Autoelektrikář podělal

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Autoelektrikář podělal

Příspěvek od mike125 »

Zdarech chlapy potřebuji rychle radu.....

Shořel mi na passatu alarm a nechal jsem tam nainstalovat novy alarm " keetec ts13"....No dnes jsem si auto vyzvedl a chyby tam automatické rozsvicování světel a dojezd oken při zamknutí dveří...elektrikař mi řekl že to tenhle alarm neumí..že to uměl ten starý co shořel..no nevím co mají světla a dojezdy oken společného s alarmem...Prosím o vyjádření děkuji...PS..Konfortku jsem si vyfotil předtím než sem to tam vezl a nechal ji tam nevymenil ji....


PS....Sem pěkně nasraný :twisted:


Jinak je to Elektrikář z EGP pan. Zdeněk Máček z Uherského Brodu

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od pino.t »

Tak automatické rozsvěcování se dá dodělat jedním relátkem za tři sta a vypínačem.
Jinak, že ten alarm nemá dojezd oken je docela možné, musíš si najít manuál a tam budou napsané možné funkce.
A co jsem našel, tak zvládá toto:
2x tříkanálové dálkové ovládání s plov.kódem
dvojitý otřesový senzor, regulovatelný, dálkově odpojitelný pomocí DO
možnost připojení doplňkového senzoru - extra odpojitelný pomocí DO
jednookruhový silnoproudý immobilizér
univerzální reléový výstup na centrální zamykání (0,5-3,5 sec)
dvojitý zamykací i odemykací impulz (prog.)
identifikace snímače, který spustil poplach
výstup na pager
vyhledávací režim (rozblikání směr. světel)
1 dálkově ovládaný výstup (otevření kufru)
optická i akustická signalizace zapnutí (zamčení)/vypnutí (odemčení)
volitelné tiché nebo hlasité zapnutí (vypnutí)
automatické znovuzapnutí, pokud je alarm vypnut a nejsou otevřeny žádné dveře
velmi výkonná siréna
hlídání dveří, kapoty, zav. prostoru, zapalování
možnost programování nových ovladačů
http://www.9000.cz/autoalarmy/keetec-ts-13" onclick="window.open(this.href);return false;
A to vypadá, že tě eletrikář nepodělal, pokud si chtěl další fuknce, tak ses s ním na to měl domluvit.
Pokud tam byl nějaký alarm co není origo, tak ten je na komfortku jen napojen, takže by se ani vyměňovat nemusela.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od mike125 »

pino.t píše:Tak automatické rozsvěcování se dá dodělat jedním relátkem za tři sta a vypínačem.
Jinak, že ten alarm nemá dojezd oken je docela možné, musíš si najít manuál a tam budou napsané možné funkce.
A co jsem našel, tak zvládá toto:
2x tříkanálové dálkové ovládání s plov.kódem
dvojitý otřesový senzor, regulovatelný, dálkově odpojitelný pomocí DO
možnost připojení doplňkového senzoru - extra odpojitelný pomocí DO
jednookruhový silnoproudý immobilizér
univerzální reléový výstup na centrální zamykání (0,5-3,5 sec)
dvojitý zamykací i odemykací impulz (prog.)
identifikace snímače, který spustil poplach
výstup na pager
vyhledávací režim (rozblikání směr. světel)
1 dálkově ovládaný výstup (otevření kufru)
optická i akustická signalizace zapnutí (zamčení)/vypnutí (odemčení)
volitelné tiché nebo hlasité zapnutí (vypnutí)
automatické znovuzapnutí, pokud je alarm vypnut a nejsou otevřeny žádné dveře
velmi výkonná siréna
hlídání dveří, kapoty, zav. prostoru, zapalování
možnost programování nových ovladačů
http://www.9000.cz/autoalarmy/keetec-ts-13" onclick="window.open(this.href);return false;
A to vypadá, že tě eletrikář nepodělal, pokud si chtěl další fuknce, tak ses s ním na to měl domluvit.
Pokud tam byl nějaký alarm co není origo, tak ten je na komfortku jen napojen, takže by se ani vyměňovat nemusela.


no ja mam na krabici od toho napsane "Dotahování elektrických oken při aktivaci systemu"...a to mi řekl že k tomu musím dokoupit modul za 800kč a teprve to pujde...a ty světla jestě automatické to mě hodně sere...zitra mu to tam zavezu at to da do puvodního stavu protože sem mu za to naisntalovaní krabičky zaplatil 4000 i s alarmem a to ten alarm stojí 1200kč

