Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od djrix »

Již v minulosti se mi to stávalo tak 1x za měsíc,někdy i po delší době,ale od včera to začlo zlobit víc,dnes rán ose to opakovalo.
Normálně jedu,ale z ničeho nic přestane auto táhnout,jako kdybych sundal nohu z plynu,to trvá třeba pár vteřin,pak auto cukne,vystřelí a jede zase normálně. Nemáte někdo návrky na co se zaměřit? Diagnostiku jsem udělal včera jak jsem dojel domů a nic-zádná závada. Když jsem kolem toho včera chodil,auto po pár minutách volnoběhu z ničeho nic samo od sebe zdechlo.
Ještě se asi teď cestou domů stavím v Kelly preventivně pro novou cívku a uvidím.

Předem díky za tipy!

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od jurod »

Věcí tam může být víc. Zkus mrknout na svíčky, zapalovací kabely, cívku jak jsi psal.
Kdy jsi naposledy měnil palivový filtr? A co tam liješ za benzín?
Můžou to ale být i zanesené nebo nefunkční vstřikovače. Třeba by pomohl nějaký čistič palivového systému, jak tady někdo psal.
Na volnoběhu to drží otáčky, nebo kolísají?
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od djrix »

Takže cívkou to není.Auto to udělalo hned 500m od prodejny kde jsem ji na parkovišti hned vyměnil. 1800,- v ři.i :cry: Čepuju tam kdeco,na více benzínkách,ale palivem mi to nepřipadá že by to bylo. To auto prostě umře a nejede,to trvá pár vteřin,pak škubne a jede normálně dál.Svíčky jsou nový,kabely taky,cívka teď taky,čidlo teploty nový.Paliváč jsem neměnil,asi bych měl.
Ad ty vstřiky,to by ale takhle neumřelo,ne?
Na volnoběhu se jeví otáčky konstantní.
Teď cestou domů jsem si všiml že když jsem jel po rovině konstantní rychlostí,tak to neznatelně poškubávalo....to zas bude závada za všechny prachy... :?

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od jurod »

Tak to jo, škoda peněz za tu cívku. To jsi měl radši jen půjčit od někoho a vyzkoušet.
Zkus vyměnit ten palivový filtr, to není tak velká položka. Zkus koupit čistič na benzínce palivové soustavy. Stojí 2-3stovky.
To jen naliješ do nádrže, načepuješ benzín a vyjezdíš. Nebo načepuj nějaký kvalitnejší benzín 1-2 nádrže třeba omw carrera 100. Tohle tě vyjde na pár stovek...
Uvidíš zda se něco zlepší. CHtělo by to odměřit tlak paliva, kolik ti tlačí palivová pumpa.
Falešný vzduch to nesaje někde?
Zkus udělat na VAGu za jízdy LOG... tam by se to mělo někde určitě projevit.
Vstřiky bych řešil jako poslední možnost...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od xerxes »

v prve řadě udělej zakladni nastaveni klapky tim nic nezkaziš

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od bifur »

Vsimni si ci ti na otackomeri klesnu otacky na 0, alebo aspon poriadne klesne rucicka dole. Ak ano, bude to cidlo otacok na kluke..

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od djrix »

á Bifur,konečně nějakej odborník :wink: . Hele,měl jsem to u mechanika,vyměnil preventivně palivovej filtr. Jinak prý na nic nepřišel. Zkoušel prý dělat základní nastavení klapky,ale nešlo to,hodilo to nějakou chybu.

Co se týká těch otáček,nevšiml jsem si že by padaly když to udělá,ale budu to pozorovat.

Každopádně když jsem to k němu předevčírem vezl,dělalo to tohle: Když jsem na stojícím autě mírně přidal na cca 1500 ot,po pár vteřinách začne motor poškubávat,jako by bynechal zapálení směsi,ale do výfuku to nestřílí. Zjistil jsem že když odpojím hadičku co vede z EGR do toho podtlakovýho zvonečku na výfukových svodech,nedělá to! Ověřil jsem to 3x,žena mi držela motor v otáčkách,jak jsem zapojil hadičku zpátky na ten zvoneček,začlo to po pár vteřinách skákat.

Dnes jsem jel do práce s napíchlým komplem,samozřejmě to neudělalo. Hadičku do toho zvonečku jsem měl ale odpojenou.

