Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardubice?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardubice?

Příspěvek od DandyCZ »

VIZ PROBLÉM NÍŽE:
Nědo kdo mi může doporučit levnýho a šikovnýho motráře či firmu co by udělala následující? (šály, kroužky, gufera, hydry, hlava...) Nejlíp někdo kdo by to udělal na papír a s nějakou zárukou...není to malá investice...díky



Ahoj,
delší dobu pozoruju jak mi auto při rozjezdu dělá obláčky...no dneska sem to koumal...když to prošláůnu víc tak za uatem nebylo vidět...děsnej dým.
Dneska sem po 900km dolejval litr oleje :(
Po vyndání svíček byla na 3 válci (od rozvodů) zalitá olejen, olej vyvzlínal i nahoru do komory svíčky.
Voda v oleji ani obráceně se neprojevuje.
žere oleja hulí... :(
Taky sem objevil hadici od odlučovače...když sme ji odpojil, tak byla mokrá od oleje a v přírubě dokonce olej stál (troška)

Co to mlže být?
Kroužky? Gufera? nebo něco horšího?

Je to VW Golf IV 1.6 16V motor AUS..rok 2000

Dík za tipy...zítra poslední jízda na otlakování válců, a pak to asi nechtěně odstavím než bude na opravu ...
Naposledy upravil(a) DandyCZ dne 23.08.2011 21:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

Re: Kroužky, gufera, obojí? Hulí a žere olej

Příspěvek od vandermayder »

až budeš měřit tlaky ve válcích, tak do toho válce se slabým tlakem nalij půl štamprle oleje. pokud ti vyleze tlak cca. na 15, je to kruhama. Ale co to řeší, stejně dáš hlavu ven, přebrus si sedla ventilů, a ty guferka stojí 7kč/ks :wink:
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky, gufera, obojí? Hulí a žere olej

Příspěvek od DandyCZ »

Tak sem si to nechal přeměřit ...
tlaky 1) 14,5, 2) 14, 3) 14 a 4) 13,5
- v servise řikali že to pojede i kroužkama...všechny válce zaprasený, svíčky černý...no hnus

ale hulí to čím dál víc....

Takže až se našetří tak komplet:
- kroužky, když už se v tom budou vrtat tak šály
- přebrousit sedla a hlavu + gufer
- asi nechám dát i nový hydry
- a další blbosti jako těsnění atd


To bude ranec...:(

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od DandyCZ »

Někdo kdo mi může doporučit levnýho a šikovnýho motráře či firmu co by udělala následující? (šály, kroužky, gufera, hydry, hlava...) Nejlíp někdo kdo by to udělal na papír a s nějakou zárukou...není to malá investice...díky

Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od vandermayder »

tlaky máš v pořádku, podle mě je zbytečné měnit kruhy. Na to ti stačí výměna gufer, která vyjde na pár kaček, pokud si to uděláš sám..... Pokud jsi trochu s autama sběhlý, tak to není problém.....
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

Uživatelský avatar
vlastik.vitek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4688
Registrován: 20.03.2008 11:38
Bydliště: JV Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od vlastik.vitek »

Taky jsem měl problém s olejem a tlaky v motoru byly dobré.
Olej přímo chcas přes gufera, já dolíval litr na 200km :mrgreen: Po výměně gufer to nežere skoro nic.. Za rok co jezdím (najel jsem asi 12000km) to sežralo čtvrtku z měrky na oleji, tzn 2,5 deci oleje...
Audi A4 B6 v dehtu ...
Vento VR6 NA PRODEJ
Yamaha R1,
ex Audi S4 B5 Sprint Blue , ex GTI 16V
ex Audi A4 3.0 V6 Quattro, ex Audi S6 C5 4.2 V8 Avant

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od DandyCZ »

Tak myslíte když jsou tlaky OK? 14,5; 14 ; 14 a 13 tak to kroužkama nepoleze? Mě se právě 1l na 900km zdá na gufera až moc....
Zas abych to za 30 tisíc nekuchal.
Dokonce sem měl komoru(z vrchu jak je fajfka kabelu) u 3 svíčky zalitou olejem....čím to může být?...že tam ta komprese protlačí nahoru to co pustěj gufera do válce?....
Já v autech zas tak levej nejsem...sice nejsem mechanik...ale už sem jich pár udělal....ale na 16V s vačkovým tělesem....to si asi netroufnu....kdyby to bylo 8V tak už je na šroubky...:)

Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od vandermayder »

DandyCZ píše:Tak myslíte když jsou tlaky OK? 14,5; 14 ; 14 a 13 tak to kroužkama nepoleze? Mě se právě 1l na 900km zdá na gufera až moc....
Zas abych to za 30 tisíc nekuchal.
Dokonce sem měl komoru(z vrchu jak je fajfka kabelu) u 3 svíčky zalitou olejem....čím to může být?...že tam ta komprese protlačí nahoru to co pustěj gufera do válce?....
Já v autech zas tak levej nejsem...sice nejsem mechanik...ale už sem jich pár udělal....ale na 16V s vačkovým tělesem....to si asi netroufnu....kdyby to bylo 8V tak už je na šroubky...:)
do pístů nezasahuj. Udělaj guferka a uvidíš rozdíl...
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od DandyCZ »

