Spotřeba oleje po překroužkování

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

zonex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 15.04.2011 10:20

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od zonex »

Jen pro inspiraci jelikož se potýkám se stejným rozhodováním... Pujdeš do toho Svítku ??
1.4 16V .......

Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od Svítek »

Já určitě, už jsem objednanej. Auto se prodávat nechystám, když už mám vyměněný tlumiče, brzdy zrepasovanou převodovku, vyměněný gufera ventilů, chladič a rozvoďák. Během 2 let. Když jsem to kupoval bylo znát akorát ložisko v převodovce. Pak se to začalo sr*t a teď už mám skoro nový auto. Ještě časem čepy. Ale už mě to fakt sere. Po první zimě se toho hromada vysrala.

zonex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 15.04.2011 10:20

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od zonex »

Ty kravo a to jsme si myslel, že jsem na tom špatne .. !
1.4 16V .......

Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od Svítek »

Já už si to myslím dlouho

Uživatelský avatar
bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 04.02.2010 10:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od bart »

ahoj...mám svojí 1.4 čerstvě po GO motoru... motor žral dost olej, měnili se stírací kroužky, písty byly naštestí v pořádku, i stěny válců bez větších známek poškození...ale za to byly podivně zboulený ventily, takže s guferama se kupovalo i všech 16 nových ventilů, plus ty věci okolo, srovnání hlavy atd... najel jsem zatim nějaký 4000 km a olej se ani nehne ... cena jak psal kolega cca 12-15 tis (práce + materiál) ...auto v nejbližší době prodávat nechci, takže opravy ani v nejmenším nelituju :good:
G5 GTI BWA
G7 GTI Performance

Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od Svítek »

bart píše:ahoj...mám svojí 1.4 čerstvě po GO motoru... motor žral dost olej, měnili se stírací kroužky, písty byly naštestí v pořádku, i stěny válců bez větších známek poškození...ale za to byly podivně zboulený ventily, takže s guferama se kupovalo i všech 16 nových ventilů, plus ty věci okolo, srovnání hlavy atd... najel jsem zatim nějaký 4000 km a olej se ani nehne ... cena jak psal kolega cca 12-15 tis (práce + materiál) ...auto v nejbližší době prodávat nechci, takže opravy ani v nejmenším nelituju :good:
Díky za info, přesně co jsem chtěl

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od bifur »

No ja som musel porobit viac. Dole sa robili kruzky, valce boli v poho, aj piesty, ale museli sa urobit ojnicne loziska (neviem ci sa radsej nemali dat aj nove ojnice). Hore to bolo rozbite jak hovado, lebo to auto malo dlhodobo slaby tlak oleja. Zarovnavala sa hlava, vsetko sa prelestilo, nove gufera, nove voditka, nove zdvihadla. Kvoli tlaku oleja sa davalo nove olejove cerpadlo. 800 € padlo raz dva. Vysledok je taky ze motor ide krajsie, olej neberie vobec (presiel som cca 4000 km rovmako ako bart), ale stale mam slaby tlak oleja, cez 1,8 b neprelezie :-(

Svítek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 27.08.2009 13:56
Bydliště: Trutnov

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od Svítek »

Se na tu svoji popelnici můžu vysr..t, VW už asi nikdy víc, nebo rozhodně ne bazarovýho. Hov..o pístní kroužky, přidřeno na pístech. jestli se stane ještě něco tak letí ze skály

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od bifur »

Ja som momentalne dal Shell Helix Ultra Sport 10W-60 a auto ide uplne inak. Musim ist este zmerat tlak oleja a som zvedavy co to povie..

Danielaaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.09.2011 12:27

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od Danielaaa »

Ahoj, kde seženu kontakt na STEVA??? Bud se puštíme do překroužkování vč. gufera, ale olej neuniká na zem, tak nevím. Na 2 tis. km jsem dolívala 2l oleje, to se mi zdá motor na odpis.
anebo ho prodám a budu mít svatý klid

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od DandyCZ »

Já sem si překroužkovaný auto s udělanou hlavou přivez ve středu, tak zatím to zajíždím a pak se uvidí. Písty i válce byly OK. Celkem mě to vyšlo na 16....
S potřeba byla 1l 10w40 na 900km....ve 167tis km...kolik to bere vám a v kolika km?

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od tomakecTD »

Hele, jaký máte kódy motoru u těch 1.6 16V 77kW? Já mám najeto 202 tis km kod AUS nebo AZD ... Mám to auto rok, olej nesežralo vůbec ani deci za 9tis km. To můžu tento problém očekávat taky? Nebo co vy s tím děláte? Výrobní vada nebo tak něco? :roll: :roll:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od DandyCZ »

já mám AUS, rok po koupi ok, pak sem dal vyměnit olej a už to jelo, nejdřív litr na 2000km, pak po roce a půl litr na 900km. Při výměně sem tam dalt 5w40, což byla si chyba..nejspíš tam byla 10ka a proto to začalo lemtat. Rapidní nárust na těch 1/900km přišel až po tom co sem to prohnal na závodech....s klidem asi můžu říct, že sem tomu hodně pomohl já.... :negative: Prakticky na tomhle sem se učil chovat k autům. Tenkrát sem to vyměnil za š105, takže občas studený palby a tak...hold chybama se člověk učí...Ale dokud to nebere neřešil bych to....já musel...15litrů oleje za výměnej interval už začalo lízt do peněz :)

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od havajisco »

Zdarec, po věčných problémech a nakonec výměně motoru (AKL) za druhý z bouračky se i ten měněný musel překroužkovat. Na starém byly špatné tlaky a podřené stěny válců (najeto 140 tis.) tak jsem ho už pak nešetřil (spotřeba asi 12-15l na sto) a na tom z bouračky (najeto cca 90 tis., nějaká stará němka) byly kroužky připečené (asi jak to šlo přes střechu a do sání se dostal olej). Sice to nežralo ani kapku, ale jak jsem šel nad 4000 ot./min třeba na dálnici tak to začlo házet olej do sání a než jsem ujel 40 km byl skoro pryč. Teď si pro Géčko pojedu a čeká mě zajíždění. Příště půjdu do asi do nafty :-(.
Naposledy upravil(a) havajisco dne 11.09.2011 15:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
havajisco
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 16.10.2010 11:41
Bydliště: Břeclavsko/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba oleje po překroužkování

Příspěvek od havajisco »

DandyCZ píše:Já sem si překroužkovaný auto s udělanou hlavou přivez ve středu, tak zatím to zajíždím a pak se uvidí. Písty i válce byly OK. Celkem mě to vyšlo na 16....
S potřeba byla 1l 10w40 na 900km....ve 167tis km...kolik to bere vám a v kolika km?

Jakým způsobem zajíždíš? Já budu od zítra taky a viděl bych to do 3000-3500 ot/min a nejet dlouho stejnou rychlostí. Najet 1000 km a pak postupně navyšovat? Nebo jinak?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“