Čeho jsem si ale všiml ve vagu když jsem dojel do práce (a vlastně už včera když jsem dojel s autem domů),na volnoběh jako by nechodila regulace lambda! Zastavím,koukám na to,lambda reguluje,ale po chvíli zůstane směs bohatá (lambda ukazuje kolem 0,850V a moc se nemění),v bloku hodnot 6 je parametr Mixture correction,když lambda reguluje kolísá to kolem 0%,ale když přestane regulovat,stojí tam 24,4%.

Bude v tom nějaká souvislost ?
Předem díky za rady a ochotu!

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od bifur »

Pokial ti pomohlo odpojenie podtlakovej hadicky co ovlada egr, tak moze byt v haji ten elmag. ventil (ten zvoncek je egr ventil, to druhe je len elmag. ventil co ovlada egr). Ten ale byva dost drahy. Pokial ti na volnobeh prepusta aspon trochu podtlaku smerom k egr, tak je ten ventil vadny. Na AHW je najlepsie zaslepit egr rovno na zvodoch alebo pod prirubou na klapke a mas po problemoch. Ta lambda by mala regulovat lepsie aj na volnobehu, skusim pozriet ako to beha mne. Tu mixture correction tiez pozriem, neviem teraz z hlavy ako sa to hybe..
Skus este pri tom sklbani za chodu motoru odpojit lambdu a uvidis ci sa nieco zmenit. Potom ju zapoj a zmaz chybu v rj..
EDIT: este teraz som si uvedomil ze ti neslo urobit zakladne nastavenie klapky. Skus to spravit osobne a napis chybu co to hodi. Mozno len klapka nevie chytit spodny doraz, bud kvoli spine, alebo moze byt trochu vystrbena (tak to dopadne ked chuji aretuju klapku tvrdym materialom a priamo na klapke). Toto vsetko moze kludne robit klapka..

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od djrix »

Lambdu jsem zkoušel odpojit včera,škubalo to pořád. Chybu to ale v ŘJ nehodilo. Škubat to přestalo až když jsem odpojil EGR.
Při volnoběhu se mi nezdá,že by ta hadička v EGR sála,podtlak tedy přes ten elmag ventil na volnoběh nejde.

Nemohl by jsi mi popsat to zákl. nastavení,ať to dělám správně,nebo zkusím pohledat někde tady jsem to už myslím přímo od tebe četl popsané....

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od jurod »

Tam máš zřejmě mechanickou klapku, tak nastavení přes skupinu 098:
4805_nastaveni_1.jpg
Zkus pak ještě po té klapce udělat základní nastavení EGR:
5907_corel_8.jpg
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od bifur »

AHW ma mechanicky egr, takze sa neda spravit zakladne nastavenie..

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od djrix »

JJ,jak říkáš... Poraďte mi kde sehnat nějakej funkční SW,můj VAG-COM i po aplikaci "vylepšení" stále tvrdí že je neregistrovaný... :D
Opět jsem jel s noťasem na klíně domů,řídila moje,stále mi to na volnoběh nereguluje lambda...za jízdy ale chodí dobře....
Potřebuju na test akčních členů nějaký jiný kabel než ten čínský,nebo stačí jiný ("vylepšený :D ") SW?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od bifur »

Aky VAG mas teraz? Ja mam tusim 3.12 a na to moje auto je v poho. Posli mi cez SZ adresu a poslem ti vecer mailom bud priamo cely VAG alebo link na stiahnutie..

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od jurod »

Když je neregistrovaný, tak si tam dole zmáčkni tlačítko "O programu..." a tam zadej číslo.... posílám SZ... pak stačí zmáčknout aktivovat mělo by to fungovat. Jakou to máš verzi? Bohatě ti stačí 304.0 verze a KKL kabel, taky mám Čínský a jede to v poho...

Bifur: Nevšiml jsem si, že je tam mechanický, trošku mě zmátl ten elektrický ventil co tam je na řízení podtlaku... :)
Naposledy upravil(a) jurod dne 02.09.2011 16:14, celkem upraveno 1 x.
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Vynechávání motoru 1.4 16V AHW

Příspěvek od djrix »

Já mám nějakou 4.09 s češtinou. Adresu jsem ti poslal přes SZ,díky moc za ochotu!

Ještě dotaz,má tehle klapka spínač puštěného plynu (volnoběžný spínač)?? Schémata myslím v knížce nemám,musím se mrknout.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“