JJ díky za rady....přesvědčili ste mě...už mámobjednaný gufera.. ..kus vyšel na 21kč...tak to není takovej balík...pak jen dohonit člověka co mi to má vyměnit. Snad to půjde bez sundání hlavy....těsnění fouklý není, tak by bylo škoda ho trhat dolů, a hlavně pak hlava na zabroušení atd....už se nemužu dočkat až budu zas jezdit :D Dneska sem strávil trasu 35km hodinu a čtvrt v autobuse...hrůza děs... :D

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od bik3r »

ta svíčka z venku poblitá od oleje bude špatnym těsněním pod ventilovym víkem

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od DandyCZ »

Tak sem obesílal servisy s tím co po nich chci a jeden mi napsal toto:
"tímto zvýšíme jetě více tlak ve válcích tzn ,že tam bude spotřeba oleje ještě větší, moc Vám toto nedoporučuji ,ale pokud na tom trváte uděláme"

chtěl sem po nich výměnu gufer ventilů, zabroušení hlavy a zabroušení ventilů, plus montáž nových těsnění co se kuli tomu sundaj.

Moc mi to není jasné...není to blbost? když měl motor tlaky relativně dobrý, tak po nových guferech by se tam už nemělo skoro nic dostávat ne?..a pokud kroužky těsněj, tak by nemělo projít skoro nic. kdyby netěsnily tak by to nemělo dobrý tlaky ne?

palici chci sundat a zabrousit proto že to žere olej už přes rok, tak aby se to vyčistilo a udělaly sedla ventilů. A prý kdyby byl nápek oleje pod ventilem, tak by se mohl podpálit - to nemám z vlastní hlavy..ale od kámoše mechanika, proto to chci sundat a udělat celou hlavu.

Nebo mají pravdu?....když se to udělá komplet odsere to spodek?

Uživatelský avatar
bRG
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1346
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od bRG »

Nemaj pravdu nech si vymenit jen ty gufery zabrousit sedla a srovnat hlavu.Nic vic nema cenu delat u nekoho kteremu budes muset platit.Vsichni tihle automechanici celkove jsou stejny, nejsou to zadny bedny vidim co se poflakuje po ucilistich a v servisech pozdeji.Zajimaj je jenom prachy,sezen si nejaky starsiho pana co je na duchodu a dela to jen tak aby nemusel sedet doma a cumet na televizi..Jinak tohle mi delalo stary Gti a po tom co sem to vymenil investice byla asi 100 korun plus olej a filtr byl pokoj,uz to nehulilo na volnobeh a pri rozjezdu.priznaky byly stejny jako u tebe

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od DandyCZ »

Jo já bych si to dokázal shodit sám a někam odvízt, ale nevěřím si na rozvody, na 16v. Nemám přípravky na aretaci. Hlavně teda to dát pak funkční zpět aby se mi to nepotkalo. To je jediný co mě v tom brzdí...na starý škodárně nebo na feldě to ti rozeberu do šroubku...tam sou jen dvě kolečka :D na tom není co podělat.
Zkrátka se toho asi bojím.... :negative:

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od DandyCZ »

Tak mi ještě nabídly že mi můžou udělat jen gufera bez sundání palice...to se mojí peněžence líbí nejvíc :D
Sice jsem těsnění objednal, ale ono se neztratí(max ho tu můžu někomu prodat).....nebo se může hodit když to nepomůže(doufám a věřím že to pomůže :) )

Tak přemejšlím že nechám jen ty gufera vyměnit..za to moc nechtěj a do hlavy radši vrtat nebudu....
S tím nápekem pod ventilem a propálením kdyby se sedla nadělaly je to možný? nebo to mám ignorovat? :) CO MYSLÍTE?....já už sem z toho mimo...

To je hrozný jak je vše o penězích, neřešit je tak na tom udělám vše...

Uživatelský avatar
vandermayder
Profík
Profík
Příspěvky: 1015
Registrován: 09.04.2008 16:10
Bydliště: kůsek na jih od Vsetína

Re: Kroužky, gufera, atd...šikovný motorář,doporučení Pardub

Příspěvek od vandermayder »

DandyCZ píše:Tak mi ještě nabídly že mi můžou udělat jen gufera bez sundání palice...to se mojí peněžence líbí nejvíc :D
Sice jsem těsnění objednal, ale ono se neztratí(max ho tu můžu někomu prodat).....nebo se může hodit když to nepomůže(doufám a věřím že to pomůže :) )

Tak přemejšlím že nechám jen ty gufera vyměnit..za to moc nechtěj a do hlavy radši vrtat nebudu....
S tím nápekem pod ventilem a propálením kdyby se sedla nadělaly je to možný? nebo to mám ignorovat? :) CO MYSLÍTE?....já už sem z toho mimo...

To je hrozný jak je vše o penězích, neřešit je tak na tom udělám vše...
ten nápekj tak dramatickjý nebude. měl jsem v kači gufera na 1,8 8V a dělal jsem celý vrch. Po sundání ventilů byly v pohodě :) pokud si necháš udělat fakt jen ty gufera, budš mít zase na dlouho klid. Jinak, pokud si nevěříš ohledně rozvodů, tak navštiv sekci GIV benzinové motory.....
OOOO, vorsprung durch Technik
OOOO is the best on the snow

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“