Demontaz turba 96kw AVF...

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od Funstorm »

tak opet mensi problem...potrebuju vyndat turbo...3 matky na svodech jsou pryc, 3 na vejfuku taky a dole 1 sroub taky...musi se dole vyndat i nejaky drzak ? turbo se hejbe a nemuzu ho dat dolu natolik aby vyjelo ze steftu...diky
Fully loaded 3BG Exclusive

12jakub51
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 11.07.2011 18:51
Bydliště: orlová

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od 12jakub51 »

musíš nejspíš povolit vyfukove potrubí jinak to nesundáš :)

romčo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 25.01.2008 19:39
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od romčo »

odšróbuj vrchnú maticu zo silenbloku,čo je pod turbom a vyber spodný držiak turba a potom ho v pohode vytiahneš :wink:

Uživatelský avatar
rejfik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2476
Registrován: 06.11.2007 10:10
Bydliště: Dubnice/Chotyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od rejfik »

hele a mas povolený odtok na olej?

Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od Funstorm »

ano vsechno co je k turbu prisroubovany ze vsech stran je dole vcetne odtok oleje...hejbe se dost ale ne zas tolik aby slo ven...zkusim povolit tu matku a vyndat ten spodni drzak...jina moznost asi neni...prozatim diky
Fully loaded 3BG Exclusive

Uživatelský avatar
rejfik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2476
Registrován: 06.11.2007 10:10
Bydliště: Dubnice/Chotyně
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od rejfik »

ja mam passata 81kw ale turbo 96 a vyndávám ho bez problemu

Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od Funstorm »

tak uz je venku...stacilo povolit matku na silentbloku a vyndat ten spodni drzak...diky za rady
Fully loaded 3BG Exclusive

Uživatelský avatar
Krosik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od Krosik »

btw aky je spravny kluc na povolovanie rurky oleja? viem ze ked sa tam da zly (asi vidlicovy) tak sa skoro vzdy stane ze sa ta rurka skruti lebo ten vidlicovy kluc vyskoci ...

Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od Funstorm »

jestli spravne rozumim tak myslis privod oleje do turbo...tudiz tu prevlecnou matici...idealne prorizly ocko...a dolu upilovanej otevrenej klic aby neukroutil tu trubku...coz se me podarilo...
Fully loaded 3BG Exclusive

Uživatelský avatar
Krosik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od Krosik »

jj tu "ukroutenou" trubku, to vidim casto :)

Uživatelský avatar
soptik2744
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Humpolec,Vysočina,ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od soptik2744 »

Tak mám demontáž a montáž turba v AVF 96 taky za sebou, práce na celej den, pokud to děláš poprvé, sundal jsem i sací potrubí a výfukové celé povolil, s trubkama od oleje problém nebyl, nejhorší je dole ta matice na silentbloku a pak ještě ten vodorovný imbus co je v tom držáčku pod turbem,a pak to bylo venku raz dva. Ale přetím je to pěkná pakárna s očkovými, plochými klíči, ohnutými 12 tkami a uříznutými 12 tkami. Hrůza , ale nakonec dobrý pocit. Turbo jsem doma rozebral podle Vašich fotek a sám vyčistil, samozřejmě jsem přetrhl jeden ten malej šroubek co drží ten prstenec, takže odvrtání, nový závit. Montáž je rychlejší. Dělal jsem to na zemi s přizvižením pravé strany na heveru, abych mohl odspoda na hadice a ten držáček turba. Byl jsem ale jako prase od šmíru, a tak nemám žádnou fotku.. Soptík

Uživatelský avatar
Krosik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 441
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od Krosik »

Zajimave, menil som turbo na AVF a stacilo len 3 sruby na kat, 3 sruby co drzia turbo a jedna dole na drziaku turba. Nemusel som povolovat silentblok ani nic ine, teda akurat chladic spalin.
Viac roboty bolo s vymenou rurky privodu oleja ako s turbom, kedze je uchytena presne za motorom, kde je hodne blbe sa dostat :)

Uživatelský avatar
soptik2744
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Humpolec,Vysočina,ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od soptik2744 »

No sice jsem tady hodně četl , ale pak na místě když to rozděláváš a ono to nejde no tak povolíš další a najednou to bylo venku všechno. Alespon jsem si to zkontroloval a skouknul. Ted už bych to zase dělal jednodušeji, stejně mě to zase čeká, až budu mít nové turbo, pokud to do té doby neprodám. Soptík

darius1988
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.04.2014 17:33

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od darius1988 »

Funstorm píše:tak opet mensi problem...potrebuju vyndat turbo...3 matky na svodech jsou pryc, 3 na vejfuku taky a dole 1 sroub taky...musi se dole vyndat i nejaky drzak ? turbo se hejbe a nemuzu ho dat dolu natolik aby vyjelo ze steftu...diky
prosim jak jste demontovali ten odtok oleje????nemuzu tam dostat klic prosim o radu....uz mi to turbo drzi jen na te hadici od odtoku,je na to specialni klic???obyc tam nedostanu ani nahodou,neni tam prostor... :(((((

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: Demontaz turba 96kw AVF...

Příspěvek od llukass »

darius1988 píše:
Funstorm píše:tak opet mensi problem...potrebuju vyndat turbo...3 matky na svodech jsou pryc, 3 na vejfuku taky a dole 1 sroub taky...musi se dole vyndat i nejaky drzak ? turbo se hejbe a nemuzu ho dat dolu natolik aby vyjelo ze steftu...diky
prosim jak jste demontovali ten odtok oleje????nemuzu tam dostat klic prosim o radu....uz mi to turbo drzi jen na te hadici od odtoku,je na to specialni klic???obyc tam nedostanu ani nahodou,neni tam prostor... :(((((
zespodu malou golou s nástavcem, je to myslím na 10 ořech, případně si může pomoct plochým klíčem

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“