Nefunkční klima (automat)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od ejkie »

Zdravím,

mám Passat Variant, 1.9TDI, 96kW, 2004 s automatickou klimou. Před nedávnem mi přestala chladit klima. Odvezl jsem to do servisu, kde byla doplněna kapalina, vyzkoušena utěsnění, vše OK, avšak klima stále nejde. V servisu mi sdělili, že je pravděpodobně nefunkční kompresor, avšak to se mi zdá jako blbost.

Pokud zapnu klimu na ECON, je spotřeba v klidu 0,7l. Když econ vypnu, nebo přepnu na auto, spotřeba stoupne na 0.8-1/l. Není to blbost? Pokud nejde kompresor, teoreticky by snad ani neměla naběhnout spotřeba + je divné, že když je kolem 20C, klima chladí celkem obstojně i pod 20C. Jak je ale větší teplo, z komor jde jen vzduch z venčí.

Už se poptávám po novém kompresoru, avšak si raději nechám ještě poradit zde.

Díky.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

bback
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 10.08.2011 16:42
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od bback »

Funguje ti sahara ?
VW Passat Variant 1.9 TDI chip Comfortline 2003

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od ejkie »

Ano, ta jede.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
spissa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 06.05.2010 22:53
Bydliště: Olomouc

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od spissa »

Cao me dnes prestalo jit ovladani klimosky ,vubec se nezapne dispej jako by do ni nesel proud. :( Pojisky sem se dival a vypadaj ok tak nevim...

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od ZALL »

ejkie píše:Zdravím,

mám Passat Variant, 1.9TDI, 96kW, 2004 s automatickou klimou. Před nedávnem mi přestala chladit klima. Odvezl jsem to do servisu, kde byla doplněna kapalina, vyzkoušena utěsnění, vše OK, avšak klima stále nejde. V servisu mi sdělili, že je pravděpodobně nefunkční kompresor, avšak to se mi zdá jako blbost.

Pokud zapnu klimu na ECON, je spotřeba v klidu 0,7l. Když econ vypnu, nebo přepnu na auto, spotřeba stoupne na 0.8-1/l. Není to blbost? Pokud nejde kompresor, teoreticky by snad ani neměla naběhnout spotřeba + je divné, že když je kolem 20C, klima chladí celkem obstojně i pod 20C. Jak je ale větší teplo, z komor jde jen vzduch z venčí.

Už se poptávám po novém kompresoru, avšak si raději nechám ještě poradit zde.

Díky.
Pohledej tu na fóru jak si vypsat závady climatronicu a jukni do nich jestli nejsou nějaká čidla v háji, třeba teplota nasávaného vzduchu, možná by to mohla dělat i špatně fungující servo-klapka, to si nejsem jistý.
Zkoušel si co klima udělá při nastavení na "Lo" chladí? nebo je to opět ještě na něčem závislé (venkovní teplota pod 20°C)?
Pokud si seš 100% jistej, že pod 20°C klima chladí a fouká chladnější vzduch než nasává z venku, tak bych kompresor logicky skoro vyloučil.
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od ZALL »

spissa píše:Cao me dnes prestalo jit ovladani klimosky ,vubec se nezapne dispej jako by do ni nesel proud. :( Pojisky sem se dival a vypadaj ok tak nevim...
Možná bych na tvém místě zkusil panel na zkoušku zapojit u někoho jiného, když nenaběhne tak asi nezbude než sehnat tady na klubu nějaký nový.
Nebo se poohlédnout po někom kdo to pořeší rovnou na tvém autí, ale asi bych doporučil vynechat origo servisy a podobně. Spíš se poohlédni kdo z klubu a ve tvém okolí dělá tyhle věcičky. Vím že třeba Motorpower umí i panely, ale ten je z Prahy...
Jinak taky prohledej fórum, třeba najdeš i další tipy co by se ti hodily (jak proměřit napájení atp.)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
spissa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 06.05.2010 22:53
Bydliště: Olomouc

