Samostmívací zrcátko

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
kajinek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 19.04.2008 20:42
Bydliště: Vysočina

Samostmívací zrcátko

Příspěvek od kajinek »

Zdravím, mám menší problém se samostmívacím zrcátkem (s takovou tou čočkou vpředu i vzadu). Nevím z jakého důvodu - zřejmě teplem - jsem večer přišel do auta a z té dolní čočky tekla nějaká náplň, takový žlutý olej. Čočka tam vůbec není, buď praskla nebo se roztekla. Mimo to, že mi to rozleptalo ten zavírací kastlík před řadičkou, tak je zřejmě po zrcátku, "pod sklem" se rozmazalo. Setkal jste se s tím někdo? Co mě zajímá je to, jestli můžu nějakým způsobem vyměnit jen zrcátko bez té patice na skle a není potřeba se nějak vrtat v děšťovým sensoru atd. A jestli to samotné zrcátko má uvnitř také nějakou kabeláž a potřebuje napájení nebo je to celý jen mechanická záležitost. Díky za info. Martin

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od Eitn »

Napájení potřebuješ. Podívej se do sekce náhradní díly kdesi jsem tam to zrcátko viděl naprodej ;) i s tím dešťovým senzorem

Uživatelský avatar
shakkkaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.06.2011 11:16
Bydliště: Trutnov

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od shakkkaa »

jo to se mi taky stalo, naštěstí sem měl na zrcátku zavěšený voňavý kostičky v barvě bílé, který už potom byli spíš takový tmavě olejový :-D, ale apsoň mi to nevyteklo nikam jinam, bylo by dobrý kdyby se dalo sehnat to samotné zrcátko, protože už sem to měl rozdělaný a je to samostatný díl jako displej do mobilu
1,9 TDi 66 kw

Uživatelský avatar
shakkkaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.06.2011 11:16
Bydliště: Trutnov

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od shakkkaa »

Eitn píše:Napájení potřebuješ. Podívej se do sekce náhradní díly kdesi jsem tam to zrcátko viděl naprodej ;) i s tím dešťovým senzorem
ale není to dešťový senzor ne? myslel jsem že je to senzor na světlo když ti nějakej magor s SUVéčkem svítí cez zrcátko do ksichtu
1,9 TDi 66 kw

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od Goauld »

Ta "čočka" dole na zrcátku je přesně jak řikáš, senzor, kterej indikuje oslnění zezadu, aby se zrcátko ztmavilo. Ten sajrajt co vám z toho vytekl sou tekuty krystaly. Zrcátko funguje vlastně stejně jako LCD akorát nic nezobrazuje, ale jenom pomocí reakce těch krystalů změní barvu. Pokud to sklíčko má na sobě nějaky číslo dílu, tak se možná dá objednat. Hlavně pak s ním opatrně, aby se nepoškodilo a zase nevyteklo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od Eitn »

Jo. Čočka je na stmívání. Ale na druhé straně (na skle) může být senzor deště nebo se pletu? Někdy to bývá přímo v čelním skle ale nevím jak je to u vw. Já to ve výbavě nemám;) a chci se zeptat. Co zapříčiní to vytečení?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od majrek001 »

čidlo pro dešťový senzor je uprostřed držáku zrcátka na skle. a na zrcátku jsou dva senzory co porovnávají osvícení ve předu a vzadu a pokud vzadu víc světla tak se zatmaví
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od Goauld »

Vytečení zrcátka je nejspiš zpusobeny vysokou teplotou v autě a nějakým mechanickým poškozením zároveň, třeba tuknutí to sklička, nebo kdo ví, těžko říct, ale už hodně lidí tady psalo, že jim to vyteklo.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
hony...
Profík
Profík
Příspěvky: 992
Registrován: 29.10.2008 21:48
Bydliště: Zlatá stovwěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od hony... »

hele kuci mám v autě samostmívací zrcátko taky ale mám folie tak asi nefunguje když sou tam ty folie... taky vám s foliema nefunguje?
Čuňas b4 f kombajnu

Uživatelský avatar
OndraV5
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 15.11.2010 14:50
Bydliště: Krucemburk, VWysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od OndraV5 »

taky sem měl takový problém... dal jsem auto do lakovny a po vyzvednutí auta, zrcátko bylo rozteklé, ale nevyteklo to ven, naštěstí... tak jsem koupil jiné i s dešťovým senzorem, který ještě mám, tak kdyby někdo chtěl, stačí SZ :)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od Goauld »

hony... píše:hele kuci mám v autě samostmívací zrcátko taky ale mám folie tak asi nefunguje když sou tam ty folie... taky vám s foliema nefunguje?
Sice samoztmívací nemám, ale kamarád v octávce měl taky fólii na zadním skle a zrcátko mu nefungovalo, nebo možná fungovalo, ale tak málo, že to nebylo ani poznat. Ta fólie to asi dost ztmaví, takže vlastně ani to zrcátko pak nepotřebuješ :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
hony...
Profík
Profík
Příspěvky: 992
Registrován: 29.10.2008 21:48
Bydliště: Zlatá stovwěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od hony... »

to nepotřebuju:-Dale jel sem v kámošově OII a tam mu na tom zrcátku svítila zelená kontrolka a mě nic asi je to kvůli foliím..ale přídou ještě tmavší..hlavně to kluci rakouský pěkně zprasili..
Čuňas b4 f kombajnu

tazyy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 237
Registrován: 01.10.2009 17:00
Bydliště: Mosty u Jablunkova/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od tazyy »

Je to trochu mimo téma, ale je mi někdo schopen vysvětlit, jak přesně samostmívací zrcátko funguje? Myslím teď podrobný princip... Případně odkaz na nějaké stránky, kde je tato problematika vysvětlena...

Díky :good:
VW PASSAT B5,5 1.9 TDI + pár koní od TDIfuna

merkuchio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 31.08.2011 07:56

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od merkuchio »

tazyy píše:Je to trochu mimo téma, ale je mi někdo schopen vysvětlit, jak přesně samostmívací zrcátko funguje? Myslím teď podrobný princip... Případně odkaz na nějaké stránky, kde je tato problematika vysvětlena...

Díky :good:
Přílohy
zrcatko.JPG

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od Goauld »

Jenom doplním, že tím elektrolytem jsou tekuty krystaly stejny jako napřiklad v displejích kalulaček, mobilů, nebo jiných s tekutyma krystalama.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“