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od hasmen »

Ten modul se dá sehnat levněji a přímo u výrovce toho alarmu http://www.9000.cz/elektricke-stahovani ... okna-m-win" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak "můj" autoelektrikář mi to,co jsi chtěl udělal všechno najednou a platil jsem mu pouze alarm,takže ani nevím co bych platil v servisu.Značku alarmu ti neřeknu,návod mám někde na chalupě :wink:

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od mike125 »

hasmen píše:Ten modul se dá sehnat levněji a přímo u výrovce toho alarmu http://www.9000.cz/elektricke-stahovani ... okna-m-win" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak "můj" autoelektrikář mi to,co jsi chtěl udělal všechno najednou a platil jsem mu pouze alarm,takže ani nevím co bych platil v servisu.Značku alarmu ti neřeknu,návod mám někde na chalupě :wink:
no ale tak není možné aby to bylo v alarmu ne???předtím mi to samo dovíralo ty okna a tedka už né i ty světla se samy rožla a ted ne..měl jsem alarm cobra 3195

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od hasmen »

mike125 píše:
hasmen píše:Ten modul se dá sehnat levněji a přímo u výrovce toho alarmu http://www.9000.cz/elektricke-stahovani ... okna-m-win" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak "můj" autoelektrikář mi to,co jsi chtěl udělal všechno najednou a platil jsem mu pouze alarm,takže ani nevím co bych platil v servisu.Značku alarmu ti neřeknu,návod mám někde na chalupě :wink:
no ale tak není možné aby to bylo v alarmu ne???předtím mi to samo dovíralo ty okna a tedka už né i ty světla se samy rožla a ted ne..měl jsem alarm cobra 3195
Jestli ti to předešlý alarm dělal,bude asi "chyba" v tomhle novým... teď mne napadlo - klíčkem ti okna dojedou?Další možnost vidím v autoelektrikářovi,ale záleží na tom jestli jste se dohodli,co by to mělo ve finále dělat.No a jestli jsi měl před tím aut.světla,nový alarm na to NEMÁ vliv,takže ti ten "odborník" :baseball: něco zkurvil.Držím palce,aby ti to dopadlo,no připrav se na to,že se bude cukat,až budeš chtít prachy zpátky :good:

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od mike125 »

hasmen píše:
mike125 píše: no ale tak není možné aby to bylo v alarmu ne???předtím mi to samo dovíralo ty okna a tedka už né i ty světla se samy rožla a ted ne..měl jsem alarm cobra 3195
Jestli ti to předešlý alarm dělal,bude asi "chyba" v tomhle novým... teď mne napadlo - klíčkem ti okna dojedou?Další možnost vidím v autoelektrikářovi,ale záleží na tom jestli jste se dohodli,co by to mělo ve finále dělat.No a jestli jsi měl před tím aut.světla,nový alarm na to NEMÁ vliv,takže ti ten "odborník" :baseball: něco zkurvil.Držím palce,aby ti to dopadlo,no připrav se na to,že se bude cukat,až budeš chtít prachy zpátky :good:
no on se bude muset připravit na živnostenskou kontrolu jestli na mě chlapec uděla nějaky podraz ja jsem si to myslel že mě tam bude chtěl o něco pobrat ja to mam i na fotkach nafocene všecko pro jistotu...bavil jsem se s ním a řekl mi " no ono to bylo asi to rele co jsem nevěděl na co je a nechtěl sem se do něho rypat...no elektrikář jak chceš to fakt není možný"..
néé na ničem jsme se předem nedomlouvaly mě by ani nenapadlo že to nevrátí do původního stavu,zítra mu to tam pěkně přivezu a at to vratí do puvodního stavu jinak to nevidím.....ja jednotka na stahování oken že by byla v takové krabičce a v té nové né se mi absolutně nezdá

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od pino.t »