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od spissa »

Diky za radu dam pak vedet jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od ejkie »

Taky diky za doporuceni. Vecer doma vyzkousim.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od ejkie »

No, bohuzel jsem tu nenasel kloudny navod na tu klimu, kazdopadne dnes me zaskocila dalsi skutecnost. Cestou domu (50km) jsem v asi 3-4 km kopci trochu dupnul na plyn (za 6 a plnej) a svete div se, nad kopcem jsem pomalu umrznul. Na klime jsem mel nastaveno 18C, coz samozrejme celou cestu znamenalo pouze ofuk vitru z venku. Fakt nechapu co s tim je. Samozrejme po vyjeti kopce a zpomaleni na beznou rychlost 100km/h +-2k otacek se po chvilce z vetraku valo klasika z venku.


Take jsem vypozoroval, ze pri nastaveni klimy na LOW je vzduch teplejsi, nez pri nastaveni AUTO.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od ZALL »

spissa píše:Diky za radu dam pak vedet jak to dopadlo.
Kdybyste nakonec přehazovali ty panely, tak raději jen s někým kdo už to přeci jen dělal, aby se tu pak neřešili nefunkční panely dva :mrgreen:
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od ZALL »

ejkie píše:No, bohuzel jsem tu nenasel kloudny navod na tu klimu, kazdopadne dnes me zaskocila dalsi skutecnost. Cestou domu (50km) jsem v asi 3-4 km kopci trochu dupnul na plyn (za 6 a plnej) a svete div se, nad kopcem jsem pomalu umrznul. Na klime jsem mel nastaveno 18C, coz samozrejme celou cestu znamenalo pouze ofuk vitru z venku. Fakt nechapu co s tim je. Samozrejme po vyjeti kopce a zpomaleni na beznou rychlost 100km/h +-2k otacek se po chvilce z vetraku valo klasika z venku.


Take jsem vypozoroval, ze pri nastaveni klimy na LOW je vzduch teplejsi, nez pri nastaveni AUTO.
Tak zkus tenhle odkaz: http://www.skodaoctavia.cz/zajimavosti/Climatronic.htm" onclick="window.open(this.href);return false; :good:
každopádně kompresor asi KO není když to občas chladí, těch možností je teď víc. Zkus prověřit jestli jsou hliníkové trubky od klimy (v motorovém prostoru) orosené (studené), pak by to mohla být nějaká servo klapka. Pokud klima spíná opravdu jen někdy, tak může kecat některé z čidel.
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od ZALL »

PS: dejte si do hledání ( http://www.vw-club.cz/search.php" onclick="window.open(this.href);return false; ) "climatronic" a pročtěte si témata s relevantními nadpisy. Je toho tu na fóru opravdu mraky.
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
spissa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 06.05.2010 22:53
Bydliště: Olomouc

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od spissa »

ZALL píše:
spissa píše:Diky za radu dam pak vedet jak to dopadlo.
Kdybyste nakonec přehazovali ty panely, tak raději jen s někým kdo už to přeci jen dělal, aby se tu pak neřešili nefunkční panely dva :mrgreen:
Ok! Ale napred prece jen zkusim zajet jeste k autoelektrikarovi at to promeri ty pojistky.

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od ejkie »

Tak klima hlasi kod "444" coz by melo byt absolutne bez problemu. Ty tyce jsou pri zapnute klime a jizde neorosene/ne nijak extra studene, kdyz jsem na to slapl (zase za 6 do kopce plnej) a nad kopcem zastavil, tyce byli dost studene a klima chvilku sla krasne. Potom se vsak zase po... Opravdu nevim. Bojim se abych nevyhodil x tisic za kompresor a nakonec zjistil, ze to tim neni.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
spissa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 06.05.2010 22:53
Bydliště: Olomouc

Re: Nefunkční klima (automat)

Příspěvek od spissa »

Tak mám smůlu řídící jednotka nejde :( budu muset pořešit jinou....

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“