se to stát může. podobný problém jsem měl kdysi na Mazdě a bylo to právě tímto.
Právní rady a zastoupení
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=215552" onclick="window.open(this.href);return false;

liborrok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.08.2008 19:25

Re: Passat B5 VR5 někdy nejde nastartovat..

Příspěvek od liborrok »

To mně taky napadlo, ale to by asi nešlo nastartovat vůbec, ale normálně třeba za hodinu nastartuju normálně. Navíc když se mi to stalo posledně, tak jsem tam měl 3/4 nádrže..

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Passat B5 VR5 někdy nejde nastartovat..

Příspěvek od ace_rimmer »

liborrok píše:...VAG napíše snímač otáček motoru ale v servise mi řekli, že to napíše vždycky, když to nejde nastartovat. Vyměnili se svíčky, všechny kabely, palivový filtr ale ničím z toho to nebylo...Díky za pomoc.
A ty svíčky, kabely a filtr ti měnili v tom servise?:-) Ti kecaj s tou chybou, já jsem měl přesně ten samý problém jako ty, sporadicky nestartoval a z toho chytal nadrc. Měl jsem pak vždy chybu snímače otáček. Snímač jsem vyměnil a je pokoj. nevím co máš za motor, na svůj jsem sháněl všude možně a našel jsem za pár šupů novej tady: http://shop.i-ekonom.cz/autodily_zips/k ... ek-Octavia" onclick="window.open(this.href);return false; tak třeba tam taky najdeš (nebo vem tady od někoho jetej za 2kila a zkus to, i když to tím náhodou nebude tak ty peníze nejsou žádná hrůza. Já jsem s tím rovnou vyměnil i teplotní čidlo, takže možná to bylo i tím, ale chyba ve VAGU byla vždy snímač o táček.

liborrok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.08.2008 19:25

Re: Passat B5 VR5 někdy nejde nastartovat..

Příspěvek od liborrok »

Nene, to jsem si vyměnil sám. Akorát je hoodně divné, že se mi to vždycky stalo, když auto stálo do kopce. Teď pořád stávám předkem z kopce a úplně v pohodě, takže fakt nevím. Spíš bych řekl, jestli není nějaký problém s dopravou paliva z nádrže.. Jinak mám 2,3 VR5

dvd73
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 24.06.2010 01:25

Re: Passat B5 VR5 někdy nejde nastartovat..

Příspěvek od dvd73 »

no jak jsem už psal. já bych to viděl na čerpadlo...
Právní rady a zastoupení
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=215552" onclick="window.open(this.href);return false;

leosforeverrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 02.09.2011 19:26

Re: Passat B5 VR5

Příspěvek od leosforeverrr »

Zdravim vsechny fandy.Z niceho nic mi prestal jet Passat na jeden valce...Svicky jsou nove,kabely take,civka komplet taky nova-neoriginal.Jeden zapalovaci kabel porad nechce davat jiskru...Diagnostika nehlasi zadnou chybu.Ani kontrolky na palubnim pocitaci...Pojistky taky zkontrolovane,jak v motoru na strane u ridice tak uvnitr vozu taky u ridice z boku.Dekuji za radu... :(

leosforeverrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 02.09.2011 19:26

Re: Passat B5 VR5 někdy nejde nastartovat..

Příspěvek od leosforeverrr »

tak ted jsem zkousel pred barakem hrabat do konektoru atd...nic zvlastniho jsem nenasel.studenak,korozi atd...jen me udivuje,ze jsem normalne starnul...asi cca 3 krat v poho aposledni start sel asi tak pul minuty dobre a zase vynechal jeden a ten samy valec - bez jiskry...uz fakt nevim...pomuze nekdo?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“