Já bych řekl, že se až moc a hlavně zbytečně čertíš.
Když něco chci, tak je potřeba se předem domluvit co od toho čekám.
Podle toho co sem o tom alarmu našel a opsal ti tu, tak ten dojezd oken nezvládá, pokud je k tomu potřeba další modul, to ti už nepovím.
Původní alarm byl asi dost chytřejší, cobra je prý kvalitní no.
A na to automatické svícení ti stačí jedno relé, takže pokud nějaké vyndal, tak by ho mohl prozkoumat a namontit zpět, to není žádná hrůza, prostě spínací relé, případně k němu dát vypínač, aby se dalo deaktivovat.
A vyhrožovat živnostenskou kontrolou, to je silné kafe.
Ale zase na druhou stranu 2800 za práci je docela dost, jedině, že by něco musel opravovat po tom vyhořelém alarmu, kterej mohl něco poškodit.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od mike125 »

pino.t píše:Já bych řekl, že se až moc a hlavně zbytečně čertíš.
Když něco chci, tak je potřeba se předem domluvit co od toho čekám.
Podle toho co sem o tom alarmu našel a opsal ti tu, tak ten dojezd oken nezvládá, pokud je k tomu potřeba další modul, to ti už nepovím.
Původní alarm byl asi dost chytřejší, cobra je prý kvalitní no.
A na to automatické svícení ti stačí jedno relé, takže pokud nějaké vyndal, tak by ho mohl prozkoumat a namontit zpět, to není žádná hrůza, prostě spínací relé, případně k němu dát vypínač, aby se dalo deaktivovat.
A vyhrožovat živnostenskou kontrolou, to je silné kafe.
Ale zase na druhou stranu 2800 za práci je docela dost, jedině, že by něco musel opravovat po tom vyhořelém alarmu, kterej mohl něco poškodit.

Ne ne nedělal nic právě....jenom to vytahl a namontoval to je prace cca 20minut takže chtěl za to fakt velké peníze tak jsem čekal taky kvalitní práci....Proto jsem tak nasrany,dneska tam jedu a chci to namontovat zpět....Tak uvidím jak to dopadne, ale rozhodně se sebou nenecham vyjebat....

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od tornado1 »

práce na 20min jo? tak mi přijed namontovat alarm za 20min
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od pino.t »

Přesně tak, 20 minut mi bude trvat než se v tom alarmu zorientuji, co kam půjde a tak.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od hasmen »

pino.t píše:Přesně tak, 20 minut mi bude trvat než se v tom alarmu zorientuji, co kam půjde a tak.
Sakra chlape,proč sis to teda nenamontoval sám? :laugh: Sorry,ale :wink: :pleasantry: nešlo odolat

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od hasmen »

Omluva pino.t ,spletl jsem si "vlákno" :drinks:

Uživatelský avatar
mike125
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 29.03.2010 20:57
Bydliště: Zlínský Kraj

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od mike125 »

tornado1 píše:práce na 20min jo? tak mi přijed namontovat alarm za 20min

No tak sorry omlouvám se 20 minut určitě ne,to sem byl vztekly a napsal sem to ten tak...

Dneska jsem oddělal ten plast pod volantem a všiml jsem si že ta automatika tam je ale nebyla zapojena,tak sem ji podle schémata co jsem našel zapojil a světla už jdou...Buhužel ten šmejdoví alarm neumí dotáhnout ty okna takže budu muset dokoupit ten modul....


Druhá věc chlapy jak je od alarmu ta antenka tak s ni mam maly dosah připojil jsem ji na kostru a měl jsem dosah tak 15 metru potom sem ji nadpojil dratkem a dosah byl už cca 50 metru...Jak to máte vyřešené??stačí vám ta klasická anténka??ja to musim prodloužit kolikrat si kontroluju z balkona jestli mam zamčené auto...díky



PS: za pomluvu elektrikáře se omlouvám ale i kdyby to dělal 2 hodiny 2800 je prostě moc...nemůžu se s tím smířit....Každopádně díky ta rady hodně mi tohle Fórum pomáhá=)

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Autoelektrikář podělal

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Jestli vyhrožuješ živn.úřadem,tak sis určitě nechal před montáží vystavit zakázkovej list,kde bylo psáno,co od pána žádáš a zajisté tam byla předběžná cena,se kterou jsi souhlasil.Tu cenu ,nesmí překročit tuším o 10% ,takže pokud to tam bylo a tys to podepsal,pak jsi s tím souhlasil.
Pokud to byla ústní dohoda a tys mu to zaplatil,tak už se čertíš zbytečně.

To,že ten alarm neumí dotahování oken ,je taky třeba zjistit,než ho koupíš.


Antenka na kostru je blbost,prodloužení drátem je OK,já přidal cca metr dlouhej kablík a citlivost se výrazně zvýšila
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“