Pomoc při odvolání z přestupkového řízení.

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
moulis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.09.2008 21:43
Bydliště: Západ
Kontaktovat uživatele:

Pomoc při odvolání z přestupkového řízení.

Příspěvek od moulis »

Zdravím, potřeboval bych poradit, jak vyřešit muj problem.
Dne 2.7. jsem byl zastaven hlídkou Pčr. Po ohledání auta mi bylo řečeno,že nemám přední SPZ. Policistům jsem nedokázal vysvětlit že jsem pár dní předtím srazil srnu a auto opravuji. Policisté napsali do zápisu úplný blábol o tom že jsem srazil srnu a SPZ nevozím na autě už pár dní. přitom jsem jim říkal,že jsem auto před jízdou kontroloval. vůbec to nezapsali do úředního záznamu a chovali se velice arogantně.(já jsem samozřejmě měl taky nervy). Jde o to že jsem byl na přestupkové komisy a tam mi bylo sděleno,že mam auto v polopřevodu a prošvihl jsem zákonem dané přihlášení. Takže za tyto dva přestupky jsem dostal pokutu 5000kč + 1000kč za přestupkovou komisy. Ale co je podstatné, dostal jsem 8 měsíců zákaz řízení s tím že v půlce trestu si můžu zažádat o vrácení řidičáku. Příští týden si jdu pro rozhodnutí na úřad, poté mam 15 dní na odvolání.
Jeden z policistů mi zkopíroval na FB status s tím jak tam píšu co je to za idiota a že jsem srazil srnu pár dní předtím. Je vůbec možné,aby tohle braly jako nepřímý důkaz?
Děkuji za jakoukoliv radu. Příde mi na hlavu, že mi za tohle můžou vzít papíry. (vyjedete z domova,zkontrolujete si auto.po cestě vám někde ulítne SPZ a když vás zastaví hlídka stejně arogantních policistů tak příjdete o řidičák)
ex: Polo 6N, MK3 Varinat vento front rat style, Mk3 GTI 8v vento front
New: Mk2

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při odvolání z přestupkového řízení.

Příspěvek od Phoenix »

Podle mě jsi udělal zásadní chybu v tom, že jsi přiznal sražení srny "pár dní" před tím a že jsi tedy tu SPZ nevozil alespoň za oknem.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

moulis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.09.2008 21:43
Bydliště: Západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při odvolání z přestupkového řízení.

Příspěvek od moulis »

Ale já jim tvrdil a i u té komise, že SPZ na vozidle byla než jsem vyjel z domova.
ex: Polo 6N, MK3 Varinat vento front rat style, Mk3 GTI 8v vento front
New: Mk2

Uživatelský avatar
vdostalek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 421
Registrován: 03.01.2011 10:35

Re: Pomoc při odvolání z přestupkového řízení.

Příspěvek od vdostalek »

musíš si stát za svým,dobré by bylo mít svědka,který by dosvědčil,že jsi vyjíždel s spztkou na autě,čím víc lidí ti to potvrdí,tím líp.Ten facebook bych popřel s tím,žes to nepsal,(když tohle může tvrdit Bátora ).Na policajty bych podal podnět na inspekci ministerstva vnitra.Taky je důležité jestli jsi policajtům ten protokol podepsal či ne.I kdyby ano,můžeš tvrdit,že použili nepřiměřený tlak,že tě dostali do nepřiměřeného stresu a že v tobě vyvolali dojem,že si výpověď pozměnili účelově a k podpisu tě tak donutili.
VW Passat 3C 2006 Highline 4Motion silver sedan (2,0 tdi, 103 kW, BKP vyměněn za BKD)
My ze Slovácka máme jedno univerzální řešení na všechno - ALKOHOL :drug:

Uživatelský avatar
Vvvenoushek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 494
Registrován: 03.03.2008 19:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Pomoc při odvolání z přestupkového řízení.

Příspěvek od Vvvenoushek »

kontaktuj uzivatele hammer , mozna ti pomuze a me snad nevynada ze jsem na nej odkazal.vysvetli mu situaci.

Hammer
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1467
Registrován: 07.11.2007 19:46
Bydliště: Moravské Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při odvolání z přestupkového řízení.

Příspěvek od Hammer »

Zákon 200/90 Sb. § 22 bezprostředně poté, co jsem řady PČR opustil byl novelizován takto:

Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích
(1) Přestupku se dopustí ten, kdo v provozu na pozemních komunikacích
a) řídí vozidlo,
1. na němž v rozporu se zvláštním právním předpisem není umístěna tabulka státní poznávací značky (registrační značky) nebo je umístěna jiná tabulka státní poznávací značky (registrační značky), než která byla vozidlu přidělena,


odst. 7 říká, jaká je za to sankce:
(7) Pokuta od 5 000 Kč do 10 000 Kč a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku se uloží za přestupek podle odstavce 1 písm. a), písm. e) bodů 2 až 4, písm. f) bodů 2, 7, 10.


Značku jsi neměl, zákon absolutně neřeší proč. Srna nesrna, krádež nekrádež, s autem nesmíš jet.
Nebudeme se dohadovat o tom, že je to totální prasárna z dílny našich poslanců. Hrůzný blábol.

upozorním tě na dvě jiné věci, kde bude zakopán pes:

a) policie toto neřeší nijak jinak než upozorněním mimo případů, kdy má u nich řidič nějaký škraloup. Prostě mu dají vyžrat na takovýchto věcech jeho minulé výbrky. S autem bez SPZ jezdí tisíce lidí z různých důvodů a počet oznámených případů na bývalém okrese je do deseti ročně, kdyby jsi to chtěl vědět. Jak je možné, že zrovna u tebe tohle měli policajti chuť psát?

b) SO nikdy nedává za samotný tento přestupek nic jiného než minimum. Jak je možné, že jsi dostal osm měsíců čistírnu místo pěti? Latu jsi dostal na nejnižší možné hranici, ale čistírnu ve tří čtvrtinách trestu. Copak máš v EKŘ?

Z tohoto není odvolání, do tohoto se dá jen spadnout jako do asfaltu a utopit se. Proti tomu prostě nic neuděláš. Je to prasárna, tak vítej ve světě českých zákonů, aby jsi věděl jaká hovada tady rozhodují o objektivních stránkách přestupků.
Musel jsi ale udělat dřív něco, proč jsi do toho vůbec spadnul. Mě nezajímá co, ale aby jsi věděl tak nějak jak to funguje. Dostihla tě pravděpodobně nebo spíše určitě tvoje minulost, dost možná došlo na přísloví, že pomsta chutná nejlépe za studena.

Dále: v EKŘ ti k vysoce pravděpodobným dřívějším záznamům přibylo ZŘMV, takže v případě dalších tvých nepředložeností na silnici si na tobě kde kdo v uniformě s plácačkou zgustne za cokoliv. Dávej na to pozor a furt na to mysli, neupozorňuj na sebe.

Můj mejl je jaksi u mého nicku.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“