Problém! Mokré koberce

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
amg124
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 28.08.2011 18:58
Bydliště: UL

Problém! Mokré koberce

Příspěvek od amg124 »

Ahoj, mám problém s morkým kobercem. Mám týden Pašíka 1,9TDI 85 kw rok 99, combi. Teď jak pršelo jsem zjistil, že mám na levé strasně morký koberec. Jen na levé straně. S autem jsem nejel, díra v podlaze není, střešní okno nemám a těsnění ve dveřích vypadá v poho. Auto má automatickou klimu, hagusy.

Zmámý mi říkal, že to dělá výdech klimy, že prý mi chybý nějaká hadička. Je to možné? Kde ji najdu? Prosím poraďte, už se s tím někdo setkal? Díky za rady a náměty.
B4, 1,9TD, 55kW, AAZ, r.v.96, koupeno 8/11, "mechanický chip" - 80kW, kola alu 15´´ Titan, kryt z Octavky 1,9TDi, lemy z G3, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=127&t=208222" onclick="window.open(this.href);return false;

1Martas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 28.02.2009 12:59
Bydliště: Plzeň

Re: Problém! Mokré koberce

Příspěvek od 1Martas1 »

amg124 píše:Ahoj, mám problém s morkým kobercem. Mám týden Pašíka 1,9TDI 85 kw rok 99, combi. Teď jak pršelo jsem zjistil, že mám na levé strasně morký koberec. Jen na levé straně. S autem jsem nejel, díra v podlaze není, střešní okno nemám a těsnění ve dveřích vypadá v poho. Auto má automatickou klimu, hagusy.

Zmámý mi říkal, že to dělá výdech klimy, že prý mi chybý nějaká hadička. Je to možné? Kde ji najdu? Prosím poraďte, už se s tím někdo setkal? Díky za rady a náměty.
Me tam teklo prave tim tesnenim ve dveri.Jo,kdyby neprselo,tak by to bylo od ty klimy.

1Martas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 28.02.2009 12:59
Bydliště: Plzeň

Re: Problém! Mokré koberce

Příspěvek od 1Martas1 »

amg124 píše:Ahoj, mám problém s morkým kobercem. Mám týden Pašíka 1,9TDI 85 kw rok 99, combi. Teď jak pršelo jsem zjistil, že mám na levé strasně morký koberec. Jen na levé straně. S autem jsem nejel, díra v podlaze není, střešní okno nemám a těsnění ve dveřích vypadá v poho. Auto má automatickou klimu, hagusy.

Zmámý mi říkal, že to dělá výdech klimy, že prý mi chybý nějaká hadička. Je to možné? Kde ji najdu? Prosím poraďte, už se s tím někdo setkal? Díky za rady a náměty.
Koukni na tohle,to je ohledne te klimy.http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=161&t=160401" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bobrvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 31.07.2008 21:25
Bydliště: Plzeň

Re: Problém! Mokré koberce

Příspěvek od bobrvw »

Ještě mrkni do prostoru kde máš baterku. Dost často bývají ucpané odtoky a voda se dostává přes průchodky elektroinstalace do interiéru

Uživatelský avatar
amg124
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 28.08.2011 18:58
Bydliště: UL

Re: Problém! Mokré koberce

Příspěvek od amg124 »

To byla rychlost :-) díky za rady, zírta na to kouknu. Jen dodám, že nevím jestli to už bylo morký před tím, začalo pršet, zjistil jsem to až dnes a tam nevím, klima nebo déšť??? Ale díky vám chlapy jsem zase o něco moudřejší, dám vědět na co jsem přišel či nepřišel :-)
B4, 1,9TD, 55kW, AAZ, r.v.96, koupeno 8/11, "mechanický chip" - 80kW, kola alu 15´´ Titan, kryt z Octavky 1,9TDi, lemy z G3, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=127&t=208222" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
amg124
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 28.08.2011 18:58
Bydliště: UL

Re: Problém! Mokré koberce

Příspěvek od amg124 »

Vím, že jsem "průšvihář" 8) prosím tady o pomoc, dostanu rady, slíbím, že dám vědět jak to dopadlo a já nic, ale ... ..., ale s tím autem jezdí náš mladej, já mám "jen" B4ku a tak nemám moc příležitostí se na to jeho auto moc podívat, bo mladej furt někde lítá :D , ale co jsme zjistili, tak v autě je teď sucho, jak při těch deštích co teď byli tak i při těch vedrech kdy má puštěnou klimu. Takže je možné, že jsme plašili zbytečně, neboť když jsem sem psal tak jsme to auto měli cca 4 dny, přesto díky moc za rady, snad už bude klid :D
B4, 1,9TD, 55kW, AAZ, r.v.96, koupeno 8/11, "mechanický chip" - 80kW, kola alu 15´´ Titan, kryt z Octavky 1,9TDi, lemy z G3, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=127&t=208222" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém! Mokré koberce

Příspěvek od ZALL »

Mokro v autě nepodceňovat, vyplavená komfortka není nic hezkého...
Určitě preventivně minimálně vyčistit ty odtokové kanály... a nejlépe si na to vzpomenout alespoň každý rok napodzim nebo tak :wink:
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
amg124
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 28.08.2011 18:58
Bydliště: UL

Re: Problém! Mokré koberce

Příspěvek od amg124 »

Ahoj. tak sem opět po delší době zde v B5tkách. Už jsem konečně přišel na to kudy do toho auta teče, ale zase je problém, že nevím jak to udělat.
Po dlouhém laborování a testování jsem konečně zjistil, že tam zatéká přes počítač. Resp. v motorovém prostoru, kde je plastová černá krabice na levé straně v níž jsou relátka, pojistky a počítač, tak pod touto krabicí je dlouhá oválná díra vedoucí elektriku do kabiny vozu. Sice okolo té díry je těsnění, ale voda tam tudy protéká. Zkoušel jsem to oblepit silikonem, ale stejně stále teče. Odmotovat a zalepit to pořádně znamená odpojit celou instalaci a do toho se mi moc nechce.
Dnes to jdu dělat. Nenapadá někoho co s tím?
B4, 1,9TD, 55kW, AAZ, r.v.96, koupeno 8/11, "mechanický chip" - 80kW, kola alu 15´´ Titan, kryt z Octavky 1,9TDi, lemy z G3, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=127&t=208222" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
amg124
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 28.08.2011 18:58
Bydliště: UL

Re: Problém! Mokré koberce

Příspěvek od amg124 »

Tak mám hotovo. Odtokama to nebylo, někdo předtím se v tom asi šťoural a to gumový těsnění co je pod počítačem nasadil blbě, bylo střípnutý a navíc pod ním byl malý kamínek. Vše jsem očistil a pro jistotu při zpětné montáži řádně objel silikonovým lepidlem. No a už tam neteče. Teď jen budu řešil jak vysušit ty pořádně nasáklé koberce.
B4, 1,9TD, 55kW, AAZ, r.v.96, koupeno 8/11, "mechanický chip" - 80kW, kola alu 15´´ Titan, kryt z Octavky 1,9TDi, lemy z G3, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=127&t=208222" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“